Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!

Новини

Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!

05.05.2021 Новини

Людство зіштовхнулося з безпрецедентним викликом пандемії, котра наочно продемонструвала, якою може бути реальність без вакцин. У той час, коли світ сфокусував свою увагу на розробці та вдосконаленні критично важливих нових вакцин для захисту від COVID-19, необхідно підтримувати високі охоплення під час планової вакцинації, що дозволяє попередити мільйони смертей від вакцинокерованих захворювань. Для цього важливо об’єднати зусилля та наголосити на важливості вакцинації в умовах пандемії.

«Вакцинація зближує!» – це гасло стало темою Всесвітнього тижня імунізації 2021 року. Кампанія закликає до більш активної участі в імунізації в усьому світі та підкреслює важливість вакцинації задля об’єднання людей, а також необхідність колективних дій для захисту населення всіх вікових груп від захворювань, яким можна запобігти за допомогою вакцин.

У центрі уваги Всесвітнього тижня імунізації – забезпечення доступності імунізації та підвищення довіри до вакцин, які допоможуть людству просунутися вперед на шляху до cвіту, в якому ми зможемо знову бути разом, до світу, вільного від вакцинокерованих захворювань. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) акцентує, що кожен може стати «героєм вакцинації», зробивши свій вклад у популяризацію імунізації та створення колективного імунітету в суспільстві.

Актуальним аспектам вакцинопрофілактики у світі та Україні був присвячений онлайн-захід для представників ЗМІ, що відбувся 20 квітня 2021 року в межах Всесвітнього тижня імунізації за підтримки фармацевтичної компанії GSK Україна. Під час зустрічі провідні українські експерти, представники державних установ та фахівці в галузі імунології та сімейної медицини представили останні дані щодо епідеміологічної ситуації з вакцинокерованими захворюваннями в Україні. Зокрема, озвучено оновлені рекомендації ВООЗ і Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України щодо імунізації в умовах карантину, який діє в країні через поширення COVID-19. Окрему увагу учасники заходу приділили вакцинації людей із груп ризику та обговорили довгострокову стратегію імунізації і вдосконалення Національного календаря щеплень.

Протягом понад 200 років вакцини захищають людей від тягаря захворювань, що загрожують життю і заважають розвитку. Зрештою, імунізація дозволила врятувати людству сотні мільйонів життів і отримала широке визнання як одна з найефективніших інвестицій в суспільне здоров’я. Водночас, у світі налічується близько 20 мільйонів невакцинованих або частково вакцинованих дітей,[i] які мають ризик потенційно смертельних захворювань. Однак досить багато людей пропускають життєво важливу вакцинацію в підлітковому, дорослому та літньому віці[ii].

Експерти наголосили, що з 2014 року в Україні спостерігалися стабільно низькі показники охоплення дітей у віці до року так званим первинним вакцинальним комплексом – кількістю доз вакцини, що є необхідними для створення базового імунітету. 2017 року країна потрапила до десятки держав світу з найнижчим охопленням трьома дозами вакцини проти дифтерії, правця, кашлюку – нижче за 50%. За цим показником Україна опинилася на рівні з Анголою, Сирією, Південним Суданом, Нігерією і Сомалі. Водночас, ситуація з охопленням дорослого населення не досліджувалась.[iii]

Зусилля, яких доклали Центр громадського здоров’я (ЦГЗ), МОЗ та свідома позиція громадськості дозволили досягти позитивної динаміки показників охоплення плановою вакцинацією в Україні. Згідно з даними ЦГЗ, станом на 1 січня 2021 року всі необхідні дози вакцини проти гепатиту В в нашій країні отримали 96,5% дітей у віці до року, проти поліомієліту – 83%, кашлюку, дифтерії та правця – 80,1%, гемофільної інфекції – 85,1%, КПК – 83%4. Дуже важливим є збереження позитивної динаміки охоплення імунізацією в Україні, аби не повернутися до ситуації 2014 року. Країна повинна витримати темп і нарощувати показники охоплення вакцинацією. Cаме тому сьогодні для медичної системи, держави та суспільства вкрай важливим завданням є забезпечити ефективну вакцинопрофілактику попри пандемію COVID-19 і введений карантин.

