67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo

Новини

67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo

23.08.2021 Новини

“Нова реальність” стрімко змінила звичні речі для суспільства та пришвидшила впровадження інновацій. Згідно з новим дослідженням компанії Lenovo “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється”, кризовий період спонукав бізнес до розвитку. 54% респондентів зазначають, що криза мотивувала працівників вкладати більше зусиль для покращення бізнес-результатів, а 67% опитаних впевнені, що їхні компанії стали більш креативними завдяки кризі. У рамках дослідження, реалізованого протягом квітня 2021 року, було проведено глибинні інтерв’ю з понад 300 топменеджерами на 13 ринках світу. Респонденти залучені у розвиток інновацій бізнесу.

Прискорення інновацій

Масовий перехід на віддалену роботу, єдина база результатів ПЛР-тестів, яка доступна за QR-кодом, перезапуск виробництва та логістичної системи — ці звичні для нас зараз речі стали можливими завдяки інноваціям, що розвиваються швидше, ніж пророкували експерти. Світова криза стала потужним поштовхом до розвитку суспільства та бізнесу, що народився в складний період. Компанія Lenovo провела дослідження серед трьохсот лідерів бізнесу по всьому світу. Основна мета дослідження: зрозуміти стратегічні рушії, підходи та виклики, що пов’язані з інноваціями.

“Останній рік кинув нам чимало викликів і призвів до багатьох змін, на які ми, як транснаціональний виробник технологічних рішень, відповіли тим, що знаємо найкраще, — інноваціями. На порозі нової трансформованої реальності, інноваційні продукти залишаються ключовим напрямом для розкриття потенціалу компанії на ринку, — коментує Ян Юаньцін (Yang Yuanging), голова ради директорів і генеральний директор Lenovo. — Нам часто складно передбачити, в якій сфері життя та суспільної діяльності станеться швидкий розвиток технологій — чи буде це революція гібридного робочого середовища або вдосконалення екологічного та корпоративного управління. Проте ці процеси не відбуваються у вакуумі, тому ми поговорили з керівниками бізнесу по всьому світу про те, що буде далі та як спільний фокус на інноваціях допоможе нам змінити світ на краще”.

Важлива тенденція, яку вдалося прослідкувати завдяки дослідженню, стосується готовності бізнесу до нових викликів. 58% опитаних топменеджерів вважають, що можливості післякризової ери зробили їхні компанії більш відкритими для ризику. 67% вказують, що їхній бізнес став креативнішим, ніж до початку кризи. Попри складності, компанії не боялись витрачати бюджети на інновації й більш ніж половина опитаних (54%) кажуть, що криза стала каталізатором їхніх зусиль із використання нових технологій для покращення соціальних та екологічних показників.

Серед основних стратегічних рушіїв інновацій респонденти називають:

46% — адаптація наявних пропозицій до мінливих потреб клієнтів;

44% — розвиток бізнесу для задоволення попиту нових глобальних клієнтів;

43% — захист бізнесу від руйнівних факторів;

42% — покращення екологічної стійкості;

42% — розвиток інклюзивних товарів та послуг;

36% — переосмислення основної бізнес-моделі для задоволення нових потреб клієнтів;

32% — розвиток бізнесу для задоволення попиту нових сегментів клієнтів.

Незважаючи на готовність до інновацій, 61% опитаних запевняють, що не бачать єдиного правильного шляху покращення інноваційної діяльності свого бізнесу. Багатьох досі стримують застаріла корпоративна поведінка та формалізовані протоколи, які несумісні з творчим мисленням. У дослідженні компанії Lenovo сформовано три кроки, які необхідно втілити в життя підприємствам для прискорення інновацій:

 1. Впровадження політики різноманітності в колективах.
 2. Відкритість керівників до експериментів та думки молодших спеціалістів.
 3. Гнучкий підхід до формату роботи, який сприяє розвитку творчості.

