Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!

Новини

Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!

05.05.2021 Новини

Людство зіштовхнулося з безпрецедентним викликом пандемії, котра наочно продемонструвала, якою може бути реальність без вакцин. У той час, коли світ сфокусував свою увагу на розробці та вдосконаленні критично важливих нових вакцин для захисту від COVID-19, необхідно підтримувати високі охоплення під час планової вакцинації, що дозволяє попередити мільйони смертей від вакцинокерованих захворювань. Для цього важливо об’єднати зусилля та наголосити на важливості вакцинації в умовах пандемії.

«Вакцинація зближує!» – це гасло стало темою Всесвітнього тижня імунізації 2021 року. Кампанія закликає до більш активної участі в імунізації в усьому світі та підкреслює важливість вакцинації задля об’єднання людей, а також необхідність колективних дій для захисту населення всіх вікових груп від захворювань, яким можна запобігти за допомогою вакцин.

У центрі уваги Всесвітнього тижня імунізації – забезпечення доступності імунізації та підвищення довіри до вакцин, які допоможуть людству просунутися вперед на шляху до cвіту, в якому ми зможемо знову бути разом, до світу, вільного від вакцинокерованих захворювань. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) акцентує, що кожен може стати «героєм вакцинації», зробивши свій вклад у популяризацію імунізації та створення колективного імунітету в суспільстві.

Актуальним аспектам вакцинопрофілактики у світі та Україні був присвячений онлайн-захід для представників ЗМІ, що відбувся 20 квітня 2021 року в межах Всесвітнього тижня імунізації за підтримки фармацевтичної компанії GSK Україна. Під час зустрічі провідні українські експерти, представники державних установ та фахівці в галузі імунології та сімейної медицини представили останні дані щодо епідеміологічної ситуації з вакцинокерованими захворюваннями в Україні. Зокрема, озвучено оновлені рекомендації ВООЗ і Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України щодо імунізації в умовах карантину, який діє в країні через поширення COVID-19. Окрему увагу учасники заходу приділили вакцинації людей із груп ризику та обговорили довгострокову стратегію імунізації і вдосконалення Національного календаря щеплень.

Протягом понад 200 років вакцини захищають людей від тягаря захворювань, що загрожують життю і заважають розвитку. Зрештою, імунізація дозволила врятувати людству сотні мільйонів життів і отримала широке визнання як одна з найефективніших інвестицій в суспільне здоров’я. Водночас, у світі налічується близько 20 мільйонів невакцинованих або частково вакцинованих дітей,[i] які мають ризик потенційно смертельних захворювань. Однак досить багато людей пропускають життєво важливу вакцинацію в підлітковому, дорослому та літньому віці[ii].

Експерти наголосили, що з 2014 року в Україні спостерігалися стабільно низькі показники охоплення дітей у віці до року так званим первинним вакцинальним комплексом – кількістю доз вакцини, що є необхідними для створення базового імунітету. 2017 року країна потрапила до десятки держав світу з найнижчим охопленням трьома дозами вакцини проти дифтерії, правця, кашлюку – нижче за 50%. За цим показником Україна опинилася на рівні з Анголою, Сирією, Південним Суданом, Нігерією і Сомалі. Водночас, ситуація з охопленням дорослого населення не досліджувалась.[iii]

Зусилля, яких доклали Центр громадського здоров’я (ЦГЗ), МОЗ та свідома позиція громадськості дозволили досягти позитивної динаміки показників охоплення плановою вакцинацією в Україні. Згідно з даними ЦГЗ, станом на 1 січня 2021 року всі необхідні дози вакцини проти гепатиту В в нашій країні отримали 96,5% дітей у віці до року, проти поліомієліту – 83%, кашлюку, дифтерії та правця – 80,1%, гемофільної інфекції – 85,1%, КПК – 83%4. Дуже важливим є збереження позитивної динаміки охоплення імунізацією в Україні, аби не повернутися до ситуації 2014 року. Країна повинна витримати темп і нарощувати показники охоплення вакцинацією. Cаме тому сьогодні для медичної системи, держави та суспільства вкрай важливим завданням є забезпечити ефективну вакцинопрофілактику попри пандемію COVID-19 і введений карантин.

Останні дані ЮНІСЕФ демонструють стурбованість зниженням охоплення рутинною вакцинацією на тлі пандемії: 117 млн дітей у 37 країнах можуть залишитися без вакцинації внаслідок пандемії, оскільки в 24 країнах кампанії з кору відкладені5. Станом на травень 2020 року порушення або призупинення планових програм імунізації вже відбувалося в багатьох країнах і торкнулося усіх регіонів.

