67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo

Новини

67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo

23.08.2021 Новини

“Нова реальність” стрімко змінила звичні речі для суспільства та пришвидшила впровадження інновацій. Згідно з новим дослідженням компанії Lenovo “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється”, кризовий період спонукав бізнес до розвитку. 54% респондентів зазначають, що криза мотивувала працівників вкладати більше зусиль для покращення бізнес-результатів, а 67% опитаних впевнені, що їхні компанії стали більш креативними завдяки кризі. У рамках дослідження, реалізованого протягом квітня 2021 року, було проведено глибинні інтерв’ю з понад 300 топменеджерами на 13 ринках світу. Респонденти залучені у розвиток інновацій бізнесу.

Прискорення інновацій

Масовий перехід на віддалену роботу, єдина база результатів ПЛР-тестів, яка доступна за QR-кодом, перезапуск виробництва та логістичної системи — ці звичні для нас зараз речі стали можливими завдяки інноваціям, що розвиваються швидше, ніж пророкували експерти. Світова криза стала потужним поштовхом до розвитку суспільства та бізнесу, що народився в складний період. Компанія Lenovo провела дослідження серед трьохсот лідерів бізнесу по всьому світу. Основна мета дослідження: зрозуміти стратегічні рушії, підходи та виклики, що пов’язані з інноваціями.

“Останній рік кинув нам чимало викликів і призвів до багатьох змін, на які ми, як транснаціональний виробник технологічних рішень, відповіли тим, що знаємо найкраще, — інноваціями. На порозі нової трансформованої реальності, інноваційні продукти залишаються ключовим напрямом для розкриття потенціалу компанії на ринку, — коментує Ян Юаньцін (Yang Yuanging), голова ради директорів і генеральний директор Lenovo. — Нам часто складно передбачити, в якій сфері життя та суспільної діяльності станеться швидкий розвиток технологій — чи буде це революція гібридного робочого середовища або вдосконалення екологічного та корпоративного управління. Проте ці процеси не відбуваються у вакуумі, тому ми поговорили з керівниками бізнесу по всьому світу про те, що буде далі та як спільний фокус на інноваціях допоможе нам змінити світ на краще”.

Важлива тенденція, яку вдалося прослідкувати завдяки дослідженню, стосується готовності бізнесу до нових викликів. 58% опитаних топменеджерів вважають, що можливості післякризової ери зробили їхні компанії більш відкритими для ризику. 67% вказують, що їхній бізнес став креативнішим, ніж до початку кризи. Попри складності, компанії не боялись витрачати бюджети на інновації й більш ніж половина опитаних (54%) кажуть, що криза стала каталізатором їхніх зусиль із використання нових технологій для покращення соціальних та екологічних показників.

Серед основних стратегічних рушіїв інновацій респонденти називають:

46% — адаптація наявних пропозицій до мінливих потреб клієнтів;

44% — розвиток бізнесу для задоволення попиту нових глобальних клієнтів;

43% — захист бізнесу від руйнівних факторів;

42% — покращення екологічної стійкості;

42% — розвиток інклюзивних товарів та послуг;

36% — переосмислення основної бізнес-моделі для задоволення нових потреб клієнтів;

32% — розвиток бізнесу для задоволення попиту нових сегментів клієнтів.

Незважаючи на готовність до інновацій, 61% опитаних запевняють, що не бачать єдиного правильного шляху покращення інноваційної діяльності свого бізнесу. Багатьох досі стримують застаріла корпоративна поведінка та формалізовані протоколи, які несумісні з творчим мисленням. У дослідженні компанії Lenovo сформовано три кроки, які необхідно втілити в життя підприємствам для прискорення інновацій:

 1. Впровадження політики різноманітності в колективах.
 2. Відкритість керівників до експериментів та думки молодших спеціалістів.
 3. Гнучкий підхід до формату роботи, який сприяє розвитку творчості.

Різноманітність: об’єднати всіх разом і дати їм можливість бути справжніми на роботі

Більшість учасників дослідження згодні, що об’єднання різних точок зору має вирішальне значення при генерації нових ідей. Згідно з опитуванням компанії Lenovo, 61% респондентів помітили, що інноваційність бізнесу підвищилася внаслідок роботи із представниками різних культур світу. При цьому більш глобальне мислення — це лише частина рішення. Багато опитаних визнають необхідність віддавати пріоритет людям із різними здібностями: 59% говорять, що залучають до робочих процесів людей різної статі, віку, фізичних здібностей та етнічної приналежності.