Різноманітність: об’єднати всіх разом і дати їм можливість бути справжніми на роботі

Більшість учасників дослідження згодні, що об’єднання різних точок зору має вирішальне значення при генерації нових ідей. Згідно з опитуванням компанії Lenovo, 61% респондентів помітили, що інноваційність бізнесу підвищилася внаслідок роботи із представниками різних культур світу. При цьому більш глобальне мислення — це лише частина рішення. Багато опитаних визнають необхідність віддавати пріоритет людям із різними здібностями: 59% говорять, що залучають до робочих процесів людей різної статі, віку, фізичних здібностей та етнічної приналежності.

Загальна тенденція показує, що багато компаній успішно намагаються об’єднати людей. Ті, хто активно займається інноваціями, стверджують, що головне завдання — створювати різноманітні команди.

За результатами дослідження:

64% підтвердили: “Ми наймаємо працівників із нестандартним мисленням, але вони часто не показують бажану ефективність, тому що бізнес-система стримує їхню творчість”.

60% підтвердили: “Інноваційні команди об’єднують людей із різними навичками, знаннями та професійним досвідом, що допомагає зробити продукт універсальним для більшості членів суспільства”.

59% підтвердили: “Якщо працівник одягається, розмовляє, поводить себе не так, як того очікують у традиційній корпоративній культурі, від нього з більшою ймовірністю варто очікувати порушення загальноприйнятих правил”.

Динаміка команди: сприяти вільному та безпечному обміну думками та досвідом

Ще одним показником того, наскільки компанія швидко й ефективно готова впроваджувати інновації є те, як корпоративна культура сприяє нестандартному мисленню й експериментам, особливо коли мова йде про ризик і можливий швидкий провал. Згідно з дослідженням Lenovo 54% респондентів кажуть, що в них відмінна культура інновацій. Але двоє із трьох опитаних (65%) болісно сприймають невдачу, хоч це невіддільна частина прогресу. В тому числі через те, що керівники регулярно висловлюють стурбованість або шкодують про реалізацію провального проєкту.

У багатьох компаніях інноваціями все ще керують у вертикальній площині: зверху вниз. У звіті “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється” показано, що молодші керівники демонструють небажання оскаржувати ідеї вищого керівництва в шести з десяти підприємств. Більше того, 62% відмітили, що керівники вислуховують молодших працівників, але врешті-решт самі вирішують, у якому напрямку рухатися. Тому одне із головних завдань для топменеджерів — налагодження внутрішніх процесів у компанії таким чином, щоб із самого початку люди, які працюють з інноваціями, розуміли, що вони мають рівні повноваження у прийнятті рішень щодо проєкту.

Гнучка робота: заохочувати гнучкість, але захищати від вигорання

Беззаперечною перевагою “нової реальності” став швидкий перехід на віддалений формат роботи, що допомогло великим компаніям стати більш творчими внаслідок роботи поза межами офісних приміщень. Більш активне використання відеозустрічей зробило співпрацю між командами з усього світу такою ж досяжною, як і спілкування з колегами в одній будівлі. Шість із десяти компаній продовжують працювати віддалено, щоб дати своїм співробітникам більше можливостей для роздумів і генерування ідей. Опитування компанії Lenovo також показало, що віддалена робота впливає на творче завзяття людей. 55% респондентів кажуть, що їхні співробітники в певний момент втратили бажання впроваджувати інновації під час кризи через особистий тиск та вигорання. Тому варто звернути особливу увагу і запобігати таким процесам задля збереження мотивації та креативності колективу.

Результати дослідження: https://news.lenovo.com/wp-content/uploads/2021/07/Lenovo_BeyondBoundaries.pdf

Про дослідження компанії Lenovo “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється” (Beyond Boundaries. Innovation for a changing future)

Дані в цьому звіті базуються на глобальному опитуванні 300 керівників вищого управління різних підприємств. Дані зібрала дослідницька компанія Longitude у квітні 2021 року. Всі респонденти брали активну участь в інноваційному процесі компаній, де вони працюють і є керівниками організацій чи департаментів. Вибірка опитування включає респондентів із 13 країн: США – 23%, Канада – 11%, ОАЕ – 10%, Індія – 8%, Великобританія – 8%, Китай – 6%, Німеччина – 6%, Японія – 6%, Сінгапур – 6%, Франція – 5%, Гонконг – 4%, Іспанія – 4%, Італія – 4%.

