67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo

Новини

67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo

23.08.2021 Новини

“Нова реальність” стрімко змінила звичні речі для суспільства та пришвидшила впровадження інновацій. Згідно з новим дослідженням компанії Lenovo “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється”, кризовий період спонукав бізнес до розвитку. 54% респондентів зазначають, що криза мотивувала працівників вкладати більше зусиль для покращення бізнес-результатів, а 67% опитаних впевнені, що їхні компанії стали більш креативними завдяки кризі. У рамках дослідження, реалізованого протягом квітня 2021 року, було проведено глибинні інтерв’ю з понад 300 топменеджерами на 13 ринках світу. Респонденти залучені у розвиток інновацій бізнесу.

Прискорення інновацій

Масовий перехід на віддалену роботу, єдина база результатів ПЛР-тестів, яка доступна за QR-кодом, перезапуск виробництва та логістичної системи — ці звичні для нас зараз речі стали можливими завдяки інноваціям, що розвиваються швидше, ніж пророкували експерти. Світова криза стала потужним поштовхом до розвитку суспільства та бізнесу, що народився в складний період. Компанія Lenovo провела дослідження серед трьохсот лідерів бізнесу по всьому світу. Основна мета дослідження: зрозуміти стратегічні рушії, підходи та виклики, що пов’язані з інноваціями.

“Останній рік кинув нам чимало викликів і призвів до багатьох змін, на які ми, як транснаціональний виробник технологічних рішень, відповіли тим, що знаємо найкраще, — інноваціями. На порозі нової трансформованої реальності, інноваційні продукти залишаються ключовим напрямом для розкриття потенціалу компанії на ринку, — коментує Ян Юаньцін (Yang Yuanging), голова ради директорів і генеральний директор Lenovo. — Нам часто складно передбачити, в якій сфері життя та суспільної діяльності станеться швидкий розвиток технологій — чи буде це революція гібридного робочого середовища або вдосконалення екологічного та корпоративного управління. Проте ці процеси не відбуваються у вакуумі, тому ми поговорили з керівниками бізнесу по всьому світу про те, що буде далі та як спільний фокус на інноваціях допоможе нам змінити світ на краще”.

Важлива тенденція, яку вдалося прослідкувати завдяки дослідженню, стосується готовності бізнесу до нових викликів. 58% опитаних топменеджерів вважають, що можливості післякризової ери зробили їхні компанії більш відкритими для ризику. 67% вказують, що їхній бізнес став креативнішим, ніж до початку кризи. Попри складності, компанії не боялись витрачати бюджети на інновації й більш ніж половина опитаних (54%) кажуть, що криза стала каталізатором їхніх зусиль із використання нових технологій для покращення соціальних та екологічних показників.

Серед основних стратегічних рушіїв інновацій респонденти називають:

46% — адаптація наявних пропозицій до мінливих потреб клієнтів;

44% — розвиток бізнесу для задоволення попиту нових глобальних клієнтів;

43% — захист бізнесу від руйнівних факторів;

42% — покращення екологічної стійкості;

42% — розвиток інклюзивних товарів та послуг;

36% — переосмислення основної бізнес-моделі для задоволення нових потреб клієнтів;

32% — розвиток бізнесу для задоволення попиту нових сегментів клієнтів.

Незважаючи на готовність до інновацій, 61% опитаних запевняють, що не бачать єдиного правильного шляху покращення інноваційної діяльності свого бізнесу. Багатьох досі стримують застаріла корпоративна поведінка та формалізовані протоколи, які несумісні з творчим мисленням. У дослідженні компанії Lenovo сформовано три кроки, які необхідно втілити в життя підприємствам для прискорення інновацій:

 1. Впровадження політики різноманітності в колективах.
 2. Відкритість керівників до експериментів та думки молодших спеціалістів.
 3. Гнучкий підхід до формату роботи, який сприяє розвитку творчості.