ВООЗ і МОЗ України в своїх останніх рекомендаціях акцентують увагу на важливості продовження планової вакцинації в період пандемії задля уникнення погіршення епідемічної ситуації та попередження нових спалахів вакцинокерованих інфекцій.

«Будь-які порушення в рутинній імунізації, а саме переривання календаря щеплень, навіть на короткий період, призведуть до спалахів вакцинокерованих інфекцій чи до зростання кількості випадків вакцинокерованих захворювань із тяжким перебігом, які потребують госпіталізації і проведення інтенсивної терапії. Це створить додаткове навантаження на систему охорони здоров’я в країні в умовах кадрового дефіциту медичних працівників, дефіциту ліжок в стаціонарах, зниження здатності надавати своєчасну якісну допомогу в достатньому обсязі під час пандемії», – зазначив Федір Лапій, к. м. н., доцент кафедри дитячих інфекційних захворювань та імунології НУОЗ ім. П. Л. Шупика.

Експерт підкреслив, що нехтування програмами вакцинації становить небезпеку не тільки для дітей, а й для дорослих. Для людей похилого віку ризик інфекційних захворювань є ще вищим, що пов’язано з віковим зниження імунітету і більш високим ризиком супутніх захворювань6. Вакцинація літніх людей не лише допомагає безпосередньо захистити їх від серйозних захворювань, але й утримує від відвідувань медичних установ і запобігає додатковим ризикам.

«Безперечним є і той факт, що в умовах пандемії COVID-19, при проведенні щеплень важливо мінімізувати контакти пацієнтів, забезпечивши розмежування потоків на тих, хто звернувся за медичною допомогою та тих, хто прийшов для проведення щеплення», – підсумувала Тетяна Бухановська, к. м. н., доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ ім. П. Л. Шупика.

Загрозу зростання тягаря вакцинокерованих інфекцій поглиблює також дезінформація, що розповсюджується швидкими темпами. В Україні досі існує проблема у вигляді недооцінювання небезпеки деяких інфекцій, які можна попередити за допомогою вакцин, і, як наслідок, ігнорування рекомендацій щодо імунізації. Тому першочерговими є підвищення обізнаності населення про вакцинацію та її вплив на здоров’я поколінь, а також зміцнення солідарності і довіри до вакцинації як до суспільного блага, котре підтримує та зближує наше суспільство, рятує життя і зберігає здоров’я.

Яна Сироватка, менеджер із зовнішніх зв’язків та комунікацій GSK Україна зазначила: «Пандемія COVID-19 продемонструвала нам, який вплив на індивідуальні та громадські показники здоров’я можуть здіснювати профілактичні заходи охорони здоров’я, як-от захисні маски та миття рук. Однак, попри таку підвищену увагу до власного здоров’я в період пандемії, велика кількість дорослих людей віком понад 50 років досі не дотримуються усього спектру доступних їм профілактичних заходів, зокрема вакцинації. Завдяки цій кампанії ми сподіваємося нагадати людям, що нам не варто очікувати на катастрофу, що виникає внаслідок хвороби, яку можливо попередити завдяки імунізації. Вже зараз ми можемо вжити заходи задля захисту власного здоров’я в майбутньому».

Експерти підкреслили, що високе охоплення вакцинацією в будь-якому віці допомагає підтримувати колективний імунітет, запобігаючи передачі інфекцій тим, хто є вразливим до цього (зокрема тим, хто не в змозі провакцинуватись з огляду на ослаблений імунітет). Важливість колективного імунітету продемонстрували спалахи кору в останні роки, спричинені великою кількістю невакцинованих людей будь-якого віку. Якщо програми вакцинації дорослого населення досягнуть свого повного потенціалу, ризик госпіталізації або смерті від інфекційних та неінфекційних захворювань істотно знизиться7.