Інші статті на цю тему

 • 1615390152 5787a0e67d3ac
  Новини

  В Україні сповільниться зростання цін – Нацбанк

  Національний банк прогнозує уповільнення інфляції до 18,7% за підсумками 2023 року. Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний на брифінгу з питань монетарної політики. Національний банк прогнозує уповільнення інфляції до 18,7% у 2023 році. Цьому сприятимуть збереження жорстких монетарних умов, зниження світової інфляції та слабкіший споживчий попит в умовах відключення електроенергії”, — повідомив Пишний. На […]

 • 2800025
  Новини

  Країни G7 назвали стелю цін на дизель із Росії – Bloomberg

  Країни G7 хотіли б встановити стелю цін на дизельне паливо з Росії в діапазоні від $100 до $110 за барель. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерело. “У G7 дали зрозуміти, що їх влаштовує, якщо Євросоюз (разом з G7 – ред.) встановить граничну ціну на експорт російського дизельного палива в діапазоні від $100 до $110 […]

 • bez nazvanyya 1
  Новини

  В Укрзалізниці повідомили, що буде з тарифами у 2023 році

  АТ Укрзалізниця за підсумками 2022 року отримала 10,8 мільярда гривень чистих збитків, цього року компанія очікує на збитки у розмірі 20,2 млрд грн. Збитки від пасажирських перевезень становлять 13,3 млрд. грн. Про це повідомляє прес-служба Укрзалізниці. Згідно з фінансовим планом на 2023 р., доходи очікуються на рівні 83,9 млрд грн, витрати – 107,9 млрд грн, EBITDA […]

 • 2798930
  Новини

  У Литві на 35% знизилося споживання газу

  У Литві споживання природного газу 2022 року знизилося більш ніж на третину. Про це повідомив оператор газових мереж Amber Grid. “У 2022 році Литва спожила 15,6 ТВтч газу, тобто на 35% менше, ніж у 2021 році, коли потреба країни в газі досягла 24 ТВтч, – уточнили в компанії. Зазначається, що скорочення пов’язане зі значним падінням виробництва добрив […]

 • bondar unian id63027 1300x820 1 1300x820
  Новини

  Завод Bayraktar в Україні: посол розповів про просування проекту

  Проект майбутнього заводу з виробництва Bayraktar TB2 в Україні завершено. Також сформовано всю необхідну правову базу. Про це заявив посол України у Туреччині Василь Боднар на брифінгу у Медіацентрі Україна. “На сьогодні сформовано всю правову базу, вже, як ви знаєте, ратифіковано відповідну міжнародну угоду, є компанія, яка зараз діє в Україні, вона завершила підготовку фізичного проекту… […]

 • bez nazvanyya
  Новини

  У Британії продали за один фунт компанію, часткою якої володів Абрамович

  Телекомунікаційна компанія Truphone у Британії, частка якої належала російському олігарху Роману Абрамовичу, продана двом європейським бізнесменам за один фунт стерлінгів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна. Truphone куплено компанією TP Global Operations, власниками якої є бізнесмени Хакан Коч та Піррос Кусіос. Угоду схвалило міністерство у справах бізнесу, енергетики та промислової стратегії Великої Британії. Truphone отримала ліцензію від Управління […]

 • 2799301
  Новини

  Екс-міністр енергетики розкритикував регулятора за штрафи для обленерго

  Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), не врахувала об’єктивних факторів при накладенні штрафів на обленерго за недотримання графіків відключення світла. Таку думку висловив екс-міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель в ефірі телеканалу Еспресо. “Регулятор, він же політичний орган, який на сьогоднішній день накладає штрафи на ці компанії. […]