Останні дані ЮНІСЕФ демонструють стурбованість зниженням охоплення рутинною вакцинацією на тлі пандемії: 117 млн дітей у 37 країнах можуть залишитися без вакцинації внаслідок пандемії, оскільки в 24 країнах кампанії з кору відкладені5. Станом на травень 2020 року порушення або призупинення планових програм імунізації вже відбувалося в багатьох країнах і торкнулося усіх регіонів.

ВООЗ і МОЗ України в своїх останніх рекомендаціях акцентують увагу на важливості продовження планової вакцинації в період пандемії задля уникнення погіршення епідемічної ситуації та попередження нових спалахів вакцинокерованих інфекцій.

«Будь-які порушення в рутинній імунізації, а саме переривання календаря щеплень, навіть на короткий період, призведуть до спалахів вакцинокерованих інфекцій чи до зростання кількості випадків вакцинокерованих захворювань із тяжким перебігом, які потребують госпіталізації і проведення інтенсивної терапії. Це створить додаткове навантаження на систему охорони здоров’я в країні в умовах кадрового дефіциту медичних працівників, дефіциту ліжок в стаціонарах, зниження здатності надавати своєчасну якісну допомогу в достатньому обсязі під час пандемії», – зазначив Федір Лапій, к. м. н., доцент кафедри дитячих інфекційних захворювань та імунології НУОЗ ім. П. Л. Шупика.

Експерт підкреслив, що нехтування програмами вакцинації становить небезпеку не тільки для дітей, а й для дорослих. Для людей похилого віку ризик інфекційних захворювань є ще вищим, що пов’язано з віковим зниження імунітету і більш високим ризиком супутніх захворювань6. Вакцинація літніх людей не лише допомагає безпосередньо захистити їх від серйозних захворювань, але й утримує від відвідувань медичних установ і запобігає додатковим ризикам.

«Безперечним є і той факт, що в умовах пандемії COVID-19, при проведенні щеплень важливо мінімізувати контакти пацієнтів, забезпечивши розмежування потоків на тих, хто звернувся за медичною допомогою та тих, хто прийшов для проведення щеплення», – підсумувала Тетяна Бухановська, к. м. н., доцент кафедри сімейної медицини та амбулаторно-поліклінічної допомоги НУОЗ ім. П. Л. Шупика.

Загрозу зростання тягаря вакцинокерованих інфекцій поглиблює також дезінформація, що розповсюджується швидкими темпами. В Україні досі існує проблема у вигляді недооцінювання небезпеки деяких інфекцій, які можна попередити за допомогою вакцин, і, як наслідок, ігнорування рекомендацій щодо імунізації. Тому першочерговими є підвищення обізнаності населення про вакцинацію та її вплив на здоров’я поколінь, а також зміцнення солідарності і довіри до вакцинації як до суспільного блага, котре підтримує та зближує наше суспільство, рятує життя і зберігає здоров’я.

Яна Сироватка, менеджер із зовнішніх зв’язків та комунікацій GSK Україна зазначила: «Пандемія COVID-19 продемонструвала нам, який вплив на індивідуальні та громадські показники здоров’я можуть здіснювати профілактичні заходи охорони здоров’я, як-от захисні маски та миття рук. Однак, попри таку підвищену увагу до власного здоров’я в період пандемії, велика кількість дорослих людей віком понад 50 років досі не дотримуються усього спектру доступних їм профілактичних заходів, зокрема вакцинації. Завдяки цій кампанії ми сподіваємося нагадати людям, що нам не варто очікувати на катастрофу, що виникає внаслідок хвороби, яку можливо попередити завдяки імунізації. Вже зараз ми можемо вжити заходи задля захисту власного здоров’я в майбутньому».

Експерти підкреслили, що високе охоплення вакцинацією в будь-якому віці допомагає підтримувати колективний імунітет, запобігаючи передачі інфекцій тим, хто є вразливим до цього (зокрема тим, хто не в змозі провакцинуватись з огляду на ослаблений імунітет). Важливість колективного імунітету продемонстрували спалахи кору в останні роки, спричинені великою кількістю невакцинованих людей будь-якого віку. Якщо програми вакцинації дорослого населення досягнуть свого повного потенціалу, ризик госпіталізації або смерті від інфекційних та неінфекційних захворювань істотно знизиться7.