Експерти також наголосили на важливості вакцинації людей, які страждають на хронічні захворювання. «Особливим  аспектом вакцинації є підходи до щеплення пацієнтів з груп ризику – онкохворих, пацієнтів з  різними формами імунодефіцитів, діабетом, муковісцидозом, хронічними захворюваннями печінки, нирок, тощо. В Україні існує хибна думка про те, що хронічні захворювання протипоказання до вакцинації. В більшості випадків навпаки! Адже чим більш проблемним є стан здоров’я, тим вищою є загроза важкого перебігу чи навіть смерті від інфекційного захворювання. Наочною демонстрацією цього є COVID-19. Отже, такі пацієнти ще більш, ніж здорові особи потребують захисту від інфекцій шляхом вакцинації. Тому питання вакцинації повинні бути обов’язково розглянуті індивідуально для кожного пацієнта та вирішуватися залежно від стану імунітету хворого. Часто такі люди потребують не лише вакцинації за Національним календарем, а й додаткових щеплень з огляду на підвищені ризики  від грипу, пневмококів, менінгококів тощо», – підкреслила Лариса Костюченко, д. м. н., завідувачка педіатричного відділення Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру, професор кафедри клінічної імунології та алергології ЛНМУ ім. Д. Галицького.

В Україні діє затверджена Національна стратегія імунопрофілактики та захисту населення від вакцинокерованих інфекційних захворювань на період до 2022 року, схвалена урядом ще в листопаді 2019 року. Стратегією передбачено, зокрема, 100-відсоткове фінансування програми імунопрофілактики в межах Календаря профілактичних щеплень; спрощення вимог до організації пунктів щеплень і доступ до вакцин приватних медичних центрів, які підписали угоду з НСЗУ; оптимізація Календаря профілактичних щеплень згідно з сучасними міжнародними рекомендаціями.

«Вакцинація є вагомою інвестицією у здоров’я та майбутнє нації. Довгострокова стратегія імунопрофілактики – це ключовий елемент Національної системи охорони здоров’я в будь-якій країні світу. Наявність багаторічної державної Програми імунізації і плану дій щодо її реалізації є базовою вимогою міжнародних та європейських норм охорони здоров’я і невід’ємною частиною процесу євроінтеграції України», – зазначив Роман Родина, директор Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Наразі уряди багатьох країн шукають відповідь на запитання, що ще можна зробити, щоб зменшити тягар інфекційних захворювань: контролюють, чи включені до Календаря профілактичних щеплень нові вакцини – наприклад, проти пневмококової інфекції або раку шийки матки. Передбачається, що в ході реалізації Стратегії в Україні будуть забезпечені елімінація кору і краснухи та контроль і елімінація гепатиту В, а також країна буде підтримувати статус території, вільної від поліомієліту. Фахівці стверджують, що поставлені цілі реальні. Однак за однієї умови: якщо ми усвідомлюємо, що вакцинація – це і право кожної людини, і її обов’язок, і наше спільне завдання – зробити так, щоб ми всі були захищені.

Експерти підкреслили, що уряд України зацікавлений у посиленні національної безпеки і переорієнтації від політики лікування до політики запобігання захворюванням, яка є найбільш ефективною і економічно обгрунтованою стратегією забезпечення гарантування епідеміологічної безпеки суспільства. Вакцини, на відміну від лікарських засобів, які призначаються пацієнтам з лікувальною метою, призначаються здоровим людям, щоб не допустити захворювання і його ускладнень, серед яких інвалідизація та смерть. Тому інвестиції держави в вакцинацію – найбільш обгрунтовані, як з медичної, так і з економічної точки зору.

Усвідомлюючи виняткову важливість вакцинації в цілому і в умовах пандемії COVID-19 зокрема, GSK докладає зусиль для забезпечення стабільного доступу до якісних лікарських засобів та вакцин у всіх країнах світу, зокрема і в Україні. Компанія GSK розробила вакцини проти 21 з 31 захворювання8, яким сьогодні можна запобігти за допомогою вакцинації, щоб допомогти захистити людей на всіх етапах їх життя. GSK щодня виготовляє і відправляє жителям 158 країн більше 2 мільйонів доз вакцин. Приблизно кожна четверта дитина у світі захищена вакциною, виробленою компанією9. Протягом 2020 року вакцини виробництва GSK регулярно поставлялися в Україну без затримок і в запланованому обсязі, і є доступними для проведення планової вакцинації дітей та дорослих як у державних, так і в приватних клініках.

Однак GSK не тільки забезпечує людей по всьому світу імунобіологічними препаратами, але і є активним учасником процесу підвищення обізнаності населення про вакцинацію. В Україні компанія приділяє особливу увагу інформаційно-освітнім програмам щодо цінності вакцинації для фахівців охорони здоров’я, батьків, журналістів та проводить такі масштабні заходи, як щорічний Вакцинний саміт. Ефективним джерелом інформації є також створений компанією GSK Україна веб-ресурс «Мої щеплення».Від початку пандемії COVID-19 GSK пильно стежить за ситуацією в Україні і світі, всебічно підтримує глобальні зусилля по боротьбі з вірусом, досліджує всі способи допомоги з використанням наукових розробок і досвіду компанії і вживає всіх можливих заходів для захисту здоров’я працівників, медпрацівників та пацієнтів. GSK Україна приєдналася до ініціативи Благодійного фонду «Пацієнти України», завдяки якій тисячі медичних працівників забезпечені захисними засобами від COVID-19.

