lenovo 3

Новини

Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація

22.02.2023 Новини

Компанія Lenovo Group оголосила фінансові результати за третій квартал1 поточного фінансового року2 і повідомила про виручку Групи в розмірі $15,3 млрд та чистий прибуток у розмірі $437 млн. Виручка Групи від бізнесу, не пов’язаного з ПК, сягнула 41%, а прибутковість залишалася стабільною, оскільки диверсифіковані механізми зростання підрозділів Solutions and Services Group (SSG) і Infrastructure Solutions Group (ISG) збільшили виручку до рекордних $1,8 млрд та $2,9 млрд відповідно, що на 23% і 48% більше, ніж торік. Усі основні бізнес-групи принесли операційний прибуток п’ятий квартал поспіль.

У той час як галузь стикається зі значним макроекономічним тиском, Lenovo бачить довгострокові можливості, оскільки глобальні тенденції цифровізації та інтелектуальної трансформації продовжують прискорюватися, а витрати на ІТ мають відновитися до помірних темпів зростання в середньостроковій та довгостроковій перспективі. Згідно з дослідженнями, реальний попит у секторі ПК набагато вищий, ніж показують галузеві дані про постачання, оскільки сектор використовує надлишкові запаси. Група очікує, що річне зростання відновиться у другій половині календарного року, а попит серед кінцевих користувачів буде вищим, ніж до COVID-19.

Група продовжує активно діяти для подальшого посилення цінової конкурентоспроможності. Це буде досягнуто шляхом інвестування у високорентабельні механізми зростання, а також зниження операційних витрат. Грошовий баланс компанії Lenovo залишається значним, цикл обороту грошових коштів продовжує вдосконалюватися, і компанія продовжує інвестувати в науково-дослідні розробки та стійкий розвиток, зберігаючи прагнення подвоїти прибутковість у середньостроковій перспективі.

Фінансові показники:

«Сьогоднішні впевнені результати демонструють, що наша стратегія трансформації на основі сервісу окупається. На наші диверсифіковані механізми зростання бізнесу, не пов’язаного з ПК, зараз припадає понад 40% доходу Групи, це забезпечує стабільну прибутковість, — говорить Юаньцін Ян (Yuanqing Yang), голова правління і генеральний директор Lenovo. — Попри складне макросередовище, ми зберегли лідерство на ринку ПК. Я впевнений, що наші чітка стратегія, операційна стійкість, здорова ліквідність і постійні інвестиції в інновації й надалі забезпечать нам довгострокове стійке зростання та підвищення прибутковості».

Solutions and Services Group (SSG): рекордний дохід і висока маржа

Очікується, що трильйонний ринок ІТ-послуг залишатиметься сильним у середньостроковій та довгостроковій перспективі, а зростання обсягу керованих послуг для хмарних, локальних і периферійних служб збільшить сукупний середньорічний темп зростання (Compound annual growth rate, CAGR) на 7%. Витрати на вертикальні рішення та послуги в освіті, “розумну” роздрібну торгівлю, “розумні” міста та виробництво майже вдвічі перевищують CAGR.

Показники за третій квартал 22/23 фінансового року:

 • В останньому кварталі виручка SSG зросла на 23% порівняно з аналогічним періодом минулого року і склала $1,8 млрд, при цьому операційна маржа склала 20,2%, а операційний прибуток збільшився на 12% порівняно з попереднім роком.
 • Усі сегменти знову забезпечили високу рентабельність і зростання виручки.
 • Сума виручки від рішень і послуг, не орієнтованих на апаратне забезпечення, досягла рекордного зростання на 53%, при цьому керовані послуги зросли майже вдвічі рік до року завдяки TruScale Everything as a Service.

Стійке зростання:

 • SSG продовжує інвестувати в створення масштабованих і повторюваних горизонтальних і вертикальних рішень за допомогою Lenovo IP.
 • Крім того, SSG розширила рішення для цифрових робочих місць, зміцнила гібридний хмарний портфель і ще більше розширила пропозицію щодо сталого розвитку.

Infrastructure Solutions Group (ISG): рекордна виручка, рекордний прибуток

Очікується, що до 2025 року ринок систем зберігання даних досягне $135 млрд. За цей же період ринок периферійної інфраструктури зросте на 17% в середньорічному обчисленні й досягне $37 млрд, а ринок систем зберігання даних перевищить $35 млрд.

