lenovo 3

Новини

Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація

22.02.2023 Новини

Компанія Lenovo Group оголосила фінансові результати за третій квартал1 поточного фінансового року2 і повідомила про виручку Групи в розмірі $15,3 млрд та чистий прибуток у розмірі $437 млн. Виручка Групи від бізнесу, не пов’язаного з ПК, сягнула 41%, а прибутковість залишалася стабільною, оскільки диверсифіковані механізми зростання підрозділів Solutions and Services Group (SSG) і Infrastructure Solutions Group (ISG) збільшили виручку до рекордних $1,8 млрд та $2,9 млрд відповідно, що на 23% і 48% більше, ніж торік. Усі основні бізнес-групи принесли операційний прибуток п’ятий квартал поспіль.

У той час як галузь стикається зі значним макроекономічним тиском, Lenovo бачить довгострокові можливості, оскільки глобальні тенденції цифровізації та інтелектуальної трансформації продовжують прискорюватися, а витрати на ІТ мають відновитися до помірних темпів зростання в середньостроковій та довгостроковій перспективі. Згідно з дослідженнями, реальний попит у секторі ПК набагато вищий, ніж показують галузеві дані про постачання, оскільки сектор використовує надлишкові запаси. Група очікує, що річне зростання відновиться у другій половині календарного року, а попит серед кінцевих користувачів буде вищим, ніж до COVID-19.

Група продовжує активно діяти для подальшого посилення цінової конкурентоспроможності. Це буде досягнуто шляхом інвестування у високорентабельні механізми зростання, а також зниження операційних витрат. Грошовий баланс компанії Lenovo залишається значним, цикл обороту грошових коштів продовжує вдосконалюватися, і компанія продовжує інвестувати в науково-дослідні розробки та стійкий розвиток, зберігаючи прагнення подвоїти прибутковість у середньостроковій перспективі.

Фінансові показники:

«Сьогоднішні впевнені результати демонструють, що наша стратегія трансформації на основі сервісу окупається. На наші диверсифіковані механізми зростання бізнесу, не пов’язаного з ПК, зараз припадає понад 40% доходу Групи, це забезпечує стабільну прибутковість, — говорить Юаньцін Ян (Yuanqing Yang), голова правління і генеральний директор Lenovo. — Попри складне макросередовище, ми зберегли лідерство на ринку ПК. Я впевнений, що наші чітка стратегія, операційна стійкість, здорова ліквідність і постійні інвестиції в інновації й надалі забезпечать нам довгострокове стійке зростання та підвищення прибутковості».

Solutions and Services Group (SSG): рекордний дохід і висока маржа

Очікується, що трильйонний ринок ІТ-послуг залишатиметься сильним у середньостроковій та довгостроковій перспективі, а зростання обсягу керованих послуг для хмарних, локальних і периферійних служб збільшить сукупний середньорічний темп зростання (Compound annual growth rate, CAGR) на 7%. Витрати на вертикальні рішення та послуги в освіті, “розумну” роздрібну торгівлю, “розумні” міста та виробництво майже вдвічі перевищують CAGR.

Показники за третій квартал 22/23 фінансового року:

 • В останньому кварталі виручка SSG зросла на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склала $1,8 млрд, при цьому операційна маржа склала 20,2%, а операційний прибуток збільшився на 12% порівняно з попереднім роком.
 • Усі сегменти знову забезпечили високу рентабельність і зростання виручки.
 • Сума виручки від рішень і послуг, не орієнтованих на апаратне забезпечення, досягла рекордного зростання на 53%, при цьому керовані послуги зросли майже вдвічі рік до року завдяки TruScale Everything as a Service.

Стійке зростання:

 • SSG продовжує інвестувати в створення масштабованих і повторюваних горизонтальних і вертикальних рішень за допомогою Lenovo IP.
 • Крім того, SSG розширила рішення для цифрових робочих місць, зміцнила гібридний хмарний портфель і ще більше розширила пропозицію щодо сталого розвитку.

Infrastructure Solutions Group (ISG): рекордна виручка, рекордний прибуток

Очікується, що до 2025 року ринок систем зберігання даних досягне $135 млрд. За цей же період ринок периферійної інфраструктури зросте на 17% в середньорічному обчисленні й досягне $37 млрд, а ринок систем зберігання даних перевищить $35 млрд.