Різноманітність: об’єднати всіх разом і дати їм можливість бути справжніми на роботі

Більшість учасників дослідження згодні, що об’єднання різних точок зору має вирішальне значення при генерації нових ідей. Згідно з опитуванням компанії Lenovo, 61% респондентів помітили, що інноваційність бізнесу підвищилася внаслідок роботи із представниками різних культур світу. При цьому більш глобальне мислення — це лише частина рішення. Багато опитаних визнають необхідність віддавати пріоритет людям із різними здібностями: 59% говорять, що залучають до робочих процесів людей різної статі, віку, фізичних здібностей та етнічної приналежності.

Загальна тенденція показує, що багато компаній успішно намагаються об’єднати людей. Ті, хто активно займається інноваціями, стверджують, що головне завдання — створювати різноманітні команди.

За результатами дослідження:

64% підтвердили: “Ми наймаємо працівників із нестандартним мисленням, але вони часто не показують бажану ефективність, тому що бізнес-система стримує їхню творчість”.

60% підтвердили: “Інноваційні команди об’єднують людей із різними навичками, знаннями та професійним досвідом, що допомагає зробити продукт універсальним для більшості членів суспільства”.

59% підтвердили: “Якщо працівник одягається, розмовляє, поводить себе не так, як того очікують у традиційній корпоративній культурі, від нього з більшою ймовірністю варто очікувати порушення загальноприйнятих правил”.

Динаміка команди: сприяти вільному та безпечному обміну думками та досвідом

Ще одним показником того, наскільки компанія швидко й ефективно готова впроваджувати інновації є те, як корпоративна культура сприяє нестандартному мисленню й експериментам, особливо коли мова йде про ризик і можливий швидкий провал. Згідно з дослідженням Lenovo 54% респондентів кажуть, що в них відмінна культура інновацій. Але двоє із трьох опитаних (65%) болісно сприймають невдачу, хоч це невіддільна частина прогресу. В тому числі через те, що керівники регулярно висловлюють стурбованість або шкодують про реалізацію провального проєкту.

У багатьох компаніях інноваціями все ще керують у вертикальній площині: зверху вниз. У звіті “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється” показано, що молодші керівники демонструють небажання оскаржувати ідеї вищого керівництва в шести з десяти підприємств. Більше того, 62% відмітили, що керівники вислуховують молодших працівників, але врешті-решт самі вирішують, у якому напрямку рухатися. Тому одне із головних завдань для топменеджерів — налагодження внутрішніх процесів у компанії таким чином, щоб із самого початку люди, які працюють з інноваціями, розуміли, що вони мають рівні повноваження у прийнятті рішень щодо проєкту.

Гнучка робота: заохочувати гнучкість, але захищати від вигорання

Беззаперечною перевагою “нової реальності” став швидкий перехід на віддалений формат роботи, що допомогло великим компаніям стати більш творчими внаслідок роботи поза межами офісних приміщень. Більш активне використання відеозустрічей зробило співпрацю між командами з усього світу такою ж досяжною, як і спілкування з колегами в одній будівлі. Шість із десяти компаній продовжують працювати віддалено, щоб дати своїм співробітникам більше можливостей для роздумів і генерування ідей. Опитування компанії Lenovo також показало, що віддалена робота впливає на творче завзяття людей. 55% респондентів кажуть, що їхні співробітники в певний момент втратили бажання впроваджувати інновації під час кризи через особистий тиск та вигорання. Тому варто звернути особливу увагу і запобігати таким процесам задля збереження мотивації та креативності колективу.

Результати дослідження: https://news.lenovo.com/wp-content/uploads/2021/07/Lenovo_BeyondBoundaries.pdf

Про дослідження компанії Lenovo “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється” (Beyond Boundaries. Innovation for a changing future)

Дані в цьому звіті базуються на глобальному опитуванні 300 керівників вищого управління різних підприємств. Дані зібрала дослідницька компанія Longitude у квітні 2021 року. Всі респонденти брали активну участь в інноваційному процесі компаній, де вони працюють і є керівниками організацій чи департаментів. Вибірка опитування включає респондентів із 13 країн: США – 23%, Канада – 11%, ОАЕ – 10%, Індія – 8%, Великобританія – 8%, Китай – 6%, Німеччина – 6%, Японія – 6%, Сінгапур – 6%, Франція – 5%, Гонконг – 4%, Іспанія – 4%, Італія – 4%.