Результати діяльності у третьому кварталі 22/23 фінансового року:

 • Виручка ISG за квартал збільшилась на 48% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, досягнувши історичного максимуму в $2,9 млрд.
 • Операційний прибуток збільшився в кілька разів у порівнянні з попереднім роком, досягнувши історичного максимуму в $43 млрд, що свідчить про покращення показників сім кварталів поспіль у порівнянні з попереднім роком.
 • Виручка від продажу систем зберігання даних зросла на 35% з початку року, що зробило Lenovo 3-ю найбільшою компанією-виробником у світі. Доходи від продажу систем зберігання даних зросли більш ніж утричі (тепер це 5 місце у світі), а дохід від продажу програмного забезпечення збільшився на 52% — обидва показники досягли історичних максимумів.

Стійке зростання:

 • ISG продовжує розширювати свій комплексний портфель інфраструктурних рішень та інвестувати в інновації, зокрема в периферійні обчислення на основі штучного інтелекту та послуги.
 • ISG прагне бути одним з найбільш швидкозростаючих постачальників комплексних інфраструктурних рішень у світі, забезпечуючи при цьому баланс між масштабом і рентабельністю.

Intelligent Devices Group (IDG): стабільна рентабельність, експансія в зони зростання

Попри падіння ринку ПК, реальний попит, як свідчать дані про активацію у 2022 році, набагато вищий, і очікується, що ринок стабілізується на вищому, ніж до пандемії, рівні у другій половині 2023 року.

Результати діяльності у третьому кварталі 22/23 фінансового року:

 • IDG успішно утримує позицію №1 на ринку персональних комп’ютерів з часткою ринку 23,1%. Компанія також зберегла найкращу в галузі рентабельність на рівні 7,3% завдяки високій конкурентоспроможності продукції, що знайшло своє відображення в лідируючих показниках активації Windows і, як наслідок, покращенні рівня запасів.
 • Підрозділ смартфонів був прибутковим 11-й квартал поспіль. Активації преміального продукту Motorola Edge зросли на 74% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
 • Преміальний асортимент продукції в сегменті планшетів розширився, а рішення для “розумних” просторів продовжували демонструвати потенціал зростання, здобувши ключові перемоги.

Стійке зростання:

 • Інновації продовжують стимулювати перехід від “розумних” пристроїв до “розумних” просторів.
 • На нещодавній виставці CES Lenovo Yoga Book 9i отримав історичні 50 нагород як перший у світі повнорозмірний OLED-ноутбук з двома екранами. А Lenovo ThinkPhone від Motorola, перший смартфон компанії, орієнтований на B2B, отримав 15 нагород “Best of CES” завдяки своєму сильному позиціюванню щодо безпеки та продуктивності.
 • Вдосконалені цифрові рішення для робочих місць покращують досвід користувачів у гібридних робочих просторах.

Основні операційні показники та інвестиції в майбутнє

Екологічне, соціальне та корпоративне управління. Компанія Lenovo нещодавно стала частиною першої групи компаній, які отримали нульову валідацію від ініціативи Science Based Targets, партнерства між Глобальним договором ООН, CDP, Інститутом світових ресурсів і Всесвітнім фондом природи. Це перший виробник ПК і смартфонів, цілі якого перевірені стандартом Net-Zero. У рамках своїх ширших зобов’язань щодо сталого розвитку компанія Lenovo об’єдналася з компанією Kuehne+Nagel для розробки стійкого логістичного рішення, яке допоможе зменшити вуглецевий слід. Компанія четвертий рік поспіль була внесена до списку Індексу гендерної рівності Bloomberg (GEI) у 2023 році. Ініціатива відстежує прогрес 484 компаній в 11 секторах та 45 країнах і регіонах по всьому світу в розширенні прав і можливостей жінок і рівності на робочому місці.

Досконалість ланцюгів постачання. На цьогорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі, фабрика Hefei Lenovo, LCFC, була визнана однією із 18 додаткових учасників, доданих до переліку Global Lighthouse Network. Об’єднання складається зі 132 провідних виробників, кожен з яких обраний для інтеграції четвертої промислової технологічної революції (4IR). Заснована у 2011 році, LCFC — одна з найсучасніших “розумних” виробничих фабрик у світі та найбільша з виробництва інтелектуальних обчислювальних пристроїв (ПК, сервери, периферійні обчислення, технологій смарт Інтернету речей). Це флагманський завод компанії Lenovo з 35+ виробничих майданчиків на дев’яти ринках, продукцію з якого доставляють на 126 ринків по всьому світу. Фабрика щоденно виготовляє до 300 тис. індивідуальних деталей, 300 нових продуктів щороку та понад 200 тис. різних конфігурацій продуктів.