Результати діяльності у третьому кварталі 22/23 фінансового року:

 • Виручка ISG за квартал збільшилась на 48% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, досягнувши історичного максимуму в $2,9 млрд.
 • Операційний прибуток збільшився в кілька разів у порівнянні з попереднім роком, досягнувши історичного максимуму в $43 млрд, що свідчить про покращення показників сім кварталів поспіль у порівнянні з попереднім роком.
 • Виручка від продажу систем зберігання даних зросла на 35% з початку року, що зробило Lenovo 3-ю найбільшою компанією-виробником у світі. Доходи від продажу систем зберігання даних зросли більш ніж утричі (тепер це 5 місце у світі), а дохід від продажу програмного забезпечення збільшився на 52% — обидва показники досягли історичних максимумів.

Стійке зростання:

 • ISG продовжує розширювати свій комплексний портфель інфраструктурних рішень та інвестувати в інновації, зокрема в периферійні обчислення на основі штучного інтелекту та послуги.
 • ISG прагне бути одним з найбільш швидкозростаючих постачальників комплексних інфраструктурних рішень у світі, забезпечуючи при цьому баланс між масштабом і рентабельністю.

Intelligent Devices Group (IDG): стабільна рентабельність, експансія в зони зростання

Попри падіння ринку ПК, реальний попит, як свідчать дані про активацію у 2022 році, набагато вищий, і очікується, що ринок стабілізується на вищому, ніж до пандемії, рівні у другій половині 2023 року.

Результати діяльності у третьому кварталі 22/23 фінансового року:

 • IDG успішно утримує позицію №1 на ринку персональних комп’ютерів з часткою ринку 23,1%. Компанія також зберегла найкращу в галузі рентабельність на рівні 7,3% завдяки високій конкурентоспроможності продукції, що знайшло своє відображення в лідируючих показниках активації Windows і, як наслідок, покращенні рівня запасів.
 • Підрозділ смартфонів був прибутковим 11-й квартал поспіль. Активації преміального продукту Motorola Edge зросли на 74% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
 • Преміальний асортимент продукції в сегменті планшетів розширився, а рішення для “розумних” просторів продовжували демонструвати потенціал зростання, здобувши ключові перемоги.

Стійке зростання:

 • Інновації продовжують стимулювати перехід від “розумних” пристроїв до “розумних” просторів.
 • На нещодавній виставці CES Lenovo Yoga Book 9i отримав історичні 50 нагород як перший у світі повнорозмірний OLED-ноутбук з двома екранами. А Lenovo ThinkPhone від Motorola, перший смартфон компанії, орієнтований на B2B, отримав 15 нагород “Best of CES” завдяки своєму сильному позиціюванню щодо безпеки та продуктивності.
 • Вдосконалені цифрові рішення для робочих місць покращують досвід користувачів у гібридних робочих просторах.

Основні операційні показники та інвестиції в майбутнє

Екологічне, соціальне та корпоративне управління. Компанія Lenovo нещодавно стала частиною першої групи компаній, які отримали нульову валідацію від ініціативи Science Based Targets, партнерства між Глобальним договором ООН, CDP, Інститутом світових ресурсів і Всесвітнім фондом природи. Це перший виробник ПК і смартфонів, цілі якого перевірені стандартом Net-Zero. У рамках своїх ширших зобов’язань щодо сталого розвитку компанія Lenovo об’єдналася з компанією Kuehne+Nagel для розробки стійкого логістичного рішення, яке допоможе зменшити вуглецевий слід. Компанія четвертий рік поспіль була внесена до списку Індексу гендерної рівності Bloomberg (GEI) у 2023 році. Ініціатива відстежує прогрес 484 компаній в 11 секторах та 45 країнах і регіонах по всьому світу в розширенні прав і можливостей жінок і рівності на робочому місці.

Досконалість ланцюгів постачання. На цьогорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі, фабрика Hefei Lenovo, LCFC, була визнана однією із 18 додаткових учасників, доданих до переліку Global Lighthouse Network. Об’єднання складається зі 132 провідних виробників, кожен з яких обраний для інтеграції четвертої промислової технологічної революції (4IR). Заснована у 2011 році, LCFC — одна з найсучасніших “розумних” виробничих фабрик у світі та найбільша з виробництва інтелектуальних обчислювальних пристроїв (ПК, сервери, периферійні обчислення, технологій смарт Інтернету речей). Це флагманський завод компанії Lenovo з 35+ виробничих майданчиків на дев’яти ринках, продукцію з якого доставляють на 126 ринків по всьому світу. Фабрика щоденно виготовляє до 300 тис. індивідуальних деталей, 300 нових продуктів щороку та понад 200 тис. різних конфігурацій продуктів.