GSK – один зі світових лідерів фармацевтичної індустрії, який займається науковими дослідженнями в галузі фармацевтики та охорони здоров’я, присвячує свою діяльність поліпшенню якості життя людей, допомагаючи людям робити більше, почуватися краще і жити довше.

Підрозділ GSK Vaccines – № 1 у світі за часткою у грошовому вираженні ринку вакцин за результатами 2019 року. Має 100-річну історію інновацій у вакцинології та найширший портфель вакцин. Понад 2500 дослідників GSK сфокусовані на розробці нових вакцин.

Сьогодні GSK виробляє 40 вакцин, щоб допомогти захистити людей від вакцинокерованих захворювань на всіх етапах їхнього життя. Ще 17 нових кандидатних вакцин знаходяться на різних етапах розробки. Серед них перша кандидатна вакцина проти туберкульозу, що демонструє високу ефективність у людей вперше за 100 років10, вакцини проти малярії, риносинцитіального вірусу, ХОЗЛ, терапевтична вакцина проти хронічного гепатиту В та інші.

Понад 25 років GSK інвестує в розвиток ад’ювантних технологій, розроблених для посилення імунної відповіді на вакцини. Це особливо важливо для тих, хто схильний до недостатньої імунної відповіді на вакцинацію, наприклад пацієнтів з ослабленим імунітетом і літніх людей11.

2020 року компанія долучилася до світової боротьбу з коронавірусною інфекцією, використовуючи наукові знання і досвід, якими володіє. GSK розробляє рішення для боротьби з COVID-19, грунтуючись на чотирьох принципах: співпраця, глобальний підхід, забезпечення доступу, готовність до пандемії.

GSK співпрацює з компаніями і дослідницькими групами по всьому світу, вивчаючи перспективних кандидатів на вакцину проти COVID-19 з використанням інноваційної ад’ювантної технології. Застосування ад’юванта має особливе значення в пандемічній ситуації, оскільки може зменшити кількість необхідного антигену вакцини на одну дозу, дозволяючи виробляти більше доз вакцини, що сприятиме захисту більшої кількості людей. З 2021 року компанія планує виробити до 1 мільярда доз ад’юванта для забезпечення всіх партнерських проектів з іншими компаніями. Три з цих спільних вакцинних проектів перебувають на різних стадіях клінічних досліджень:

  • Завдяки співпраці GSK і Sanofi передові технології двох найбільших вакцинних компаній в світі були застосовані для розробки вакцини проти COVID-19. Вакцина-кандидат від Sanofi була об’єднана з унікальною ад’ювантною технологією GSK. У лютому 2020 року було опубліковано оновлену ​​інформацію про початок 2-ї фази клінічного дослідження, 3 фаза очікується в другому кварталі 2021 року. Беручи до уваги надзвичайну гуманітарну і фінансову проблему пандемії, обидві компанії вважають, що глобальний доступ до вакцин проти COVID-19 є пріоритетним завданням, при цьому всі рішення ухвалюються на основі наукових даних. Компанії сподіваються, що вакцина буде доступна для населення до кінця 2021 років через механізми, що забезпечують справедливий доступ для людей в усьому світі, включаючи країни з низьким рівнем доходу.
  • GSK також співпрацює з канадською біофармацевтичною компанією Medicago для розробки вакцини проти COVID-19, комбінуючи їх кандидатну вакцину на основі рослин з ад’ювантною технологією GSK. Вакцина-кандидат вступила у фазу 2/3 клінічних досліджень в середині листопада 2020 року.
  • У лютому 2021 року GSK оголосила про початок співпраці з компанією CureVac щодо спільної розробки мРНК-вакцин нового покоління проти COVID-19 з потенціалом боротьби з багатьма новими варіантами. Крім того, GSK підтримує виробництво 100 мільйонів доз вакцини-кандидата проти COVID-19 першого покоління CureVac в 2021 році. У липні 2020 року компанія оголосила про стратегічну співпрацю з дослідження, розробки, виробництва та комерціалізації до п’яти вакцин на основі мРНК і моноклональних антитіл.
  • У вересні 2020 року з вісьмома іншими фармацевтичними компаніями було підписано зобов’язання підтримувати цілісність наукового процесу під час дослідження і розробки вакцин проти COVID-19.
  • Одночасно з процесом розробки ад’ювантної вакцини проти COVID-19, GSK продовжує досліджувати інші способи боротьби з пандемією, зокрема вивчення потенційних терапевтичних засобів і моноклональних антитіл для пацієнтів з COVID-19. GSK у співпраці з компанією VIR Biotechnology досліджує 2 моноклональних антитіла для потенційного лікування пацієнтів з COVID-19. Три дослідження знаходяться на 3-й фазі і одне – в фазі I та II. У березні 2021 року було оголошено перші результати 3-ї фази дослідження COMET-ICE, що показали високу ефективність як монотерапія для раннього лікування COVID-19 серед дорослих з високим ризиком госпіталізації – скорочення госпіталізацій або смертності на 85%.
  • Також у травні 2020 року GSK почала глобальне дослідження 2-ї фази для оцінки одного з потенційних нових лікарських засобів компанії, отілімаб, що також є моноклональним антитілом, для допомоги деяким пацієнтам з COVID-19, у яких спостерігається надмірна реакція імунної системи, яка може призвести до госпіталізації або смерті. Результати цього дослідження очікуються в першій половині 2021 року.