Галузеві нагороди. Журнал Fortune нещодавно опублікував свій щорічний список найбільш шанованих компаній світу, де Lenovo піднялася на 11 позицій до №189. Щорічний рейтинг оцінює корпоративну репутацію глобальних бізнесів і розглядає тисячу найбільших компаній США разом із компаніями зі списку Global 500 FORTUNE із річним доходом понад $10 млрд. Зараз Lenovo займає 171 місце в рейтингу FORTUNE Global 500. Список містить рейтинги світових компаній із 52 різних галузей. Серед компаній у підкатегорії «комп’ютерна індустрія» Lenovo отримала особливе визнання як «найбільш шанована», отримавши хороші оцінки за якість продуктів і послуг, управління, інновації та соціальну відповідальність.

Компанія Fast Company нещодавно визнала освітню технологію змішаної реальності Mixed Reality від Lenovo однією з «наступних великих досягнень у галузі технологій». Група редакторів і авторів досліджує світ технологій, щоб продемонструвати прогресивні розробки в бізнесах будь-якого розміру, від транснаціональних компаній до стартапів. Цього року Lenovo було обрано разом зі 120 іншими компаніями, які продемонстрували свіже мислення та передові технології. Компанію Lenovo було відзначено як одну з кількох компаній, які намагаються зробити світ кращим та розв’язувати суспільні проблеми.

13 квартал 2022/23 фінансового року Lenovo тривав із 1 жовтня по 31 січня 2022 року.

22022/23 фінансовий рік Lenovo триває з 1 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року.

3 Показник, що не відноситься до HKFRS, був скоригований шляхом виключення змін чистої справедливої вартості фінансових активів за справедливою вартістю через прибуток або збиток, амортизації нематеріальних активів у результаті злиття та поглинання витрат, пов’язаних зі злиттям та поглинанням; і відповідні наслідки податку на прибуток, якщо такі є.

Інші статті на цю тему

 • Нафтогазові доходи Росії різко зросли
  Новини

  Нафтогазові доходи Росії різко зросли

  У Росії повідомляють про різке збільшення доходів у першому кварталі, зокрема завдяки одноразовим податковим виплатам і зростанню цін на нафту. Про це повідомила агенція Bloomberg. Мінфін РФ заявляє, що спостерігається “стійка позитивна динаміка” у припливі грошей до федерального бюджету. Доходи за три місяці склали 8,7 трлн рублів (94 млрд доларів), що на 53,5% більше у порівнянні […]

 • Путін конфіскував у іноземних власників один із найбільших агрохолдингів
  Новини

  Путін конфіскував у іноземних власників один із найбільших агрохолдингів

  Кремль продовжує конфіскацію великих підприємств російської економіки з подальшою націоналізацією чи передачею під контроль близьких владі бізнесменів: російський диктатор Володимир Путін підписав указ про передачу під держконтроль активів компанії Агротерра, яка входить до топ-15 найбільших землевласників у країні. Про це повідомляє The Moscow Times. Повідомляється, що в “тимчасове управління” Росимуществом відійшли 100% Агротерри, яка має землі в […]

 • Україна і Угорщина погодили відкриття нового пункту пропуску
  Новини

  Україна і Угорщина погодили відкриття нового пункту пропуску

  Уряди України та Угорщини погодили зміни до угоди про контроль прикордонного руху, які дозволять відкрити новий пункт пропуску Велика Паладь – Надьгодош для легкового транспорту. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури. Вказано, що зміни до угоди передбачають також можливість руху порожніх вантажівок масою понад 7,5 тонн на пункті пропуску Лужанка – Берегшурань. “Також […]

 • У власності держави залишилося 806 тис. га сільгоспземель
  Новини

  У власності держави залишилося 806 тис. га сільгоспземель

  Фонд державного майна завершив інвентаризацію державних земельних активів, які почнуть здавати в оренду через онлайн-аукціони в електронній торговій системі Прозорро.Продажі. Доступ до ринку державних сільгоспземель через онлайн-аукціони в електронній торговій системі аграрії отримають завдяки проєкту Земельний банк. Про це повідомила пресслужба Фонду державного майна. “Реалізація проєкту Земельного банку дозволить аграріям отримати доступ до ринку державних сільгоспземель через […]

 • Українські металурги збільшили виробництво на третину
  Новини

  Українські металурги збільшили виробництво на третину

  У першому кварталі 2024 року українські підприємства металургійної галузі виробили в середньому на третину більше продукції, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомила пресслужба Укрметалургпрому. Так, у січні – березні 2024 року вироблено 1,59 млн т чавуну, що на 32,1% більше відносно січня – березня 2023 року; 1,69 млн т сталі (+36,6%) та 1,39 […]