Інші статті на цю тему

 • У ЄС мають намір залучити €100 млрд на відновлення України
  Новини

  У ЄС мають намір залучити €100 млрд на відновлення України

  Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) пропонує структуру фінансування для відновлення України, яку раніше використовували під час пандемії COVID-19. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на відповідний документ. Зазначається, що ймовірний обсяг інвестицій складе 100 мільярдів євро. Трастовий фонд Євросоюз-Україна (EU GTF) прагнутиме отримати початкові внески у розмірі 20 мільярдів євро від країн співдружності та бюджету […]

 • Акції Газпрому дешевшають третій день поспіль
  Новини

  Акції Газпрому дешевшають третій день поспіль

  Акції російського газового монополіста Газпрому знижуються в ціні третій день. На Московській біржі акції Газпрому на 12.00 за часом Москви впали до 183 рублі (-4,9%), у п’ятницю папери втратили 7%, а минулого четверга – впали на 30,5%, з рівня в межах 298 рублів. “Папери вже оновили мінімум з листопада 2020 року після звісток, що річні загальні […]

 • У Лугано представлено український план розвитку “зеленої” енергетики
  Новини

  У Лугано представлено український план розвитку “зеленої” енергетики

  У ході конференції у швейцарському Лугано у понеділок, 4 липня, представлено план будівництва 30 ГВт “зеленої” енергетики України до 2032 року, повідомляється на сайті проекту. Він передбачає будівництво понад 30 ГВт потужностей “зеленої” енергетики, яка, зокрема, буде використана для виробництва “зеленого” водню. Згідно з планом, на відновлення, енергетичну незалежність та “зелений” курс української енергетики необхідно 130 млрд […]

 • Компанія Honor призупинила постачання пристроїв до РФ
  Новини

  Компанія Honor призупинила постачання пристроїв до РФ

  Китайська компанія Honor призупинила постачання пристроїв до Росії. При цьому офіційної заяви про вихід із російського ринку виробник електроніки не робив, повідомляють Ведомости з посиланням на джерела. Співрозмовники видання зазначили, що постачання пристроїв Honor до Росії призупинилося ще у березні. “Зараз китайська компанія шукає партнерів у Вірменії, Грузії і вже досягла домовленості в Узбекистані, щоб ввозити до […]

 • METRO Україна передала медичне обладнання дитячій лікарні «Охматдит» у рамках благодійної акції «METRO з українцями для дітей!»
  Новини

  METRO Україна передала медичне обладнання дитячій лікарні «Охматдит» у рамках благодійної акції «METRO з українцями для дітей!»

  Компанія METRO Україна передала Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» медичне обладнання, кошти на яке вдалося зібрати в рамках благодійної акції «METRO з українцями для дітей!». Соціальним партнером ініціативи став Міжнародний благодійний фонд «Українська Біржа Благодійності» (благодійна платформа dobro.ua), який у партнерстві з БФ «Свічадо» реалізували благодійний проект та передали важливе медичне обладнання у дитячу лікарню. […]

 • Росія відновила поставки по Турецькому потоку
  Новини

  Росія відновила поставки по Турецькому потоку

  Російський газовий монополіст Газпром відновив транспортування газу по газопроводу Турецький потік. Про це повідомила прес-служба концерну. “Планові профілактичні роботи на газопроводі Турецький потік, заплановані на період з 21 по 28 червня 2022 року, завершено. Транспортування газу відновлено сьогодні о 20.00”, – йдеться в повідомленні. Як відомо, минулого тижня Газпром відключив Турецький потік. Перед зупинкою напередодні по […]

 • Україна отримала додатковий кредит від Японії
  Новини

  Україна отримала додатковий кредит від Японії

  Україна отримала додатковий кредит, приблизно, у $500 млн (65 млрд ієн) від Японії, повідомляє прес-служба Мінфіну в понеділок, 27 червня. Кредит надано на 30 років, у тому числі пільговий період – 10 років; процентна ставка – 1% річних. Зазначається, що кошти направлено до держбюджету для фінансування першочергових соціальних та гуманітарних видатків, охорони здоров’я. Раніше Україна отримала […]