Глобально GSK прагне, щоб вакцини від COVID-19 отримали всі люди, які їх потребують. Зокрема, ад’ювант GSK буде доступним для найбідніших країн у світі як за допомогою пожертвувань, так і через співпрацю з глобальними організаціями, які можуть визначити потреби і допомогти з постачаннями. GSK і Sanofi вже підписали угоди на поставку вакцини з урядами США, Великобританії і Канади, а також з Єврокомісією в разі, якщо розробка вакцини виявиться успішною. Крім того, планується надати значну частину від загальної кількості доступних в усьому світі поставок для глобального альянсу доступу до вакцин проти коронавірусу COVAX, до якого долучилася і Україна.

Для підтримки зусиль у боротьбі з пандемією GSK пожертвувала 10 млн доларів спеціальному фонду, заснованому спільно ООН і ВООЗ12. Більш детальну інформацію про дії компанії в боротьбі проти COVID-19 можна знайти на глобальному веб-сайті компанії GSK.

Вакцинація можлива тільки за рекомендацією Вашого лікаря. Перед проведенням вакцинації обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Для отримання більш детальної інформації про вакцинацію або захворюваннях зверніться до Вашого лікаря.

Матеріал створений ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна».

Більше інформації про компанію GSK в Україні та світі на сайті ua.gsk.com

[i] https://www.who.int/news-room/events/detail/2021/04/24/default-calendar/world-immunization-week-

2021

[ii] https://www.who.int/news-room/events/detail/2021/04/24/default-calendar/world-immunization-week-2021#:~:text=World%20Immunization%20Week%20%E2%80%93%20celebrated%20every,world’s%20most%20successful%20health%20interventions

[iii] Центр громадського здоров’я МОЗ України, 2020. Інфекційна захворюваність населення України.

https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/inshi-infekciyni-zakhvoryuvannya/monitoring-i-ocinka/infekciyna-zakhvoryuvanist-naselennya-ukraini

4 https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/imunizaciya/okhoplennya-scheplennyami

5 https://www.who.int/ru/news/item/12-11-2020-worldwide-measles-deaths-climb-50-from-2016-to-2019-claiming-over-207-500-lives-in-2019.

6 Doherty, T. Mark, Giuseppe Del Giudice, and Stefania Maggi. “Adult vaccination as part of a healthy lifestyle: moving from medical intervention to health promotion.” Annals of medicine 51.2 (2019): 128-140.

7 Philip RK, Attwell K, Breuer T, Di Pasquale A, Lopalco PL. Expert Rev Vaccines. 2018 Oct;17(10):851-

864.

8WHO, Vaccines and diseases – Available at: http://www.who.int/immunization/diseases/en/ (last accessed March 2019); CDC, Vaccines and preventable diseases – Available at: http://www.cdc.gov/vaccines/vpd-vac/default.htm (last accessed March 2019); CDC, H1N1 flu – Available at: http://www.cdc.gov/h1n1flu/vaccination/ (last accessed March 2019); CDC, Smallpox vaccine – Available at https://www.cdc.gov/vaccines/vpd/smallpox/ (last accessed March 2019).