Експерти також наголосили на важливості вакцинації людей, які страждають на хронічні захворювання. «Особливим  аспектом вакцинації є підходи до щеплення пацієнтів з груп ризику – онкохворих, пацієнтів з  різними формами імунодефіцитів, діабетом, муковісцидозом, хронічними захворюваннями печінки, нирок, тощо. В Україні існує хибна думка про те, що хронічні захворювання протипоказання до вакцинації. В більшості випадків навпаки! Адже чим більш проблемним є стан здоров’я, тим вищою є загроза важкого перебігу чи навіть смерті від інфекційного захворювання. Наочною демонстрацією цього є COVID-19. Отже, такі пацієнти ще більш, ніж здорові особи потребують захисту від інфекцій шляхом вакцинації. Тому питання вакцинації повинні бути обов’язково розглянуті індивідуально для кожного пацієнта та вирішуватися залежно від стану імунітету хворого. Часто такі люди потребують не лише вакцинації за Національним календарем, а й додаткових щеплень з огляду на підвищені ризики  від грипу, пневмококів, менінгококів тощо», – підкреслила Лариса Костюченко, д. м. н., завідувачка педіатричного відділення Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру, професор кафедри клінічної імунології та алергології ЛНМУ ім. Д. Галицького.

В Україні діє затверджена Національна стратегія імунопрофілактики та захисту населення від вакцинокерованих інфекційних захворювань на період до 2022 року, схвалена урядом ще в листопаді 2019 року. Стратегією передбачено, зокрема, 100-відсоткове фінансування програми імунопрофілактики в межах Календаря профілактичних щеплень; спрощення вимог до організації пунктів щеплень і доступ до вакцин приватних медичних центрів, які підписали угоду з НСЗУ; оптимізація Календаря профілактичних щеплень згідно з сучасними міжнародними рекомендаціями.

«Вакцинація є вагомою інвестицією у здоров’я та майбутнє нації. Довгострокова стратегія імунопрофілактики – це ключовий елемент Національної системи охорони здоров’я в будь-якій країні світу. Наявність багаторічної державної Програми імунізації і плану дій щодо її реалізації є базовою вимогою міжнародних та європейських норм охорони здоров’я і невід’ємною частиною процесу євроінтеграції України», – зазначив Роман Родина, директор Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Наразі уряди багатьох країн шукають відповідь на запитання, що ще можна зробити, щоб зменшити тягар інфекційних захворювань: контролюють, чи включені до Календаря профілактичних щеплень нові вакцини – наприклад, проти пневмококової інфекції або раку шийки матки. Передбачається, що в ході реалізації Стратегії в Україні будуть забезпечені елімінація кору і краснухи та контроль і елімінація гепатиту В, а також країна буде підтримувати статус території, вільної від поліомієліту. Фахівці стверджують, що поставлені цілі реальні. Однак за однієї умови: якщо ми усвідомлюємо, що вакцинація – це і право кожної людини, і її обов’язок, і наше спільне завдання – зробити так, щоб ми всі були захищені.

Експерти підкреслили, що уряд України зацікавлений у посиленні національної безпеки і переорієнтації від політики лікування до політики запобігання захворюванням, яка є найбільш ефективною і економічно обгрунтованою стратегією забезпечення гарантування епідеміологічної безпеки суспільства. Вакцини, на відміну від лікарських засобів, які призначаються пацієнтам з лікувальною метою, призначаються здоровим людям, щоб не допустити захворювання і його ускладнень, серед яких інвалідизація та смерть. Тому інвестиції держави в вакцинацію – найбільш обгрунтовані, як з медичної, так і з економічної точки зору.

Усвідомлюючи виняткову важливість вакцинації в цілому і в умовах пандемії COVID-19 зокрема, GSK докладає зусиль для забезпечення стабільного доступу до якісних лікарських засобів та вакцин у всіх країнах світу, зокрема і в Україні. Компанія GSK розробила вакцини проти 21 з 31 захворювання8, яким сьогодні можна запобігти за допомогою вакцинації, щоб допомогти захистити людей на всіх етапах їх життя. GSK щодня виготовляє і відправляє жителям 158 країн більше 2 мільйонів доз вакцин. Приблизно кожна четверта дитина у світі захищена вакциною, виробленою компанією9. Протягом 2020 року вакцини виробництва GSK регулярно поставлялися в Україну без затримок і в запланованому обсязі, і є доступними для проведення планової вакцинації дітей та дорослих як у державних, так і в приватних клініках.