 • Країни G7 обіцяють Україні майже 30 млрд доларів
  Новини

  Країни G7 обіцяють Україні майже 30 млрд доларів

  У 2022 році країни Великої сімки мають намір Україні виділити $29,5 млрд, йдеться в заяві, погодженій на саміті G7. “На сьогоднішній день ми готові у 2022 році виділити або пообіцяли і надали бюджетну підтримку в розмірі до $29,5 млрд, щоб допомогти Україні ліквідувати дефіцит фінансування та продовжувати забезпечувати надання основних послуг українському народу”, – йдеться […]

Читайте також

67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

WOG: бізнес плани на поточний рік

Вчора відбулася прес-конференція з вищим керівництвом групи компаній WOG, на якій були озвучені плани найбільшого нафтотрейдера і роздрібного торговця кави на 2017 рік. Також були підведені підсумки минулого року. Головний керуючий бізнесу Сергій Корецький разом з директором по роздрібних продажах Денисом Кудіним, директором з маркетингу Віталієм Ткаченко та керівником управління громадського харчування Максимом Пятаковим розповіли […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Запаси вугілля на складах ТЕС перевищили минулорічні в 2,3 рази

Запаси вугілля на складах теплових електростанцій енергогенеруючих компаній (ГК ТЕС) України за тиждень, з 2 по 8 січня 2020 року, знизилися на 2,1% (на 54,9 тис. тонн) – до 2 млн 514,1 тис. тонн, що в 2,3 рази (на 1 млн 409,9 тис. тонн) вище запасів станом на 8 січня 2019 року, свідчать дані Міністерства […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Акції найбільшого виробника мікрочіпів SMIC впали на 23%

Торги акціями найбільшого виробника мікрочіпів SMIC завершилися падінням на 23% в Гонконзі і 11,3% в Шанхаї на тлі чуток про те, що компанія буде включена до списку санкцій. Про це повідомляє Bloomberg. Про намір ввести заборону на торгівлю SMIC з американськими компаніями 4 вересня, повідомило агентство Reuters. Як повідомлялося, ініціатива щодо введення санкцій відносно компанії […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Виробник нано-добрив «5 Елемент» побудує нові заводи за $ 3 млн

Власник компанії «5 Елемент», Володимир Білий, зазначив, що її потужності дозволяють задовольнити потреби всього українського ринку максимум за місяць. Завод компанії випускає широкий асортимент препаратів для зернових, технічних і овочевих культур. Великі світові компанії вже проявили інтерес до українського «5 Елементу», потужності якого є унікальними. Підприємство здатне виробляти від 1 тонни і більше тільки за […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

American Airlines планує скоротити майже третину управлінського персоналу

Найбільша авіакомпанія США American Airlines планує скоротити 30% управлінського і адміністративного персоналу в зв’язку з коронавірусом. Керівництво American хоче зменшити розмір компанії на тлі падіння попиту на повітряні перевезення в зв’язку з пандемією коронавірусу, яка змусила авіаперевізників поставити в парк сотні літаків і урізати кількість рейсів. “Ми повинні готуватися до того, що будемо управляти менш […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Фонд гарантування продав активи банків на 265 млн гривень

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб минулого тижня продав активи 11 банків, які знаходяться в його управлінні, на 264,72 млн гривень. Про це повідомила прес-служба ФГВФО. Зокрема активи, які були реалізовані: активи ПАТ ВіЕйБі Банк на суму 234,36 млн грн; активи АТ Дельта Банк на суму 12,72 млн грн; активи ПАТ КБ Надра на суму 8,95 […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Обсяг торгівлі між Україною та Китаєм збільшився до $7,7 млрд

Обсяг двосторонньої торгівлі між Україною та Китаєм в 2017 році склав $7,7 млрд. Це на 18% більше, ніж в 2016 році. «За очікуваннями наших китайських колег, через п’ять років їх імпорт складе $24 трлн», – сказав міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. «Тенденція зростання продовжиться в поточному році. У першому кварталі 2018 року обсяг […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Google можуть оштрафувати на $5 млрд за незаконний збір даних