9 Vaccines fact sheet, VGBU/VGU/0024/17.

10 GSK Press Release, GSK candidate vaccine helps prevent active pulmonary tuberculosis in HIV negative adults in phase II study, 25 September 2018 – Available at: https://www.gsk.com/en-gb/media/press-releases/gsk-candidate-vaccine-helps-prevent-active-pulmonary-tuberculosis-in-hiv-negative-adults-in-phase-ii-study/ (last accessed March 2019).

11 Garçon N. et al, GlaxoSmithKline Adjuvant Systems in vaccines:  concepts, achievements and

perspective, in Expert Rev.  Vaccines 6(5), 2007, pp.723-739; EMA, Fendrix: EPAR, 2014.

12 GSK actions to support the global response to COVID-19. https://www.gsk.com/en-gb/media/resource-centre/our-contribution-to-the-fight-against-2019-ncov/

 

Інші статті на цю тему

  • 2dbd32eaa35077aa679fa1823dec9ed6
    Новини

    ЄС виділить €56 млн фермерам трьох країн через наплив українського зерна

    Європейський союз активує антикризовий резерв для фермерів Болгарії, Польщі та Румунії, які постраждали від збільшення імпорту зерна з України. Про це повідомило агентство Bloomberg. Як уточнив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський, Єврокомісія надасть 56 мільйонів євро трьом східним країнам. “Це підтримка для країн, де аграрії постраждали від збільшення імпорту з України. Ми спостерігаємо збільшення […]

  • 176035
    Новини

    Росія наростила постачання платини до Китаю в сотні разів

    Росія у січні та лютому 2023 року збільшила постачання платини до Китаю у 279 разів, порівняно з аналогічним періодом 2022 року – до 1,67 т. Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на дані Головного митного управління КНР. При цьому у грошовому вимірі збільшення поставок відбулося у 265 разів (з $0,2 млн до $53 млн). […]

  • 630 360 1665898941 964
    Новини

    У Китаї стало менше мільярдерів через репресії

    Більш як 400 осіб втратили статус мільярдерів торік, половина з них – з Китаю. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на дані рейтингу Hurun Report. Зазначається, що скорочення статків найбагатших людей світу пов’язане з глобальним посиленням грошово-кредитної політики, пандемією COVID-19 і репресіями Пекіна проти великих технологічних компаній. За даними Hurun Global Rich List 2023, […]

  • bez nazvanyya 4
    Новини

    Volkswagen представив електромобіль за 25 000 євро

    Німецький автоконцерн Volkswagen офіційно представив фактично передсерійну версію нового електричного хетчбека ID.2all. Новий бюджетний електромобіль замінить у модельній лінійці бренда хетчбек Polo, який стало невигідно випускати через жорсткі екологічні норми. Зазначається, що Volkswagen ID.2all побудований на скороченому варіанті тієї ж електричної платформи MEB, яка лежить в основі всіх сучасних електрокарів марки – від ID.3 до […]

  • 12
    Новини

    Amazon оголосив про нову хвилю скорочень

    Найбільша у світі американська платформа онлайн-торгівлі Amazon оголосила, що скоротить ще 9 000 робочих місць. Про це повідомляє Reuters. “З огляду на невизначеність в економіці, з якою ми живемо, і неясності, що існують у найближчому майбутньому, ми вирішили більш раціонально підходити до наших витрат і чисельності персоналу”, – йдеться в заяві генерального директора Amazon. Повідомляється, що звільнення, […]

  • 2813516
    Новини

    Росія продовжила “добровільне” скорочення видобутку нафти

    Країна-агресор Росія ухвалила рішення про продовження “добровільного” скорочення видобутку нафти на 500 тис. барелів на добу (б/д) ще на три місяці – до червня включно. Про це сказав віце-прем’єр-міністр РФ Олександр Новак. “Відповідно до поточної ситуації на ринку, рішення про добровільне скорочення видобутку у розмірі 500 тис. барелів на добу діятиме до червня 2023 року […]

  • 2812837
    Новини

    Українські банки зобов'язали перевіряти клієнтів на зв'язки з Росією

    Національний банк України встановив вимоги щодо розкриття банками інформації про зв’язки клієнтів з Росією. Про це йдеться у повідомленні НБУ. Наголошується, що тепер НБУ має право звернутися до банку з окремим запитом для отримання відомостей про виявлені зв’язки клієнтів та їх контрагентів із державою-агресором. Зокрема, згідно з постановою НБУ, банки мають збирати інформацію про клієнтів, які:      […]