Однак GSK не тільки забезпечує людей по всьому світу імунобіологічними препаратами, але і є активним учасником процесу підвищення обізнаності населення про вакцинацію. В Україні компанія приділяє особливу увагу інформаційно-освітнім програмам щодо цінності вакцинації для фахівців охорони здоров’я, батьків, журналістів та проводить такі масштабні заходи, як щорічний Вакцинний саміт. Ефективним джерелом інформації є також створений компанією GSK Україна веб-ресурс «Мої щеплення».Від початку пандемії COVID-19 GSK пильно стежить за ситуацією в Україні і світі, всебічно підтримує глобальні зусилля по боротьбі з вірусом, досліджує всі способи допомоги з використанням наукових розробок і досвіду компанії і вживає всіх можливих заходів для захисту здоров’я працівників, медпрацівників та пацієнтів. GSK Україна приєдналася до ініціативи Благодійного фонду «Пацієнти України», завдяки якій тисячі медичних працівників забезпечені захисними засобами від COVID-19.

GSK – один зі світових лідерів фармацевтичної індустрії, який займається науковими дослідженнями в галузі фармацевтики та охорони здоров’я, присвячує свою діяльність поліпшенню якості життя людей, допомагаючи людям робити більше, почуватися краще і жити довше.

Підрозділ GSK Vaccines – № 1 у світі за часткою у грошовому вираженні ринку вакцин за результатами 2019 року. Має 100-річну історію інновацій у вакцинології та найширший портфель вакцин. Понад 2500 дослідників GSK сфокусовані на розробці нових вакцин.

Сьогодні GSK виробляє 40 вакцин, щоб допомогти захистити людей від вакцинокерованих захворювань на всіх етапах їхнього життя. Ще 17 нових кандидатних вакцин знаходяться на різних етапах розробки. Серед них перша кандидатна вакцина проти туберкульозу, що демонструє високу ефективність у людей вперше за 100 років10, вакцини проти малярії, риносинцитіального вірусу, ХОЗЛ, терапевтична вакцина проти хронічного гепатиту В та інші.

Понад 25 років GSK інвестує в розвиток ад’ювантних технологій, розроблених для посилення імунної відповіді на вакцини. Це особливо важливо для тих, хто схильний до недостатньої імунної відповіді на вакцинацію, наприклад пацієнтів з ослабленим імунітетом і літніх людей11.

2020 року компанія долучилася до світової боротьбу з коронавірусною інфекцією, використовуючи наукові знання і досвід, якими володіє. GSK розробляє рішення для боротьби з COVID-19, грунтуючись на чотирьох принципах: співпраця, глобальний підхід, забезпечення доступу, готовність до пандемії.

GSK співпрацює з компаніями і дослідницькими групами по всьому світу, вивчаючи перспективних кандидатів на вакцину проти COVID-19 з використанням інноваційної ад’ювантної технології. Застосування ад’юванта має особливе значення в пандемічній ситуації, оскільки може зменшити кількість необхідного антигену вакцини на одну дозу, дозволяючи виробляти більше доз вакцини, що сприятиме захисту більшої кількості людей. З 2021 року компанія планує виробити до 1 мільярда доз ад’юванта для забезпечення всіх партнерських проектів з іншими компаніями. Три з цих спільних вакцинних проектів перебувають на різних стадіях клінічних досліджень:

  • Завдяки співпраці GSK і Sanofi передові технології двох найбільших вакцинних компаній в світі були застосовані для розробки вакцини проти COVID-19. Вакцина-кандидат від Sanofi була об’єднана з унікальною ад’ювантною технологією GSK. У лютому 2020 року було опубліковано оновлену ​​інформацію про початок 2-ї фази клінічного дослідження, 3 фаза очікується в другому кварталі 2021 року. Беручи до уваги надзвичайну гуманітарну і фінансову проблему пандемії, обидві компанії вважають, що глобальний доступ до вакцин проти COVID-19 є пріоритетним завданням, при цьому всі рішення ухвалюються на основі наукових даних. Компанії сподіваються, що вакцина буде доступна для населення до кінця 2021 років через механізми, що забезпечують справедливий доступ для людей в усьому світі, включаючи країни з низьким рівнем доходу.
  • GSK також співпрацює з канадською біофармацевтичною компанією Medicago для розробки вакцини проти COVID-19, комбінуючи їх кандидатну вакцину на основі рослин з ад’ювантною технологією GSK. Вакцина-кандидат вступила у фазу 2/3 клінічних досліджень в середині листопада 2020 року.
  • У лютому 2021 року GSK оголосила про початок співпраці з компанією CureVac щодо спільної розробки мРНК-вакцин нового покоління проти COVID-19 з потенціалом боротьби з багатьма новими варіантами. Крім того, GSK підтримує виробництво 100 мільйонів доз вакцини-кандидата проти COVID-19 першого покоління CureVac в 2021 році. У липні 2020 року компанія оголосила про стратегічну співпрацю з дослідження, розробки, виробництва та комерціалізації до п’яти вакцин на основі мРНК і моноклональних антитіл.
  • У вересні 2020 року з вісьмома іншими фармацевтичними компаніями було підписано зобов’язання підтримувати цілісність наукового процесу під час дослідження і розробки вакцин проти COVID-19.
  • Одночасно з процесом розробки ад’ювантної вакцини проти COVID-19, GSK продовжує досліджувати інші способи боротьби з пандемією, зокрема вивчення потенційних терапевтичних засобів і моноклональних антитіл для пацієнтів з COVID-19. GSK у співпраці з компанією VIR Biotechnology досліджує 2 моноклональних антитіла для потенційного лікування пацієнтів з COVID-19. Три дослідження знаходяться на 3-й фазі і одне – в фазі I та II. У березні 2021 року було оголошено перші результати 3-ї фази дослідження COMET-ICE, що показали високу ефективність як монотерапія для раннього лікування COVID-19 серед дорослих з високим ризиком госпіталізації – скорочення госпіталізацій або смертності на 85%.
  • Також у травні 2020 року GSK почала глобальне дослідження 2-ї фази для оцінки одного з потенційних нових лікарських засобів компанії, отілімаб, що також є моноклональним антитілом, для допомоги деяким пацієнтам з COVID-19, у яких спостерігається надмірна реакція імунної системи, яка може призвести до госпіталізації або смерті. Результати цього дослідження очікуються в першій половині 2021 року.

Глобально GSK прагне, щоб вакцини від COVID-19 отримали всі люди, які їх потребують. Зокрема, ад’ювант GSK буде доступним для найбідніших країн у світі як за допомогою пожертвувань, так і через співпрацю з глобальними організаціями, які можуть визначити потреби і допомогти з постачаннями. GSK і Sanofi вже підписали угоди на поставку вакцини з урядами США, Великобританії і Канади, а також з Єврокомісією в разі, якщо розробка вакцини виявиться успішною. Крім того, планується надати значну частину від загальної кількості доступних в усьому світі поставок для глобального альянсу доступу до вакцин проти коронавірусу COVAX, до якого долучилася і Україна.

Для підтримки зусиль у боротьбі з пандемією GSK пожертвувала 10 млн доларів спеціальному фонду, заснованому спільно ООН і ВООЗ12. Більш детальну інформацію про дії компанії в боротьбі проти COVID-19 можна знайти на глобальному веб-сайті компанії GSK.

Вакцинація можлива тільки за рекомендацією Вашого лікаря. Перед проведенням вакцинації обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Для отримання більш детальної інформації про вакцинацію або захворюваннях зверніться до Вашого лікаря.

Матеріал створений ТОВ «ГлаксоСмітКляйн Фармасьютікалс Україна».

Більше інформації про компанію GSK в Україні та світі на сайті ua.gsk.com

[i] https://www.who.int/news-room/events/detail/2021/04/24/default-calendar/world-immunization-week-

2021

[ii] https://www.who.int/news-room/events/detail/2021/04/24/default-calendar/world-immunization-week-2021#:~:text=World%20Immunization%20Week%20%E2%80%93%20celebrated%20every,world’s%20most%20successful%20health%20interventions

[iii] Центр громадського здоров’я МОЗ України, 2020. Інфекційна захворюваність населення України.

https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/inshi-infekciyni-zakhvoryuvannya/monitoring-i-ocinka/infekciyna-zakhvoryuvanist-naselennya-ukraini

4 https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/imunizaciya/okhoplennya-scheplennyami

5 https://www.who.int/ru/news/item/12-11-2020-worldwide-measles-deaths-climb-50-from-2016-to-2019-claiming-over-207-500-lives-in-2019.