Галузеві нагороди. Журнал Fortune нещодавно опублікував свій щорічний список найбільш шанованих компаній світу, де Lenovo піднялася на 11 позицій до №189. Щорічний рейтинг оцінює корпоративну репутацію глобальних бізнесів і розглядає тисячу найбільших компаній США разом із компаніями зі списку Global 500 FORTUNE із річним доходом понад $10 млрд. Зараз Lenovo займає 171 місце в рейтингу FORTUNE Global 500. Список містить рейтинги світових компаній із 52 різних галузей. Серед компаній у підкатегорії «комп’ютерна індустрія» Lenovo отримала особливе визнання як «найбільш шанована», отримавши хороші оцінки за якість продуктів і послуг, управління, інновації та соціальну відповідальність.

Компанія Fast Company нещодавно визнала освітню технологію змішаної реальності Mixed Reality від Lenovo однією з «наступних великих досягнень у галузі технологій». Група редакторів і авторів досліджує світ технологій, щоб продемонструвати прогресивні розробки в бізнесах будь-якого розміру, від транснаціональних компаній до стартапів. Цього року Lenovo було обрано разом зі 120 іншими компаніями, які продемонстрували свіже мислення та передові технології. Компанію Lenovo було відзначено як одну з кількох компаній, які намагаються зробити світ кращим та розв’язувати суспільні проблеми.

13 квартал 2022/23 фінансового року Lenovo тривав із 1 жовтня по 31 січня 2022 року.

22022/23 фінансовий рік Lenovo триває з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року.

3 Показник, що не відноситься до HKFRS, був скоригований шляхом виключення змін чистої справедливої вартості фінансових активів за справедливою вартістю через прибуток або збиток, амортизації нематеріальних активів у результаті злиття та поглинання витрат, пов’язаних зі злиттям та поглинанням; і відповідні наслідки податку на прибуток, якщо такі є.

Інші статті на цю тему

 • McDonald's відновив роботу закладів у Чернігові та Кривому Розі
  Новини

  McDonald's відновив роботу закладів у Чернігові та Кривому Розі

  Ресторани McDonald’s відновили роботу у Чернігові та Кривому Розі. Про це повідомила пресслужба компанії. Зазначається, що обидва заклади розташовані в центральних районах міст – чернігівський за адресою вулиця Кирпоноса, 34, криворізький – на проспекті Гагаріна, 2. Заклад у Чернігові працюватиме з 07.00 до 22.00, у Кривому Розі – з 07.00 до 21.00. На старті роботи […]

 • Україна отримала від США чергові $1,25 млрд
  Новини

  Україна отримала від США чергові $1,25 млрд

  Україна отримала від США $1,25 млрд фінансової підтримки в межах проєкту Світового банку PEACE. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Twitter. “Кошти підуть на підтримку державного бюджету, зокрема соціальні та гуманітарні видатки”, – написав він. Глава уряду подякував США та Світовому банку за допомогу в боротьбі з російськими агресорами.

 • Франція розпочинає виробництво акумуляторів для електромобілів
  Новини

  Франція розпочинає виробництво акумуляторів для електромобілів

  У Франції починає діяти перше підприємство з виробництва акумуляторів для електромобілів. Про це повідомляє France24. Повідомляється, що підприємство в місті Бії-Беркло належить Automotive Cells Company, яку створили французький енергетичний гігант TotalEnergies, німецький концерн Mercedes-Benz і американсько-європейський автовиробник Stellantis, який виробляє автомобілі відомих брендів, зокрема Peugeot, Fiat та Chrysler.

 • З приходом Маска Twitter втратив дві третини своєї вартості
  Новини

  З приходом Маска Twitter втратив дві третини своєї вартості

  Компанія Twitter наразі коштує приблизно втричі менше суми у 44 млрд доларів, за які її придбав американський бізнесмен Ілон Маск. Про це повідомило видання Bloomberg. Зазначається, що це випливає з даних зовнішнього інвестора Twitter – компанії Fidelity, яка нещодавно вкотре знизила вартість своєї частки. “Неясно, як Fidelity прийшла до своєї нової оцінки і чи отримує […]

 • Нафта стрімко дешевшає на новинах з Китаю і США
  Новини

  Нафта стрімко дешевшає на новинах з Китаю і США

  Світові ціни на нафту суттєво знижуються другий день поспіль і знаходяться на мінімальному рівні з початку поточного місяця. Про це свідчать дані торгів. Так, нафта Brent із постачанням у серпні на лондонській біржі ICE Futures сьогодні подешевшала ще на $1,82 (-2,47%) – до $71,89 за барель. У свою чергу ф’ючерси на нафту WTI з постачанням […]