  • 2812966
    Новини

    Європейська сталеливарна асоціація хоче більше санкцій проти РФ

    Європейська сталеливарна асоціація (EUROFER) виступила за посилення санкцій проти експорту російської металопродукції та залізорудної сировини до Євросоюзу. Про це заявив у Мілані генеральний директор EUROFER Аксель Еггерт під час панельної дискусії щодо майбутнього України та внеску Італії у відновлення країни, повідомляє компанія Метінвест. “Я обговорював санкції проти експорту російської сталі та сировини до ЄС з українським бізнесом […]

Читайте також

6
Новини

Apple “уб'є” iTunes

Для заміни iTunes американська компанія запустить три нові додатки для Mac: Music, TV і Podcasts. Американська компанія Apple готується повністю відмовитися від iTunes. Медіаплеєр замінять на окремі програми для музики, ТВ і підкастів разом із виходом macOS 10.15. Передбачається, що глава компанії Тім Кук оголосить про зміни на конференції розробників WWDC 2019. Крім того, Apple […]

Далі
9A33BB55 9B85 4E5B 874F 831C21819A7A w1023 r1 s
Новини

Укрпошта подала апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва про відновлення стаціонарних відділень у Чернігівській області

2 серпня АТ «Укрпошта» подало апеляційну скаргу до Шостого апеляційного адміністративного суду. Компанія оскаржує рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 3 липня 2019 року в адміністративній справі №640/8504/19 про відновлення стаціонарних поштових відділень у селах з населенням менше 2000 жителів у Чернігівської області та визнання протиправним й нечинним Стратегічного плану розвитку Укрпошти до 2021 […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

Газпром знову знижує транзит газу через Україну

Газпром знижує обсяг прокачування газу через українську ГТС четвертий день поспіль, свідчать дані Оператора ГТС України. Так, якщо 1 лютого Газпром бронював обсяг прокачування в 107 млн кубометрів, то до 4 лютого рівень транзиту поступово знизився до 70 млн кубометрів. Незважаючи на зниження, поки що прокачування вище, ніж у січні – у середньому 54 млн […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

«Агроспецсервіс» побудує завод за $ 16 мільйонів

“Агроспецсервіс” інвестує 16,7 мільйонів доларів у новий проект. Компанія робить акцент на експорт зернових. Окрім цього аграрне підприємство займається тваринництвом, сільськогосподарською технікою, вирощуванням та реалізацією олійних і бобових культур. Як повідомляє українська версія журналу Forbes, грошовий оборот корпорації за минулий рік перевищив суму в 1 мільярд гривень. У той час як чистий прибуток, склав 16 […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

Імовірність припинення транзиту російського газу, або На піку санкцій

За заявою аналітиків Standard&Poor’s існує ймовірність припинення транзиту російського газу в період переговорного процесу між Росією і Україною. У звіті рейтингового агентства сказано, що підписаний американським президентом закон про посилення і розширення санкцій проти РФ вже вступив в дію і відповідно для РФ це є свідченням ускладнення роботи для будівництва газопроводів, а також певні труднощі […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

Важливі події у світі бізнесу за тиждень, які ви могли пропустити

LDaily зібрав сім найважливіших матеріалів, що нагадують про події тижня, що минає і розповідають про те, що ви могли пропустити. Повторний арешт свердловин Миколи Злочевського За ствердженнями ГПУ, посадові особи компаній групи Burisma за 2013-2014 роки ухилялися від сплати податків на загальну суму 180 мільйонів гривень. Допоогаи Черновецького с / г України Компанія CIG почала […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

“Укрнафта” реалізує інвестиційний проект вартістю в 2,5 мільярда гривень

Компанія “Укрнафта” реалізує масштабний інвестиційний проект, спрямований на збільшення продуктивних можливостей підприємства. Про це повідомляється на офіційному сайті українського нафтотрейдера. Загальний обсяг інвестицій складе понад 2.5 мільярда гривень. Відповідно до офіційного джерела, основну частину фінансування спрямують на придбання нових продуктивних систем для видобутку і буріння. Окрім цього, проект розрахований на глобальну реконструкцію свердловин, які належать […]

Далі
bez nazvanyya 7
Новини

СБ готує додаткову фіндопомогу Україні

Світовий банк у листопаді може затвердити додаткову фінансову допомогу для України на мільярд доларів, повідомляє прес-служба Міністерства економіки. “Це буде як пряме кредитування, так і фінансові гарантії та інструменти trade finance. Очікується, що таке фінансування також мобілізує приватний кредитний капітал, адже IFC зазвичай фінансує не більше 30% вартості проекту, залучаючи до фінансового консорціуму комерційні банки”, – […]