6 Doherty, T. Mark, Giuseppe Del Giudice, and Stefania Maggi. “Adult vaccination as part of a healthy lifestyle: moving from medical intervention to health promotion.” Annals of medicine 51.2 (2019): 128-140.

7 Philip RK, Attwell K, Breuer T, Di Pasquale A, Lopalco PL. Expert Rev Vaccines. 2018 Oct;17(10):851-

864.

8WHO, Vaccines and diseases – Available at: http://www.who.int/immunization/diseases/en/ (last accessed March 2019); CDC, Vaccines and preventable diseases – Available at: http://www.cdc.gov/vaccines/vpd-vac/default.htm (last accessed March 2019); CDC, H1N1 flu – Available at: http://www.cdc.gov/h1n1flu/vaccination/ (last accessed March 2019); CDC, Smallpox vaccine – Available at https://www.cdc.gov/vaccines/vpd/smallpox/ (last accessed March 2019).

9 Vaccines fact sheet, VGBU/VGU/0024/17.

10 GSK Press Release, GSK candidate vaccine helps prevent active pulmonary tuberculosis in HIV negative adults in phase II study, 25 September 2018 – Available at: https://www.gsk.com/en-gb/media/press-releases/gsk-candidate-vaccine-helps-prevent-active-pulmonary-tuberculosis-in-hiv-negative-adults-in-phase-ii-study/ (last accessed March 2019).

11 Garçon N. et al, GlaxoSmithKline Adjuvant Systems in vaccines:  concepts, achievements and

perspective, in Expert Rev.  Vaccines 6(5), 2007, pp.723-739; EMA, Fendrix: EPAR, 2014.

12 GSK actions to support the global response to COVID-19. https://www.gsk.com/en-gb/media/resource-centre/our-contribution-to-the-fight-against-2019-ncov/

 

Інші статті на цю тему

  • Найбільше газове родовище в Європі зупинило видобуток
    Новини

    Найбільше газове родовище в Європі зупинило видобуток

    У Нідерландах з 1 жовтня зупинили видобуток газу на найбільшому в Європі газовому родовищі Гронінген через сейсмологічну небезпеку. Про це повідомила компанія NAM, яка є оператором родовища, передає RTV Noord. “О 06:00 ранку 1 жовтня газовий кран в Гронінгені був перекритий. Через 60 років видобуток газу на родовищі завершився”, – йдеться в повідомленні. Причиною закриття родовища стали […]

  • Україна припинила імпорт електроенергії з ЄС
    Новини

    Україна припинила імпорт електроенергії з ЄС

    Україна не імпортує електроенергії з Євросоюзу у понеділок, 2 жовтня. Про це повідомило Укренерго. “Сьогодні в енергосистемі наявний експорт. Він здійснюється у Словаччину та Молдову. Загальний обсяг 4 555 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 396 МВт”, – йдеться у повідомленні. За даними компанії, в Україні знижується споживання електроенергії. Вчора, 1 жовтня, вечірній максимум споживання, […]

  • Шмигаль провів переговори з делегацією МВФ
    Новини

    Шмигаль провів переговори з делегацією МВФ

    Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зустрівся з представниками місії МВФ і обговорив з ними чотирирічну програму фінансування України. Про це глава уряду повідомив у Telegram. “Перший візит місії МВФ в Україну за більш ніж три роки. Обговорили кроки, необхідні для реалізації чотирирічної програми з Фондом на суму 15,6 млрд доларів”, – написав він. Шмигаль запевнив, що Україна тісно […]

  • ЄС не чекає на рішення США та збільшують допомогу Україні – Боррель
    Новини

    ЄС не чекає на рішення США та збільшують допомогу Україні – Боррель

    В Європейському Союзі не чекають на врегулювання бюджетних питань в США стосовно допомоги Україні, а збільшують підтримку Києву. Про повідомляє віце-президент Європейської комісії, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель, передає УНІАН. Він висловив розуміння, що широкий загал людей зацікавлений останніми рішеннями Конгресу США стосовно бюджетних питань. “Декілька днів тому відбулося ще […]