Загальна тенденція показує, що багато компаній успішно намагаються об’єднати людей. Ті, хто активно займається інноваціями, стверджують, що головне завдання — створювати різноманітні команди.

За результатами дослідження:

64% підтвердили: “Ми наймаємо працівників із нестандартним мисленням, але вони часто не показують бажану ефективність, тому що бізнес-система стримує їхню творчість”.

60% підтвердили: “Інноваційні команди об’єднують людей із різними навичками, знаннями та професійним досвідом, що допомагає зробити продукт універсальним для більшості членів суспільства”.

59% підтвердили: “Якщо працівник одягається, розмовляє, поводить себе не так, як того очікують у традиційній корпоративній культурі, від нього з більшою ймовірністю варто очікувати порушення загальноприйнятих правил”.

Динаміка команди: сприяти вільному та безпечному обміну думками та досвідом

Ще одним показником того, наскільки компанія швидко й ефективно готова впроваджувати інновації є те, як корпоративна культура сприяє нестандартному мисленню й експериментам, особливо коли мова йде про ризик і можливий швидкий провал. Згідно з дослідженням Lenovo 54% респондентів кажуть, що в них відмінна культура інновацій. Але двоє із трьох опитаних (65%) болісно сприймають невдачу, хоч це невіддільна частина прогресу. В тому числі через те, що керівники регулярно висловлюють стурбованість або шкодують про реалізацію провального проєкту.

У багатьох компаніях інноваціями все ще керують у вертикальній площині: зверху вниз. У звіті “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється” показано, що молодші керівники демонструють небажання оскаржувати ідеї вищого керівництва в шести з десяти підприємств. Більше того, 62% відмітили, що керівники вислуховують молодших працівників, але врешті-решт самі вирішують, у якому напрямку рухатися. Тому одне із головних завдань для топменеджерів — налагодження внутрішніх процесів у компанії таким чином, щоб із самого початку люди, які працюють з інноваціями, розуміли, що вони мають рівні повноваження у прийнятті рішень щодо проєкту.

Гнучка робота: заохочувати гнучкість, але захищати від вигорання

Беззаперечною перевагою “нової реальності” став швидкий перехід на віддалений формат роботи, що допомогло великим компаніям стати більш творчими внаслідок роботи поза межами офісних приміщень. Більш активне використання відеозустрічей зробило співпрацю між командами з усього світу такою ж досяжною, як і спілкування з колегами в одній будівлі. Шість із десяти компаній продовжують працювати віддалено, щоб дати своїм співробітникам більше можливостей для роздумів і генерування ідей. Опитування компанії Lenovo також показало, що віддалена робота впливає на творче завзяття людей. 55% респондентів кажуть, що їхні співробітники в певний момент втратили бажання впроваджувати інновації під час кризи через особистий тиск та вигорання. Тому варто звернути особливу увагу і запобігати таким процесам задля збереження мотивації та креативності колективу.

Результати дослідження: https://news.lenovo.com/wp-content/uploads/2021/07/Lenovo_BeyondBoundaries.pdf

Про дослідження компанії Lenovo “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється” (Beyond Boundaries. Innovation for a changing future)

Дані в цьому звіті базуються на глобальному опитуванні 300 керівників вищого управління різних підприємств. Дані зібрала дослідницька компанія Longitude у квітні 2021 року. Всі респонденти брали активну участь в інноваційному процесі компаній, де вони працюють і є керівниками організацій чи департаментів. Вибірка опитування включає респондентів із 13 країн: США – 23%, Канада – 11%, ОАЕ – 10%, Індія – 8%, Великобританія – 8%, Китай – 6%, Німеччина – 6%, Японія – 6%, Сінгапур – 6%, Франція – 5%, Гонконг – 4%, Іспанія – 4%, Італія – 4%.