Далі
59d778be 965c 11e9 8b6a fa163e074e61 660
Новини

Xiaomi приваблює молодих арт-художників для дизайну нової лінійки смартфонів

Xiaomi приваблює молодих дизайнерів, для оформлення нової лінійки телефонів, цільова аудиторія яких молодь. Перевагами смартфонів Mi CC повинні стати якісні селфі, а також фотографії з обох камер. Таким смартфоном Xiaomi намагається вибити гілку першості з рук свого основного конкурента – Samsung. Читайте також: Гендиректор Xiaomi отримав премію в мільярд доларів Слідкуйте за нашим телеграм каналом: […]

Далі
617512903176c643b67a666194ddbc74f6e95b4f
Новини

Airbnb призупиняє роботу в Пекіні

Міжнародний онлайн-сервіс з розміщення, пошуку та короткострокової оренди житла Airbnb призупиняє бронювання в Пекіні до кінця лютого в межах боротьби з поширенням нового короновірусу. Про це повідомляє CNBC. «Airbnb заявив, що призупинив бронювання всіх типів житла в Пекіні, в період з 7 по 29 лютого за рекомендаціями місцевих органів влади щодо короткострокової оренди житла», – […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

ЄС виділить Україні €1 млрд фінансової допомоги

Європейський парламент готовий розглянути проект про виділення Україні макрофінансової допомоги в розмірі €1 млрд за наявності подальшого прогресу в сфері проведення суспільних реформ. Голова делегації комітету Європарламенту із закордонних справ Лайма Андрікене зазначила, що ЄС готовий надати макрофінансову допомогу Україні, однак натомість вимагає проведення певних загальнодержавних і системних реформ. Серед необхідних перетворень представниця європейської інституції […]

Далі
infl rbk 650x410
Новини

Інфляція у Венесуелі знизилася до 234% у 2022 році

За підсумками 2022 року інфляція у Венесуелі становила 234%. Про це заявила віце-президентка республіки Делсі Родрігес під час зустрічі з лідерами турецького і венесуельського бізнесу, повідомило агентство Reuters. Зазначається, що з листопада Центральний банк Венесуели не публікує статистику про інфляцію, остання офіційна інформація стосувалася жовтня, коли підвищення цін становило 6,2%. “Протягом кількох місяців президент-соціаліст Ніколас […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

Помпео і Мнучін відмовилися зняти санкції з Ірану

Державний секретар США Майк Помпео та міністр фінансів США Стівен Мнучін відхилили прохання європейських лідерів відмовитися від застосування санкцій щодо компаній, які ведуть бізнес з Іраном після того, як президент Дональд Трамп вивів США з ядерного угоди 2015 року та відновив санкції проти Ісламської Республіки. У листі, зміст якого було описано агентством Bloomberg News, Помпео […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

Компанія McDonald's продала бізнес в Криму

Мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s продала свої активи на території анексованої Республіки Крим. Про це повідомляє ресурс новин meridian, посилаючись на заяву Анастасії Зражевської – PR-директор мережі McDonald’s в Україні. Деталей угоди міжнародна компанія не розголошує. Раніше топ-менеджмент української мережі повідомляв про те, що після анексії вести бізнес стало складно: з 2014-го року компанія McDоnald’s […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

Starbucks відмовляється від готівки

Мережа кав’ярень Starbucks збільшить кількість безготівкових варіантів оплати, щоб знизити ризик зараження клієнтів коронавірусом. Генеральний директор компанії Кевін Джонсон планує ввести в кав’ярнях оплату через спеціальний мобільний додаток. Додатком мережі вже користуються 20 мільйонів осіб, що робить його одним з найшвидкозростаючих в галузі. У Starbucks вважають, що після пандемії безготівковий спосіб оплати стане ще затребуванішим, […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

Колишній завод Renault у РФ перейменували на Москвич

Колишній завод Renault у Москві – ЗАТ Рено Росія – офіційно перейменували на АТ Московський автомобільний завод Москвич. Про це 6 червня повідомляє РБК із посиланням на дані федерального держреєстру. Зазначається, що відповідні зміни до Реєстру внесли 3 червня. У ньому також зафіксовано зміну керівника підприємства – замість Яна Птачека ним став заступник голови дептрансу Дмитро Пронін. Також зазначено, що співвласником компанії […]

Далі