67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo

Новини

67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo

23.08.2021 Новини

“Нова реальність” стрімко змінила звичні речі для суспільства та пришвидшила впровадження інновацій. Згідно з новим дослідженням компанії Lenovo “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється”, кризовий період спонукав бізнес до розвитку. 54% респондентів зазначають, що криза мотивувала працівників вкладати більше зусиль для покращення бізнес-результатів, а 67% опитаних впевнені, що їхні компанії стали більш креативними завдяки кризі. У рамках дослідження, реалізованого протягом квітня 2021 року, було проведено глибинні інтерв’ю з понад 300 топменеджерами на 13 ринках світу. Респонденти залучені у розвиток інновацій бізнесу.

Прискорення інновацій

Масовий перехід на віддалену роботу, єдина база результатів ПЛР-тестів, яка доступна за QR-кодом, перезапуск виробництва та логістичної системи — ці звичні для нас зараз речі стали можливими завдяки інноваціям, що розвиваються швидше, ніж пророкували експерти. Світова криза стала потужним поштовхом до розвитку суспільства та бізнесу, що народився в складний період. Компанія Lenovo провела дослідження серед трьохсот лідерів бізнесу по всьому світу. Основна мета дослідження: зрозуміти стратегічні рушії, підходи та виклики, що пов’язані з інноваціями.

“Останній рік кинув нам чимало викликів і призвів до багатьох змін, на які ми, як транснаціональний виробник технологічних рішень, відповіли тим, що знаємо найкраще, — інноваціями. На порозі нової трансформованої реальності, інноваційні продукти залишаються ключовим напрямом для розкриття потенціалу компанії на ринку, — коментує Ян Юаньцін (Yang Yuanging), голова ради директорів і генеральний директор Lenovo. — Нам часто складно передбачити, в якій сфері життя та суспільної діяльності станеться швидкий розвиток технологій — чи буде це революція гібридного робочого середовища або вдосконалення екологічного та корпоративного управління. Проте ці процеси не відбуваються у вакуумі, тому ми поговорили з керівниками бізнесу по всьому світу про те, що буде далі та як спільний фокус на інноваціях допоможе нам змінити світ на краще”.

Важлива тенденція, яку вдалося прослідкувати завдяки дослідженню, стосується готовності бізнесу до нових викликів. 58% опитаних топменеджерів вважають, що можливості післякризової ери зробили їхні компанії більш відкритими для ризику. 67% вказують, що їхній бізнес став креативнішим, ніж до початку кризи. Попри складності, компанії не боялись витрачати бюджети на інновації й більш ніж половина опитаних (54%) кажуть, що криза стала каталізатором їхніх зусиль із використання нових технологій для покращення соціальних та екологічних показників.

Серед основних стратегічних рушіїв інновацій респонденти називають:

46% — адаптація наявних пропозицій до мінливих потреб клієнтів;

44% — розвиток бізнесу для задоволення попиту нових глобальних клієнтів;

43% — захист бізнесу від руйнівних факторів;

42% — покращення екологічної стійкості;

42% — розвиток інклюзивних товарів та послуг;

36% — переосмислення основної бізнес-моделі для задоволення нових потреб клієнтів;

32% — розвиток бізнесу для задоволення попиту нових сегментів клієнтів.

Незважаючи на готовність до інновацій, 61% опитаних запевняють, що не бачать єдиного правильного шляху покращення інноваційної діяльності свого бізнесу. Багатьох досі стримують застаріла корпоративна поведінка та формалізовані протоколи, які несумісні з творчим мисленням. У дослідженні компанії Lenovo сформовано три кроки, які необхідно втілити в життя підприємствам для прискорення інновацій:

 1. Впровадження політики різноманітності в колективах.
 2. Відкритість керівників до експериментів та думки молодших спеціалістів.
 3. Гнучкий підхід до формату роботи, який сприяє розвитку творчості.

Різноманітність: об’єднати всіх разом і дати їм можливість бути справжніми на роботі

Більшість учасників дослідження згодні, що об’єднання різних точок зору має вирішальне значення при генерації нових ідей. Згідно з опитуванням компанії Lenovo, 61% респондентів помітили, що інноваційність бізнесу підвищилася внаслідок роботи із представниками різних культур світу. При цьому більш глобальне мислення — це лише частина рішення. Багато опитаних визнають необхідність віддавати пріоритет людям із різними здібностями: 59% говорять, що залучають до робочих процесів людей різної статі, віку, фізичних здібностей та етнічної приналежності.