Корпорацію Google звинуватили в незаконному зборі даних користувачів. Про це повідомляє Reuters. Тепер американському холдингу Alphabet, що входить до складу Google, загрожує штраф в розмірі $5 млрд. “Google не може продовжувати брати участь в таємному і несанкціонованому збиранні даних практично кожного американця, що має комп’ютер або телефон”, – сказано в колективному позові, поданому до федерального […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Продаж TikTok компаніям зі США відкладено на невизначений час

Продаж частини соцмережі TikTok китайської компанії ByteDance американським компаніям Oracle і Walmart поки що призупинено. Відзначимо, що можливі загрози безпеці з боку китайського технологічного гіганта стали причиною зупинки процесу продажу платформи. Проте ByteDance продовжують вести переговори зі спецслужбами США з приводу цих американців і недопущення доступу до них китайського уряду. Крім того, на рішення вплинуло […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

У жовтні Держмитслужба перерахувала до держбюджету 36,35 млрд грн

У жовтні Державна митна служба виконала план надходжень на 98,4% і перерахувала до держбюджету 36,35 млрд грн (план на жовтень складав 36,93 млрд грн). До державного бюджету перераховано: – до загального фонду – 29,97 млрд грн – до спеціального фонду – 6,38 млрд грн Зазначимо, що у жовтні поточного року, в порівнянні з жовтнем 2019 […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Додаток для знайомств Bumble готується до IPO при оцінці до $8 млрд

Дейтінговий додаток Bumble може провести IPO на початку 2021 року. За словами джерела, сервіс хоче домогтися оцінки в $6-$8 млрд. Компанія поки веде переговори з банками. Приватна інвестиційна компанія Blackstone Group купила контрольний пакет акцій Bumble в 2019 році за $ 3 млрд. Додаток для знайомств входить в заснований в 2006 році Андрієм Андреєвим компанію […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Акції DoorDash знизилися на 4%

Акції DoorDash знизилися після того, як аналітичне агентство Citron Research назвало IPO компанії «самим безглуздим» в 2020 році. На це звернув увагу Bloomberg. До закриття сесії в четвер, 17 грудня, папери сервісу доставки їжі знизилися на 2,5%, до $ 154,21. На премаркеті в п’ятницю вони впали ще на 4%, до $ 147,5. У дослідницькому звіті […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Франція проведе тестування цифрового євро в 2020 році

Франція протестує національну криптовалюту центрального банку (CBDC) – цифрове євро – в першому кварталі 2020 року. Про це повідомляє Les Echos. «Ми хочемо скоріше почати експерименти і оголосимо про запуск проєкту до кінця першого кварталу 2020 року», – заявив голова Банку Франції Франсуа Віллеруа де Гало. Згідно із заявою, проєкт розрахований виключно на фінансові установи […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Понад тонну героїну виявили у Львові митники та правоохоронці під час спільної операції

У ході спільної операції, завдяки зусиллям співробітників Одеської та Львівської митниць Держмитслужби, працівників Служби безпеки України, під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури, виявлено 1,035 тонни героїну, який громадяни Туреччини намагались переправити до Євросоюзу. Громадяни Туреччини перевозили наркотичну речовину на судні, яке прибуло у грудні минулого року до Одеського Морського торговельного порту.  Для проведення заходів  з […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Джон Гербст оцінив реформи в Україні, або Процес реформування не такий поганий, як думає суспільство

Колишній посол США в Україні Джон Гербст у своїй статті для Atlantic Council дав оцінку процесу реформування в Україні. За словами експерта, Україна ніяк не може скинути ярмо авторитарної політичної системи, гніт корумпованої спадщини, кумівства капіталізму, а все це – спадок СРСР. Перша проба запуску реформ в Україні була після помаранчевої революції, а так як, за […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Відбулася «відлига» у тарифній політиці Китаю щодо товарів із США

Китай і США знаходяться на порозі торговельних переговорів і напередодні цієї події керівництво Китаю звільняє від тарифів 16 товарів із США. У список потрапили корми для тварин, а також різні ліки проти раку. Тим не менш, більш ніж 5000 товарів продовжують обкладатися додатковими податками. Багато аналітиків вважають, що такий жест можна вважати позитивним моментом перед […]

Далі