 • 630 360 1671100905 599
  Новини

  Регулятор оштрафував п'ять обленерго за недотримання графіків відключень

  Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), оштрафувала п’ять обленерго за “недотримання графіків відключень в умовах дефіциту електроенергії”. Рішення про накладення штрафів на ДПЕК Київські електромережі та Одеські електромережі було ухвалено на засіданні комісії. Ще три обленерго – Вінницяобленерго, Волиньобленерго та Чернівціобленерго – отримали аналогічні штрафи минулого тижня. На наступні […]

Читайте також

67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Хто спровокував черговий етап пароксизму в Ізраїлі

Уряд Ізраїлю схвалив законопроект Ар’є Дері, який проведуть за прискореною процедурою голосування. Це закон щодо заборони про суботню торгівлю по всій країні, окрім Тель-Авіва. За словами прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху, цей законопроект є «важливою реформою» для країни. Прем’єр закликав усіх міністрів підтримати і проголосувати за нього. Майже всі міністри проголосували «за» законопроект, тільки міністри від партії […]

Далі
X2I7jxf5VqJP
Новини

«АрселорМіттал Кривий Ріг» підтримав ініціативи Офісу Президента України

Топ-менеджери «АрселорМіттал Кривий Ріг» зустрілися наприкінці липня з главою держави Володимиром Зеленським, а днями провели переговори з представниками Офісу Президента України, обговоривши можливості покращення екологічної ситуації та впровадження соціальних проектів у Кривому Розі. В результаті сторони домовилися про п’ять кроків. Перше. «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжить глобальну модернізацію підприємства – у найближчі п’ять років інвестиції складуть […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Реєстрація ФОП повернулася до докарантинного рівня

“Кількість реєстрацій нових фізичних осіб-підприємців повернулася фактично до докризового періоду. За минулий тиждень було зареєстровано понад п’ять тисяч нових ФОП і майже тисяча нових підприємств”, – написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Facebook. Глава уряду нагадав про існування програми кредитування “5-7-9” для підтримки малого та середнього бізнесу. “Крім того, уряд подав до парламенту законопроект, який запустить […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Tencent: компанія призначила ціну розміщення ADR

Tencent повідомили про те, що ціна розміщення Tencent (Нью-Йорк) буде – 13 доларів за акцію. А це значить, що згідно нижній межі, раніше оприлюдненого цінового діапазону, мова йде про 12-15 доларів США. Нагадуємо, що Tencent Music- музичний стрімінговий сервіс. Компанія належить інтернет-гігантові Tencen (Китай). Відомо, що загалом було розміщено 82 мільйони ADR. Tencent планує залучити […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Війна у співтоваристві Bitcoin, або Доля Bitcoin Cash

У зв’язку з необхідністю ефективного і швидкого проведення транзакцій на початку поточного місяця криптовалюта Bitcoin розділилася на два підвиди: Bitcoin BTC і нову валюту Bitcoin Cash (BCC). Неймовірно, але новий біткоін в перші години появи на ринку різко підскочив у ціні, такий успіх експерти мотивують можливістю криптовалюти проводити більшу кількість транзакцій в мінімальний термін. Однією […]

Далі
305783
Новини

Україна стане в нагоді фінансова підтримка МВФ в найближчі роки

Інститут міжнародних фінансів стверджує, що Україні найближчим часом буде необхідна фінансова підтримка Міжнародного Валютного Фонду для компенсації нестачі фінансів, прогнозований рівень якої в найближчі роки може скласти близько $5,5 млрд. Україна сподівається отримати довгостроковий транш в розмірі $1,9 млрд в рамках нинішнього фінансового пакету програми співпраці з МВФ протягом наступних трьох-шести місяців, однак новий аналіз […]