Загальна тенденція показує, що багато компаній успішно намагаються об’єднати людей. Ті, хто активно займається інноваціями, стверджують, що головне завдання — створювати різноманітні команди.

За результатами дослідження:

64% підтвердили: “Ми наймаємо працівників із нестандартним мисленням, але вони часто не показують бажану ефективність, тому що бізнес-система стримує їхню творчість”.

60% підтвердили: “Інноваційні команди об’єднують людей із різними навичками, знаннями та професійним досвідом, що допомагає зробити продукт універсальним для більшості членів суспільства”.

59% підтвердили: “Якщо працівник одягається, розмовляє, поводить себе не так, як того очікують у традиційній корпоративній культурі, від нього з більшою ймовірністю варто очікувати порушення загальноприйнятих правил”.

Динаміка команди: сприяти вільному та безпечному обміну думками та досвідом

Ще одним показником того, наскільки компанія швидко й ефективно готова впроваджувати інновації є те, як корпоративна культура сприяє нестандартному мисленню й експериментам, особливо коли мова йде про ризик і можливий швидкий провал. Згідно з дослідженням Lenovo 54% респондентів кажуть, що в них відмінна культура інновацій. Але двоє із трьох опитаних (65%) болісно сприймають невдачу, хоч це невіддільна частина прогресу. В тому числі через те, що керівники регулярно висловлюють стурбованість або шкодують про реалізацію провального проєкту.

У багатьох компаніях інноваціями все ще керують у вертикальній площині: зверху вниз. У звіті “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється” показано, що молодші керівники демонструють небажання оскаржувати ідеї вищого керівництва в шести з десяти підприємств. Більше того, 62% відмітили, що керівники вислуховують молодших працівників, але врешті-решт самі вирішують, у якому напрямку рухатися. Тому одне із головних завдань для топменеджерів — налагодження внутрішніх процесів у компанії таким чином, щоб із самого початку люди, які працюють з інноваціями, розуміли, що вони мають рівні повноваження у прийнятті рішень щодо проєкту.

Гнучка робота: заохочувати гнучкість, але захищати від вигорання

Беззаперечною перевагою “нової реальності” став швидкий перехід на віддалений формат роботи, що допомогло великим компаніям стати більш творчими внаслідок роботи поза межами офісних приміщень. Більш активне використання відеозустрічей зробило співпрацю між командами з усього світу такою ж досяжною, як і спілкування з колегами в одній будівлі. Шість із десяти компаній продовжують працювати віддалено, щоб дати своїм співробітникам більше можливостей для роздумів і генерування ідей. Опитування компанії Lenovo також показало, що віддалена робота впливає на творче завзяття людей. 55% респондентів кажуть, що їхні співробітники в певний момент втратили бажання впроваджувати інновації під час кризи через особистий тиск та вигорання. Тому варто звернути особливу увагу і запобігати таким процесам задля збереження мотивації та креативності колективу.

Результати дослідження: https://news.lenovo.com/wp-content/uploads/2021/07/Lenovo_BeyondBoundaries.pdf

Про дослідження компанії Lenovo “Поза межами. Інновації для майбутнього, що змінюється” (Beyond Boundaries. Innovation for a changing future)

Дані в цьому звіті базуються на глобальному опитуванні 300 керівників вищого управління різних підприємств. Дані зібрала дослідницька компанія Longitude у квітні 2021 року. Всі респонденти брали активну участь в інноваційному процесі компаній, де вони працюють і є керівниками організацій чи департаментів. Вибірка опитування включає респондентів із 13 країн: США – 23%, Канада – 11%, ОАЕ – 10%, Індія – 8%, Великобританія – 8%, Китай – 6%, Німеччина – 6%, Японія – 6%, Сінгапур – 6%, Франція – 5%, Гонконг – 4%, Іспанія – 4%, Італія – 4%.

Інші статті на цю тему

 • Капіталізація Ford вперше перевищила $100 млрд
  Новини

  Капіталізація Ford вперше перевищила $100 млрд

  Ринкова капіталізація автомобільного концерну Ford уперше в історії перевищила 100 млрд доларів. “Акції компанії підскочили в четвер на 5,7% – до 25,87 долара і досягнули ще одного максимуму за останні 20 років, перш ніж закритися на рівні 25,02 долара за акцію. На закритті торгів ринкова вартість впала до 99,99 млрд доларів”, – йдеться в повідомленні. […]