  • Во Франции разработали механизм страхования инвестиций в восстановление Украины
    Новини

    Во Франции разработали механизм страхования инвестиций в восстановление Украины

    Франция разработала двусторонний механизм страхования инвестиций в Украине. Как сообщила пресс-служба Минэкономики Украины, французская государственная страховая компания Bpifrance Assurance Export будет страховать компании, готовые участвовать в реконструкции страны. Сообщается, что право на это инвестиционное страхование имеют компании, работающие по французскому законодательству и осуществляющие долгосрочные инвестиции за рубежом в новую или имеющуюся компанию, а также любое кредитное учреждение, […]

  • НБУ продав рекордний обсяг валюти з січня
    Новини

    НБУ продав рекордний обсяг валюти з січня

    Національний банк у вересні продав на міжбанківському ринку найбільший обсяг валюти з січня поточного року – 2,691 млрд доларів. Про це свідчать дані регулятора. Загалом з початку року Нацбанк для підтримки балансу на ринку продав понад 19,4 млрд доларів, а купив лише 195 млн. Негативно сальто складає 19,2 млрд доларів. Разом з тим за минулий тиждень […]

  • “Зернова війна” не потрібна ні Україні, ні Польщі – Кулеба
    Новини

    “Зернова війна” не потрібна ні Україні, ні Польщі – Кулеба

    Україна налаштована на вирішення ситуації з експортом українського зерна, “зернова війна” не потрібна ні Києву, ні Варшаві. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. “Історія, майбутнє і безпека просто не залишає нам іншого вибору, як вийти з цієї кризи. Не ми цю кризу створили, і ми абсолютно налаштовані на її припинення. Емоції […]

  • В Україні запрацювали ще п’ять газових свердловин
    Новини

    В Україні запрацювали ще п’ять газових свердловин

    В Україні запустили в роботу ще п’ять свердловин з додатковим видобутком 500 тис. кубометрів газу на добу. Про це повідомила компанія Укргазвидобування. Зазначено, що чотири свердловини були пробурені на “старих” родовищах віком 45-55 років. А ще одна – повністю нова. Вперше газ із неї надійшов у газотранспортну систему України цього місяця. “Щоб досягти наших цілей з […]

Читайте також

Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

У США і Німеччини подали в суд на Samsung за порушення патентів

На корейську технологічну компанію Samsung подали до суду відразу в двох країнах – в США і Німеччині – за порушення патентів. В якості позивача виступає компанія JOLED, яка повідомила про те, що Samsung Electronics, Samsung Display і Samsung Electronics America пов’язані з порушенням її патентів. За словами її представників, в компанії розраховують на судову заборону […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

Масштабний наступ на «тіньовий спирт»

Як повідомляє на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан, зараз проводяться обшуки на сорок одному спиртзаводі. Цю спецоперацію ініціювала Генеральна прокуратура України в зв’язку з підозрою у виготовленні неврахованої продукції з контрафактних спиртів, через втрати надходжень до держбюджету від ведення тіньового бізнесу даної галузі, а також […]

Далі
zoom videoconference featured
Новини

Через стрибок попиту Zoom Video інвестує в розширення своїх дата-центрів

Акції компанії Zoom Video Communications, що спеціалізується на онлайн-конференціях, продовжують злітати, так як попит на її послуги сильно підскочив в умовах, коли школярі, студенти та корпоративні співробітники по всьому світу переходять на роботу онлайн через умови карантину або рекомендацій залишатися вдома і берегти себе від зараження коронавірусу. У середу безкоштовна версія програми «ZOOM Cloud Meetings» […]

Далі
mau fly1 720x340
Новини

Найбільша авіакомпанія України скорочує персонал

Директор МАУ надала роз’яснення фінансовій ситуації в компанії, яка два роки поспіль закінчила зі збитками. В авіакомпанії Міжнародні авіалінії України затримують виплату зарплат і скорочують персонал. Про це повідомив президент авіакомпанії Юрій Мірошников. “Були незначні затримки. Йдеться про дні. Іноді відбувалися накладки, коли ми ще не отримали надходження від контрагентів за продані квитки, а платежі […]