 • Сонячна енергія “тисне” на ціну газу у Європі – Bloomberg
  Новини

  Сонячна енергія “тисне” на ціну газу у Європі – Bloomberg

  Європейські ціни на газ впали до найнижчого рівня з середини 2021 року, коли Росія вперше почала скорочувати постачання перед вторгненням в Україну. Про це повідомило агентство Bloomberg. Ситуації сприяли збільшення імпорту зрідженого природного газу, відносно м’яка зима, спад виробництва, а також використання відновлюваних джерел енергії. Зазначається, що на ринок, зокрема, впливає виробництво сонячної енергії в Німеччині, […]

 • Lloyd's виключає з регістру судна основного перевізника нафти РФ до Індії
  Новини

  Lloyd's виключає з регістру судна основного перевізника нафти РФ до Індії

  Одне з найбільших міжнародних судноплавних класифікаційних товариств Lloyd’s Register повідомило індійську компанію Gatik Ship Management, яка після війни в Україні стала головним перевізником російської нафти, про відкликання сертифікації 21 її судна до 3 червня. Про це повідомило агентство Reuters. Зазначається, що Gatik також змушена була шукати нові сервісні компанії для 36 своїх кораблів після того, […]

 • Іноземні інвестори за рік вивели з Росії 36 мільярдів доларів
  Новини

  Іноземні інвестори за рік вивели з Росії 36 мільярдів доларів

  Закордонні інвестори, що залишили російський ринок і продали свій бізнес у РФ, за рік вивели з країни близько 36 мільярдів доларів. Про це повідомляє Reuters. Десятки найбільших компаній світу залишили або скоротили свою діяльність у Росії у відповідь на вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року. Минулого тижня російський центробанк заявив, що в березні 2022-2023 років […]

Читайте також

Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Tesla вимагає визнати мита на китайські деталі незаконними

Tesla подала позов через вимоги адміністрації президента США Дональда Трампа про стягування мит з товарів, які вона імпортує з Китаю, повідомляє CNBC з посиланням на матеріали суду з питань міжнародної торгівлі в Нью-Йорку. Компанія судиться з урядом США і представником Вашингтона на торгових переговорах Робертом Лайтхайзером. Автомобільний виробник хоче, щоб суд оголосив введені мита недійсними […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Україна може отримати $90 млн кредиту за вакцинацію

У разі вакцинації 10 млн осіб з групи ризику Україна може отримати кредит у розмірі $30 млн від Світового банку, а загальна допомога складе $90 млн. Про це повідомляє Мінфін. Ця фінансова допомога може надійти в рамках проекту Екстрене реагування на COVID-19 і вакцинація в Україні у співпраці Мінфіну, МОЗ та Світового баку. “Слід розуміти, що […]

Далі
c7d9a7a5d77937383413958854893f53
Новини

Apple закриває проект бездротового зарядного пристрою AirPower

Несподіваним етапом у розвитку компанії Apple стало згортання роботи над розробкою бездротового зарядного пристрою. AirPower почали розробляти в 2017 році і він мав на увазі під собою килимок, на якому телефон заряджався без підключення до нього. Розробники ніяк не змогли усунути технічні моменти і змусити працювати його коректно, тому проект вирішили зупинити. Така гучна заява, […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Європейський медіагігант придбав пакет акцій американського сервісу Uber

Акціонери Axel Springer – одного з найбільших медіаконцернів на території Європи – придбали долю в американській компанії Uber. Така інформація надійшла від міжнародного ресурсу новин TechCrunch. За даними періодичного видання, для німецької Axel Springer капіталовкладення такого роду, а саме – у галузі IT і високих технологій, не є першим в біографії німецької медіакомпанії. На початку […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Херсонський виробник побутової хімії успішно вийшов на ринки Євросоюзу

Побутова хімія бренду Clime, який виробляється в Україні на Херсонщині,вже більше року успішно продається в супермаркетах країн Європи. У 2016 році розпочалася співпраця з італійськими і французькими лабораторіями з виробництва побутової хімії, в них же були куплені технології і рецептура. Підприємство здійснює повний цикл виробництва від видувних машин до упаковки. Засновник підприємства – Юрій Рожков, […]

Далі
64 main
Новини

Ахметов продасть оператора Vega компанії Vodafone

Компанія System Capital Management (SCM), що належить Ринату Ахметову, продає телеком-оператора Vega. Покупку активів зробить Vodafone. Згідно з даними, угода може обійтися мобільному оператору в 1 мільярд гривень. За попередніми даними, покупка Vega необхідна Vodafone, щоб забезпечити собі впевнену конкуренцію на ринку мобільного зв’язку, зокрема – протистояти Київстар. Крім того, відомо, що Vega свого часу […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