 • Tesla перенесла дату випуску пікапа Cybertruck
  Новини

  Tesla перенесла дату випуску пікапа Cybertruck

  Американська компанія Tesla зможе випустити з конвеєра перші електричні пікапа Cybertruck не раніше кінця першого кварталу 2023 року. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерело. Затримка пов’язана з тим, що Tesla змінює деякі характеристики та функції Cybertruck, щоб зробити пікап більш привабливим для покупців на тлі посилення конкуренції у цьому сегменті ринку. Очікується, що Tesla […]

 • Пивовари Heineken влаштували страйк вперше за 28 років
  Новини

  Пивовари Heineken влаштували страйк вперше за 28 років

  У Нідерландах працівники пивоварної компанії Heineken розпочали перший з 1994 року страйк, вимагаючи кращого колективного договору. “Співробітники Heineken страйкують на пивоварнях у Зотервоуді та Ден Бош. Це вперше з 1994 року страйкує персонал компанії. Вони припинили роботу на 24 години”, – йдеться у повідомленні. Співробітники постачальника безалкогольних напоїв Vrumona, який входить до групи Heineken, також […]

 • Україна у 2022 виплатить МВФ більше, ніж отримає
  Новини

  Україна у 2022 виплатить МВФ більше, ніж отримає

  У 2022 році Україна має виплатити МВФ близько 2,4 млрд доларів, свідчать дані на сайті фонду. Так, Україна зобов’язана виплатити МВФ 1 685,483 млн спецправ запозичення, що за курсом Національного банку становить близько 2,36 млрд доларів. Перший платіж МВФ запланований на 1 лютого у розмірі майже 43,6 млн СПЗ, ще 98,5 млн СПЗ Україна виплатить 4 лютого. […]

 • Суд заарештував акції заводу Більшовик
  Новини

  Суд заарештував акції заводу Більшовик

  Державне бюро розслідувань проводить розслідування у рамках справи щодо можливих зловживань посадових осіб Фонду держмайна України під час приватизації АТ Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ, раніше – завод Більшовик) у Києві. Про це повідомляється на сайті ДБР. “11 січня 2022 року слідчий суддя за клопотанням сторони звинувачення наклав арешт на 100% статутного капіталу Першого київського машинобудівного […]

 • Toyota утримує світове лідерство з продажу авто
  Новини

  Toyota утримує світове лідерство з продажу авто

  Японська компанія Toyota другий рік поспіль є світовим лідером із продажу автомобілів. Так, за 11 місяців 2021 року продажі компанії склали понад 9,5 млн автомобілів. Компанія Volkswagen, що перебуває на другому місці, звітувала про річні продажі близько 8,9 млн автомобілів. При цьому зазначається, що Toyota скоротила обсяги виробництва влітку та восени через дефіцит у постачанні […]

 • У НБУ оцінили зростання економіки у 2021 році
  Новини

  У НБУ оцінили зростання економіки у 2021 році

  Економіка України у 2021 році, за попередніми оцінками, зросла на 3,2%, повідомив голова Ради Національного банку Богдан Данилишин. “Водночас динаміка економічного відновлення в Україні суттєво загальмувалась, що знизило ефекти попиту на інфляційні процеси: зростання ВВП України у 2021 році становитиме, за попередніми оцінками, 3,2%, що не компенсує падіння економічної активності у 2020 році (-4,0% на рік), […]

 • Литва та Польща завершили будівництво газопроводу GIPL
  Новини

  Литва та Польща завершили будівництво газопроводу GIPL

  Завершено будівництво міжнародного газопроводу GIPL, який сполучає Литву та Польщу. Про це повідомив оператор газотранспортної системи Литви Amber Grid. Протяжність газопроводу становить 508 км. Його почали будувати у 2020 році. Вартість проекту 500 млн євро. Єврокомісія профінансувала понад 60% усіх робіт. Потужності за напрямом Польща-Литва становлять 2,4 млрд куб м на рік, а за напрямом Литва-Польща – […]

Читайте також

67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Ціна нафти Brent перевищила 43 долари

Ціна нафти Brent і WTI вперше з 6 березня перевищила рівень в 43 і 40 доларів за барель відповідно. Про це свідчать дані торгів на 01:58 понеділка, 8 червня, за київським часом. Так, вартість ф’ючерса на нафту марки Brent з поставкою в серпні 2020 року на лондонській біржі ICE зросла на 1,7% до рівня закриття […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

США та ЄС припинять торговельний спір між Boeing і Airbus

Влада США і Євросоюзу домовилися про припинення багаторічного торгового спору у справі аерокосмічних концернів Boeing і Airbus, в результаті якого були введені взаємні мита на суму понад $10 млрд. Про це сказала представник США на торгових переговорах Кетрін Тай. “Угода між США і ЄС знаменує собою значний прогрес у досягненні довгострокового вирішення цього 16-річного спору”, […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