Далі
4G Ukraine
Новини

Київстар, Vodafone та Lifecell почнуть війну за абонентів

Українські оператори мобільного зв’язку Київстар, Vodafone та Lifecell виведуть на ринок особливі тарифні пропозиції, щоб утримати своїх абонентів. На 1 травня 2019 року в Україні заплановано запуск послуги Mobile Number Portability (MNP), за допомогою якої можна буде переходити до іншого стільникового оператора зі збереженням номера. За 2018 рік сукупна абонентська база всієї української мобільного трійки […]

Далі
Dollar
Новини

Позовна заява ціною в трильйон

Як стало відомо, громадянка США, представниця штату Каліфорнія Віолетта Маілян подала позовну заяву проти керівників компанії Apple з вимогою відшкодування завданої їй шкоди в розмірі 999 мільярдів 999 мільйонів 999 тисяч доларів через уповільнення роботи старих моделей iPhone, що в результаті ущемляє її права користування девайсом . Про це повідомляє TJournal. Нагадаємо, це не перший […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Мінфін очікує рішення по “боргу Януковича” до 2020 року

Рішення Високого суду Лондона в рамках єврооблігаційного спору з Росією за скаргою обох сторін Мінфін очікує наприкінці 2019 року. Міністерство фінансів України очікує рішення Високого суду Лондона в рамках єврооблігаційного спору з Росією за скаргою обох сторін наприкінці 2019 року. Як повідомлялося, 14 вересня Апеляційний суд Англії задовольнив скаргу Києва за справою про борг перед […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

ФГВФО отримав від банків-банкрутів 8 млрд грн

За даними Фонду гарантування, за січень-листопад надходження до банків, що ліквідуються, склали 8 058,1 млн грн: 6 153,2 млн грн отримано від продажу активів; 1 345,3 млн грн – від погашення кредитів; 464,5 млн грн – від погашення цінних паперів; 95,1 млн грн – від оренди. Раніше ФГВФО повідомляв, що за 11 місяців надходження від […]

Далі
0004846 sergej efimenko hakerskaya ataka favbet byla napravlena na unichtozhenie vsego biznesa 2 650x410
Новини

Biostar 2 Suprema не встежила за витоком біометричних даних мільйонів клієнтів

Південнокорейська компанія Suprema, що спеціалізується на продажу сканерів відбитків пальців і інших супутніх цьому послуг, не помітила серйозного витоку даних мільйонів користувачів. Інформація піддалася хакерській атаці і були побоювання, що атака торкнулася даних поліції, яка також використовує цю систему. Компанія заперечує значні масштаби поширення даних і готова найняти судово-медичну фірму для спростування цих претензій. Читайте […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Estée Lauder придбала парфумерний будинок By Kilian

Днями велика компанія, яка займається виробництвом і реалізацією парфумерії та косметики, придбала конкурента By Kilian. За інформацією обізнаних джерел, сума угоди становить близько $ 80 млн. Як стверджують аналітики, таким чином компанія не тільки розширить свій асортимент черговим перспективним брендом, але і сподівається на збільшення прибутку. By Kilian була створена в 2007 році, її власник […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Скандал зробив свою справу – Siemens може піти

Виробнича компанія Siemens офіційно заявила, що остаточно виходить зі складу російської енергетичної компанії ЗАТ «Інтеравтоматика». Про це повідомляє BBC. Таке рішення прийняло керівництво концерну Siemens на тлі скандалу про постачання чотирьох турбін на територію санкційного Криму. Представники компанії Siemens заявляли, що без їх відома, згоди і волі, порушивши правила довіри, умови ведення бізнесу, договірні відносини, РФ обманом […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Історія Coca-Cola доводить абсолютну цінність її акцій для довгострокових інвесторів

Ціна на акції Coca-Cola сьогодні на 13,6% нижче, ніж на початок 2020 року, а прибуток і доходи другого кварталу компанії впали на третину через зниження продажів в ресторанах і сфері розваг в умовах пандемії. У той же час, акції Coca-Cola вважаються “блакитними фішками”, а сама компанія має давній авторитет і історію з безперервною серією щорічного […]

Далі