Інші статті на цю тему

 • Глава Міненерго розповів, де Westinghouse побудує нові енергоблоки
  Новини

  Глава Міненерго розповів, де Westinghouse побудує нові енергоблоки

  Меморандум між НАЕК Енергоатом і американською компанією Westinghouse передбачає будівництво енергоблоків на вже існуючих АЕС в Україні. Про це сказав міністр енергетики Герман Галущенко під час години запитань до уряду у Верховній Раді. “У підписаному меморандумі йдеться про побудову блока на Хмельницькій АЕС як пілотного проекту і потім про побудову ще чотирьох блоків на існуючих […]

 • Завод Одесавинпром продали за 235 млн гривень
  Новини

  Завод Одесавинпром продали за 235 млн гривень

  Фонд державного майна продав на аукціоні цілісний майновий комплекс Одесавинпром, який розташовано в Одесі. Торги відбулися у вівторок, 14 вересня. У них взяли участь 12 компаній, повідомлено на сайті Prozorro.Продажі. Лот включав одразу 97 об’єктів нерухомості на Французькому бульварі, вулицях Наливна й Отамана Головатого, а також різне устаткування. Стартова ціна на завод була 65 млн гривень […]

 • Світовий борг наближається до $300 трильйонів
  Новини

  Світовий борг наближається до $300 трильйонів

  За підсумками другого кварталу 2021 року світовий борг зріс до 296 трильйонів доларів. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані Інституту міжнародних фінансів. За квартал світовий борг, який включає державний борг, борги фізичних і юридичних осіб, зріс на 4,8 трлн дол. Найбільше обсяги боргу зросли в країнах, що розвиваються. Їхній сукупний борг зріс на 3,5 трлн […]

 • ФОПи в 2020 році заплатили 52 млрд грн податків
  Новини

  ФОПи в 2020 році заплатили 52 млрд грн податків

  У 2020 році ФОПи заплатили 52 млрд гривень податків. Про це повідомляє Opendatabot. “За 2020 рік ФОПи сплатили 52 млрд гривень податків, з них 37 млрд – платники єдиного податку. Найбільшу кількість грошей принесли підприємці, які займаються торгівлею, інформаційною діяльністю, а також професійною, науковою та технічною діяльністю”, – сказано в повідомленні. Найбільше податків заплатили ФОПи, які […]

 • Укрзалізниця за півроку зазнала збитків на 1,4 млрд гривень
  Новини

  Укрзалізниця за півроку зазнала збитків на 1,4 млрд гривень

  За перше півріччя 2021 року Укрзалізниця відзвітувала про 1,4 млрд гривень сукупних чистих збитків. Про це в понеділок, 13 вересня, повідомляє проект Марлін з посиланням на звіт про виконання показників фінансового плану компанії. При цьому в липні 2021 року підприємство має 39,1 млрд гривень кредитів перед банками. “Збиткова діяльність Укрзалізниці викликана зменшенням обсягів перевезень і перевищенням темпів зростання собівартості над темпами […]

 • У МВФ повідомили, коли відправлять місію в Україну
  Новини

  У МВФ повідомили, коли відправлять місію в Україну

  Місія Міжнародного валютного фонду в Україні з питань першого перегляду програми stand-by може розпочати роботу 21-23 вересня цього року. Про це повідомив представник України у Фонді Владислав Рашкован під час виступу на форумі YES Brainstorming. “Протягом 10 днів, може, 12 днів ми направимо місію, яка буде працювати над угодою stand-by і в майбутньому підтримувати економіку […]

 • Apple позбавили монопольного права на платежі за додатки
  Новини

  Apple позбавили монопольного права на платежі за додатки

  Apple Inc згідно з судового припису за позовом компанії Epic Games Inc., повинна дозволити розробникам мобільних додатків перенаправляти користувачів на альтернативні ресурси для оплати послуг в App Store. Про це повідомляє The Wall Street Journal. Зараз стягується 30% -ва комісія з кожної купівлі. Суддя Івонн Гонсалес Роджерс дійшла висновку, що подібна практика Apple є неконкурентною […]

 • Світовий банк назвав умови для траншу Україні
  Новини

  Світовий банк назвав умови для траншу Україні

  Світовий банк надасть Україні другий транш у 350 мільйонів доларів, але у разі виконання певних умов. Що саме чекають від Києва розповіла віце-президент СБ у справах регіону Європи та Центральної Азії Анна Б’єрде в інтерв’ю Інтерфакс-Україна. “Перспективи другого траншу позики на політику розвитку в сфері економічного відновлення залежать від підтримки адекватної макроекономічної бази. Вони також залежать […]