Далі
24 main
Новини

Toyota випустить бонди з нульовою прибутковістю

Toyota Finance Corp., підрозділ японського автовиробника Toyota, планує випустити облігації під безпрецедентно низьку прибутковість. Компанія оголосила про розміщення 25 жовтня трирічних і п’ятирічних бондів обсягом 20 млрд ієн ($184 млн), і ціна першого з них буде відповідати прибутковості 91 десятимільярдної частки відсотка річних. Тобто, навіть якщо інвестор купить папери на суму 1 млрд ієн ($9,2 […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

Pfizer і BioNTech подали заявку на реєстрацію вакцини від COVID-19 в Європі

Американська компанія Pfizer і німецька BioNTech подали в Європейське агентство з лікарських препаратів заявку на реєстрацію своєї вакцини від коронавируса. Повідомлення про це опубліковано на сайті BioNTech. «Pfizer і BioNTech подали в понеділок, 30 листопада, офіційну заяву в Європейське агентство по лікарським препаратам на отримання умовного дозволу на використання своєї вакцини-кандидата BNT162b2 від COVID-19», – […]

Далі
A3 1 905x509
Новини

ONS прорахував позитивний ефект від автоматизації праці в Англії

Статистичний центр ONS озвучив цифру в 1,5 мільйона робочих місць в Англії, які можна замінити машинним працею. 70% посад, які можна замінити – це працівники з рутинною роботою, такі як офіціанти, наповнювачі полиць в магазинах. Для аналізу було відібрано 20 мільйонів чоловік в 2017 році і 7,4% з них можуть втратити роботу. Автоматизація може означати […]

Далі
hyderabad office
Новини

GlobalLogic запускає курси розробки для початківців в IT

Міжнародна ІТ-компанія GlobalLogic запускає GL BaseCamp — курси з розробки та тестування. Курси розраховані на початківців, які вже мають базові знання та хочуть закріпити їх практикою за підтримки інженерів компанії. Після завершення навчання кращі студенти зможуть долучитися до проєктів компанії на позиції trainee (стажерів). GL BaseCamp від GlobalLogic Education — це free курси для IT-початківців. […]

Далі
fe83a51a205f8d7e8d4785c3ae727aec XL
Новини

ВТБ оцінив збитки від втрати “дочки” в Україні

У російському держбанку зняли з балансу українську дочірню компанію, що призвело до мільйонних втрат. Збиток російського державного банку ВТБ від банкрутства дочірнього ВТБ Банку в Україні склав 17,3 млрд рублів, або 263 млн доларів за поточним курсом. Про це зазначено у звіті ВТБ за 2018 рік за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ). “У листопаді 2018 […]

Далі
image
Новини

В 4 рази збільшився обсяг голосових дзвінків у Viber

Жителі різних країн активно використовують додаток для дзвінків та обміну повідомленнями під час кризи у сфері охорони здоров’я, пов’язаної з COVID-19. Viber, одна з найбільших у світі комунікаційних платформ, розширила свої ресурсні можливості та представила ряд ініціатив, спрямованих на підтримку позитивного мислення та взаємодії між людьми під час глобальної пандемії COVID-19. Результатом стало значне збільшення […]

Далі
20170826 zubnoy vrach stomatolog
Новини

За виховання необхідно заплатити – Вищий суд Тайваню

Рішення Вищого суду Тайваню затвердило виплату сина своїй матері матеріальної компенсації в розмірі 1 мільйона доларів через виховання і оплату навчання його професії стоматолога. Причиною такого рішення став контракт, підписаний між матір’ю і сином, в якому значилося, що молода людина зобов’язується після завершення навчання і отримання професії виплачувати своїй матері 60% щомісячного доходу. Даний контракт […]

Далі
Всесвітній тиждень імунізації – 2021 Вакцинація нас зближує: катастрофі можна запобігти!
Новини

Янукович продав частку в Донбасенерго нардепу

Бенефіціаром підприємства, яке належало Олександру Януковичу, став нардеп Максим Єфімов. Старший син Віктора Януковича Олександр продав Донбасенерго народному депутату від Блоку Петра Порошенка Максиму Єфімову. “Операція була відкрита в червні і зараз перебуває на завершальній стадії оформлення”, – говорить джерело. За його словами, структурам Єфімова буде проданий весь пакет Януковича і його молодшого ситуативного бізнес-партнера […]

Далі