МВФ пропонує Києву приватизувати митниці

Україні необхідно переглянути ставлення до переліку об’єктів, які нібито неможливо приватизувати. Україні слід переглянути ставлення до переліку об’єктів, які нібито неможливо приватизувати. Про це заявив заступник виконавчого директора Міжнародного валютного фонду Владислав Рашкован в ході Ukrainian Financial Forum 2018, який відбувається в Одесі. “Хто сказав, що залізницю не можна приватизувати? Хто сказав, що митниця повинна бути […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Ціна нафти марки Brent – 49 доларів/барель

Інтерконтинентальна біржа (Лондон): ціна серпневого ф’ючерсу нафти марки Brent – 49,67 доларів/барель, тобто сьогодні зафіксовано підвищення на 0,03 долара. Нью-Йоркська товарна біржа NYMEХ: ціна серпневого ф’ючерсу на легку нафту WTI – 47,27 доларів/барель, тобто сьогодні  зафіксовано підвищення на 0,18 долара. Впливом на ціну нафти експерти мотивують вчорашньою публікацією даних Міненерго США щодо зниження на 4,7 мільйона барелів […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Airbnb безкоштовно розмістить частину біженців з Афганістану

Компанія з надання сервісу пошуку житла Airbnb має намір надати безкоштовне житло по всьому світу для 20 тисяч біженців з Афганістану. Про це йдеться в заяві компанії Airbnb. Повідомляється, що оплачувати житло буде сама компанія і Фонд допомоги біженцям. У Airbnb зазначили, що вже не вперше допомагають людям, які опинилися в складній життєвій ситуації. Тепер “настав […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Резерви України зросли на мільярд доларів

У квітні міжнародні резерви України зросли на 965,30 млн доларів (на 3,6%) і станом на 1 травня склали 28 млрд доларів. Про це повідомляється на сайті Національного банку. “У квітні вони зросли на 3,6% з урахуванням валютних надходжень на користь уряду і переоцінки фінансових інструментів”, – йдеться в повідомленні. Зростання резервів пояснюється розміщенням Україною єврооблігацій на 1,25 […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Суд оштрафував Uber на $ 28,5 млн.

Популярний сервіс виклику таксі-онлайн Uber заплатить своїм клієнтам $ 28,5 млн. за неправдиве надання інформації про тарифи та заходи обережності під час перевезень в таксі. Вердикт був винесений 11.02.2016 р. федеральним судом Сан-Франциско (США). Клієнти компанії, які користувалися її послугами в період з 2013 по 2016 рр. подали позови, з вимогою про відшкодування шкоди за […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

У Siemens розповіли про проблеми із ремонтом ПП-1

Німецький концерн Siemens підтвердив, що причиною значного скорочення поставок газу через газопровід Північний потік-1 є ремонт турбіни компресорної станції. Про це повідомило видання Spiegel. Стверджується, що введені проти російського Газпрому санкції не дають змоги повернути в Європу турбіну з канадського підприємства, де проводився її капітальний ремонт. Уряд Німеччини намагається домогтися доставки турбіни, що застрягла в Канаді, […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Huawei дозволили побудувати дослідний центр в Кембриджі

Компанія Huawei отримала від британської влади дозвіл на будівництво дослідного підприємства в англійському місті Кембриджі. Про це повідомляє Reuters. Інвестиції в будівництво складуть 1 млрд (приблизно $1,24 млрд), в центрі будуть працювати близько 400 осіб. Відзначається, що на підприємстві будуть вестися розробки в сфері оптичних пристроїв для використання в оптоволоконних системах передачі даних. У Великобританії […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Група китайських інвесторів купує розробника Opera за $ 1,2 млрд.

Днями стало відомо, що група китайських інвесторів уклала угоду про покупку норвезької Opera Software ASA, розробника інтернет-браузера Opera. Сума угоди становить $ 1,2 млрд. Представники Opera прокоментували дану угоду в своєму офіційному повідомленні, вони заявили, що після ретельного вивчення отриманої пропозиції  від китайської компанії, вони прийшли до висновку, що це є вигідним для акціонерів, самої […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Кілька країн ЄС поскаржилися на неякісні китайські маски

В ЄС виник скандал через велику партію китайських захисних масок, які виявилися неякісними. Про це в п’ятницю, 15 травня, повідомляє ТСН. Зазначається, що Брюссель централізовано закупив десять мільйонів штук масок. Частину з них вже встигли відправити різним країнам. Незабаром в Польщі і Нідерландах поскаржилися, що товар не відповідає європейським стандартам і для використання в лікарнях, […]

Далі