 • Україна збудує завод з виробництва ядерного палива
  Новини

  Україна збудує завод з виробництва ядерного палива

  Україна збудує завод з виробництва тепловидільних збірок (ТВЗ) для забезпечення паливом атомних станцій. Про це сказав в.о. голови правління НАЕК Енергоатом Петро Котін, повідомила пресслужба компанії. За його словами, підприємство збудують у Миколаєвській області біля міста Южноукраїнськ, поблизу якого розташована Південноукраїнська АЕС. “Завод ми вирішили розмістити біля міста Южноукраїнськ. Навіть не очікував, що така велика […]

 • Росія поставить Індії військові кораблі в обхід санкцій
  Новини

  Росія поставить Індії військові кораблі в обхід санкцій

  Індія найближчими місяцями отримає від Росії два військові кораблі. Це має відбутися попри західні санкції проти Москви, пише Bloomberg. “Один корабель, найімовірніше, буде передано Індії у вересні, а інший – на початку наступного року”, – зазначає видання. Постачання кораблів відстає від графіка на два роки через війну в Україні. Два фрегати є частиною угоди на чотири […]

 • Apple звільнила понад 600 працівників
  Новини

  Apple звільнила понад 600 працівників

  Американська технологічна компанія Apple звільнила 614 працівників у Санта-Кларі (Каліфорнія). Це – перше масове скорочення в компанії за довгий час, пише San Francisco Chronicle. Зазначається, що звільнення зачепили вісім офісів у Санта-Кларі, здебільшого серед скорочених співробітників виявилися люди, які працювали над скасованим проєктом електромобіля Apple. Про звільнення робітникам повідомили 28 березня, вони набудуть чинності 27 травня. Скорочення […]

Читайте також

uwMp7cRi0lbzplxgQtvk
Новини

За перше півріччя 2019 року Група Нафтогаз збільшила прибуток майже вдвічі

За 6 місяців 2019 року Група отримала чистий прибуток у розмірі 24,7 млрд грн, що майже в два рази більше за результат 6 місяців 2018 року. Прибуток до оподаткування за 6 місяців 2019 року склав 31,9 млрд грн, що на 79% перевищує результат 6 місяців 2018 року. Група досягла такого показника в основному за рахунок […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

В результаті M & A угоди в Китаї створена компанія з активами в $ 94 млрд.

Днями в Китаї було створено одне з найбільших підприємств з активами в $ 94 млрд.  в результаті об’єднання двох найбільших судноплавних компаній – China Shipping Company і COSCO (China Ocean Shipping Company). Нове підприємство називається China COSCO Shipping Corporation. Рішення про заснування нового підприємства було прийнято в минулому році. Оскільки сума угоди була великою, компаніям […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Інвестування програми «Академія» буде коштувати Alibaba 15 мільярдів доларів

Для розробки і підтримки наукових центрів, для організації дослідницької роботи, представники китайського рітейлера Alibaba оголосили щодо інвестування нової програми «Академія». Даний проект складається з декількох досліджень в сегменті ІТ: кібербезпека, штучний інтелект, квантові обчислення, роботи з 3D-моделями. Сума інвестицій складе 15 мільярдів доларів. Перший етап інвестування запланований на три роки. Тривалість проекту – до 2021 року. За […]

Далі
netflix pic4 zoom 1500x1500 44941
Новини

Netflix повідомила про рекордний приріст передплатників

Найбільший в світі сервіс потокового відео по підписці Netflix збільшив число платних користувачів в світі в першому кварталі на рекордні 15,77 млн, оскільки в усьому світі люди змушені сидіти вдома через пандемію коронавірусу. Попередній рекордний приріст у компанії був зафіксований в січні-березні 2019 року – плюс 9,6 млн передплатників. Чистий прибуток компанії за звітний період […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Apple закриває магазини в США через протести

Нещодавно в США почалися протести, викликані смертю афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання поліцією. На тлі заворушень в місті деякі жителі почали грабувати магазини різних брендів, в тому числі Apple. Вкрадені смартфони компанія вже заблокувала і попросила повернути їх. Але це не єдине, що вона робить: Apple обгородила свої магазини для захисту від мародерів в […]

Далі
20190524 Parkyng213
Новини

Новий паркінг «Борисполя» відкрили разом з ONUKA та Полиграф ШарикOFF

23 травня аеропорт «Бориспіль» з розмахом відзначив запуск багаторівневого паркінгу біля терміналу D. Важливий інфраструктурний об’єкт відкрили в рамках музичного фестивалю KBPAEROPARTY за підтримки генерального партнера – компанії Visa. Свято на даху паркінгу вдалося насправді масштабним: 8 музичних колективів, з яких 2 зіркових хедлайнери, шоу ковалів, «зліт» байкерів «Crazy Hohols MFC» та натовп глядачів біля […]