Читайте також

67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

В Україну інвестуватимуть 12 американських компаній

Про це журналістам повідомив перший віце-прем’єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. “Торгівельна місія з США носила системний характер – це було 12 позицій для покращення інвестиційного клімату в Україні. Зустрічі з торговим представником США Лайтхайзером та заступником мінторгівлі Капланом підкреслили та посилили рівень відносин між Україною та Штатами”, – наголосив він. Кубів […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

METRO Україна, Procter & Gamble Україна та Всесвітній фонд природи проводять спільну освітню кампанію «Обирай режим, дружній до планети»

Компанії «МЕТРО Кеш енд Кері Україна», Procter & Gamble Україна, та Всесвітній фонд природи об’єднують зусилля в національній кампанії до Дня Землі щодо збереження природних ресурсів під час прання та миття. Освітня кампанія проводиться у мережі магазинів METRO та онлайн з 21 квітня до 18 травня. Одним із її основних елементів є взаємодія зі Всесвітнім […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Новий локдаун економіка перенесе легше – Милованов

У разі введення повторного жорсткого карантину українська економіка втратить тричі менше, ніж під час весняного локдауну. Про це заявив в ефірі ICTV радник керівника Офісу Президента Тимофій Милованов. За його словами, другий локдаун буде мати легший перебіг, оскільки за цей час економіка адаптувалася до умов карантину. “Цікавить, якщо дуже спрощено, перше – життя людей. Друге […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Visa призначила Віру Платонову на посаду старшого віце-президента і директора регіонального підрозділу по країнах СНД і Південно-Східної Європи

Visa оголосила про повернення Віри Платонової в компанію в якості старшого віце-президента і директора регіонального підрозділу компанії Visa по країнах СНД і Південно-Східної Європи (CISSEE) з 22 жовтня 2018 року. Віра Платонова працювала в компанії Visa в Україні з 2007 по 2010 рр. і тепер буде керувати всією діяльністю компанії Visa на сімнадцяти ринках країн […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

“Нафтогаз” з китайською CNPC провів переговори про співпрацю

Делегація НАК “Нафтогаз України” на чолі з головою правління Андрієм Коболєв провела минулого тижня в Пекіні переговори з керівництвом найбільшої державної китайської нафтогазової корпорації China National Petroleum Corporation (CNPC). “Під час зустрічі обговорювалися практичні кроки для початку співпраці двох державних нафтогазових компаній, спрямовані на збільшення видобутку вуглеводнів та застосування новітнього обладнання та технологій в Україні”, […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

У G7 зробили заяву щодо реформ в Україні

Країни великої сімки закликали владу України рухатися шляхом боротьби з корупцією і ефективних реформ. Відповідний заклик з’явився на офіційній сторінці G7 після зустрічі глав МЗС держав, яка проходила у Франції. Зокрема, в повідомленні сказано, що країни великої сімки задоволені роботою України в даному напрямку і висловлюють надію, що Київ і надалі буде прогресувати в питанні […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Компанія Auchan понесла в першому півріччі збитки в розмірі € 1,5 млрд

Компанія прийняла план заходів щодо нормалізації ситуації, що передбачає позбавлення від збиткових структур. Корпорація Auchan, один з найбільших в світі операторів роздрібних мереж, понесла в першому півріччі збитки в € 1,5 млрд. Про це йдеться в поширеному в п’ятницю заяві керівництва компанії. Внаслідок отримання недостатнього доходу компанія змушена була продати ряд своїх структур в Італії […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Lenovo та LITKOVSKAYA презентували ексклюзивну колекцію чохлів із переробленого одягу

Компанія Lenovo та український бренд LITKOVSKAYA презентували капсульну колекцію чохлів для ноутбуків флагманської серії YOGA. Аксесуари виготовлені в оригінальній техніці, яку команда Лілії Літковської використовує в демікутюрній лінійці ARTISANAL. Під час презентації спеціалісти компанії Lenovo та Лілія Літковська розказали про сталий розвиток і поділились деталями співробітництва fashion і техно-брендів. Чохли ексклюзивно створені у співробітництві Lenovo […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Міністра охорони здоров'я Уляну Супрун звинуватили в лобіюванні інтересів американської компанії Gilead

Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун звинуватили в лобіюванні інтересів американської компанії Gilead Sciences Inc на українському ринку фармацевтики. Сьогодні (2 березня) з такою заявою у Верховній Раді України виступив представник політичної сили «Наш край» Антон Кісе. За його словами, підписана 22-го лютого угода між КМУ та американською корпорацією щодо постачання в Україну препарату Sovaldi, призначеного […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Азербайджанська Caspian Service інвестує $7 млн у створення ЖК в Україні

Будівельна компанія Caspian Service планує побудувати житловий комплекс класу “комфорт +” в с. Ходосівка Київської обл. “ЖК BASA City – перший повноформатний проєкт Caspian Service в Україні в якості девелопера. Незважаючи на тимчасові труднощі через політичні процеси, український ринок житла дуже перспективний. Пілотний проєкт реалізується в класі “комфорт + “, так як, за нашими оцінками, […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Засновник Amazon Безос пожертвував $791 млн на захист навколишнього середовища

Найбагатша людина планети засновник Amazon Джефф Безос направив $791 млн на пожертвування 16 організаціям, які займаються збереженням навколишнього середовища. Вони отримають гроші з «Фонду Землі Безоса». Мільярдер написав в Instagram, що ці організації «працюють над інноваційними, амбітними та динамічними рішеннями». Гроші спрямують Всесвітньому фонду дикої природи (WWF), ClimateWorks Foundation, Інституту світових ресурсів та іншим організаціям. […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Китайська Hesteel Group купить останній актив US Steel на території Європи

Китайська корпорація Hesteel Group, що працює в галузі металургії, повідомила про завершення операції з придбання європейського заводу американської компанії United States Steel Corporation. У актуальний час процес підписання відповідного договору знаходиться на завершальній стадії. Угода також отримала схвалення з боку європейських регулюючих органів. Нагадаємо, що в 2016 році, китайська Hesteel Group інвестувала в купівлю сербського […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Біткойн подорожчав утричі за час карантину

Біткойн стрімко подорожчав до $11 400, при цьому за останню добу курс зріс на 7%. Про це повідомляє криптовалютна біржа Binance.com у вівторок, 27 липня. Таким чином після березневої ціни в $3800, зараз курс зріс на 200%. Обсяг торгів активом за добу збільшився на 45%, до $35 млрд. Частка BTC на ринку піднялася до 63%. […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Китайські інвестори зацікавилися перспективою будівництва технопарків в Південному

Делегація китайських чиновників і дипломатів відвідала м.Южний Одеської області, обговоривши з керівництвом міста перспективи реалізації інвестиційних проектів, в тому числі будівництва переробних заводів і технопарків. До складу делегації на чолі з віце-президентом торгово-промислової палати Китаю увійшли чиновники, консули, а також представники керівництва китайської провінції Цзянсі. Метою гостей був пошук нових перспектив для інвестування. Так, сторони […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Volkswagen відкликає автомобілі з російського ринку через несправність акумулятора тиску

Автомобільний концерн Volkswagen змушений відкликати близько 43 тисяч автомобілів з російського ринку. Про це повідомляють журналісти інформаційного порталу Тass.ru з посиланням на інформацію Федерального агентства з технічного регулювання і метрології. Відповідно до першоджерела, мова йде про моделі Skoda Octavia, Superb, Fabia, Yeti і Rapid, що надійшли в продаж в період з 2012-го по 2016-й рік. […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Потокового служба Disney + отримала величезне зростання підписок

Компанія Disney постраждала від наслідків поширення пандемії COVID-19. Парки розваг закриті через карантинні заходи. Починаючи з шанхайського парку Disneyland і фірмових магазинів в Китаї, компанія була змушена закрити свої найприбутковіші об’єкти в інших країнах. Disney також довелося тимчасово “заморозити” свій бізнес кіновиробництва, чекаючи урядових дозволів на відновлення роботи кінотеатрів. На тлі пандемії і світового спаду […]

Далі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com