Далі
gettyimages 455696074 id73279 1300x867 2 650x410
Новини

Ціна на газ у Європі наближається до $3500

Вартість нафти на європейському ринку оновила нові максимуми за п’ять місяців, наблизившись до 3500 доларів за тисячу кубометрів. Так, ціна вересневого ф’ючерсу на TTF на біржі ICE Futures сягнула $3456 за тисячу кубометрів. З початку серпня середня ціна газу склала $2360 проти $1764 у липні. Історичний максимум ціни на газ у Європі було зафіксовано 7 […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Агрохолдинг “Астарта” залучив $ 11 млн кредиту для фінансування капітальних інвестицій

Агрохолдинг “Астарта”, найбільший український виробник цукру, залучив $ 11 млн кредиту для фінансування капітальних інвестицій, вказано в фінансовому звіті компанії за січень-вересень 2018 року. Як повідомлялося, “Астарта” за дев’ять місяців 2018 року скоротила чистий прибуток на 80%, до EUR14,5 млн. Консолідована виручка компанії за підсумками трьох кварталів скоротилася на 27% – до EUR253,5 млн на […]

Далі
google 30b10716be7d85c15925423b282de16d
Новини

Google скоротить прийом нових співробітників і інвестиції до кінця року через пандемію

Через пандемію коронавіруса Google вирішив приймати на роботу менше нових людей і скоротити інвестиції в сторонні проєкти. Про нову кризову політику компанії розповів її генеральний директор Сандарам Пічаї. Він пояснив, що колишній приплив нових кадрів збережеться лише в ключових областях. Ситуація триватиме до кінця року. «Ми вважаємо, що настав час значно уповільнити темпи найму. Колишній […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

У Німеччині страйкують бортпровідники Eurowings і Germanwings

Сьогодні вночі в Німеччині стартував страйк бортпровідників таких європейських авіаперевізників як Eurowings і Germanwings: дочірні компанії Lufthansa. Конфлікт виник на грунті нерівномірної оплати праці персоналу, який працює на материнську корпорацію і представниками бюджетних авіаліній, хоча, фактично, кожен із них отримує заробітну плату від одного і того ж роботодавця, маючи однакові обсяги роботи. Акція протесту була […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Вакцинний Саміт 2020: коли вакцинація захищає не тільки від вакцин-контрольованих захворювань

Вакцинація може не тільки захистити нас від інфекцій, але й попередити важкі ускладнення і передчасну смерть. Неспецифічні ефекти вакцинопрофілактики і захист тих, хто найбільше цього потребує – такою була одна з тем науково-практичної конференції «Інфекції та імунітет», у межах якої в листопаді відбувся щорічний Вакцинний Саміт. Онлайн-захід, який відбувся за підтримки компанії GSK Україна та […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Чорна п'ятниця: у США витратили рекордні $ 9 млрд на інтернет-покупки

Жителі США витратили рекордні $ 9 млрд на покупки в інтернет-магазинах в “чорну п’ятницю” – день великих розпродажів, який іде за Днем подяки, що відзначається в четвертий четвер листопада. Про це повідомляє Associated Press з посиланням на дані компанії Adobe Analytics, яка аналізує інформацію від 80 зі 100 найбільших американських торгових мереж. У минулому році […]

Далі
dreamstime s 18774330
Новини

Microsoft і Coca-Cola підписали довгостроковий контракт на надання основних програмних продуктів

Компанія Microsoft повідомила в понеділок про підписання великого 5-річного контракту з Coca-Cola. Сума контракту не розголошується, але відомо, що умовами партнерства є використання Coca-Cola ряду програмних і хмарних продуктів Microsoft. До них відносяться: пакет інструментів Dynamics 365 і програмне забезпечення для продажів – продукти альтернативні пропозицій Salesforce, хмарна платформа Azure і хмарні служби Microsoft 365, […]

Далі
Lenovo представила фінансові результати за третій квартал: досягти прибутковості допомагає диверсифікація
Новини

Агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» купує заводи в Європі

З метою диверсифікованих поставок продукції і ринків, за заявою власника компанії «Миронівський хлібопродукт» Юрія Косюка, керівництво компанії запланував придбати кілька заводів в Європі. Як стало відомо, компанія розглядає можливість купівлі до 5 заводів в різних європейських країнах. За словами пана Косюка компанію цікавлять готові виробничі потужності і не тільки на території Польщі. Представники компанії ознайомлюються з […]

Далі