За 2020 рік товарообіг України склав $103,4 млрд

Загалом товарообіг у 2020 році склав $103,4 млрд, що на $7 млрд менше, ніж у попередньому ( у 2019 році — $110,5 млрд). За 12 місяців 2020 року в Україну імпортували товарів на $54,2 млрд (у порівнянні з аналогічним періодом 2019 р. імпорт зменшився на $6,2 млрд або на 10,3%).  Експортували з України на $49,2 млрд (зменшення […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

5G-смартфони спровокують різке зростання ринку пам'яті на 20%

Керівництво TSMC заявило, що в 2020 році моделі з підтримкою 5G зможуть зайняти до 15% ринку всіх нових смартфонів. Представники SK Hynix також прогнозують, що в наступному році середній обсяг оперативної пам’яті смартфона виросте з 4 до 5 ГБ. Тому вихід на ринок апаратів для роботи в мережах 5G підніме попит на мікросхеми оперативної пам’яті […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Блокування реєстрації податкової накладної: чим закінчиться експеримент з податковою системою України?

Не встигли ущухнути пристрасті навколо запровадження (з 01.03.2017) нової форми податкової накладної із обов’язковим зазначенням коду товарів (за УКТ ЗЕД) або коду послуг (за ДКПП), як для платників податків на додану вартість вигадали інше випробування: впровадження (з 01.04.2017 по 01.07.2017) тестового періоду призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування або як його назвали – «блокування реєстрації податкової […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Сума застави для Віссаріона Кіма

У зв’язку з підозрами в розкраданні грошових коштів, які виділялися для цільового придбання обладнання (блочного щита постійного струму) в період 2012 року рішенням Солом’янського суду міста Києва обрано забезпечувальну міру для колишнього голови НАЕК «Енергоатом» Віссаріона Кіма. Сума застави склала 1,76 мільйона гривень. Крім цього, превентивними заходами стало зобов’язання екс-глави «Енергоатому» в термін до 6 […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Блумберг витратив на рекламу в Instagram більше $1 млн

Мільярдер, колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, який бере участь у боротьбі за висунення кандидатом у президенти США від Демократичної партії, витратив від 1 до 1,5 мільйона доларів на політичну рекламу в Instagram. Про це йдеться у статті, опублікованій в журналі Forbes. За інформацією видання, Блумберг оплачує послуги приблизно 30 осіб, які активно публікують матеріали в […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Уже понад 7 тисяч українців прибирають сміття за допомогою додатку EcoHike

З 2019 року розробкою компанії GlobalLogic, екозастосунком EcoHike, скористались понад 7 тисяч активістів. За цей рік вони зібрали десятки тонн сміття, позначили та прибрали понад 300 міток – це майже 70% засмічених ділянок в додатку. Кількість користувачів у додатку цього року зросла на 35%. Це означає, що українці стають більш екосвідомими. Влітку в застосунку оновився […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Ernst&Young – переможець конкурсу з вибору радника щодо приватизації «Центренерго»

Журі конкурсу, на якому проводилися вибори радника в питаннях приватизації ПАТ «Центренерго», оголосило результати. Переможець конкурсу – незалежний аудитор Ernst&Young (EY) – міжнародний лідер в сфері аудиту, оподаткування, супроводу угод і консультування. На другому місці – компанія Rotshcild (Польща). У конкурсі брали участь також українські фірми: PwC Ukraine, KPMG Ukraine. Про це повідомляє прес-служба Фонду […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Boeing отримав в червні замовлення на поставку тільки одного літака

Американський концерн Boeing Co. в червні отримав тільки одне замовлення на поставку літака, що на вісім лайнерів менше, ніж в травні, повідомила компанія. Пандемія коронавірусу вдарила по світовим пасажирським автоперевезенням, в зв’язку з чим компанії обмежили закупівлі нової авіатехніки. З початку року Boeing отримав замовлення на поставку 59 літаків. У травні компанія отримала замовлення на […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Meizu на межі банкрутства

Компанія Meizu провела ще одну хвилю скорочень, а також закрила майже всі торгові точки в спробі оптимізувати витрати. Скорочення в основному стосувалися маркетингового відділу. З початку ж року штат виробника скоротився на третину, і зараз у компанії працюють до тисячі співробітників. У рамках скорочення операційних витрат компанія також закрила практично всі роздрібні магазини. У 2016 […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Жителі Китаю готові відмовитися від iPhone на користь WeChat

Абсолютна більшість жителів Китаю готова відмовитися від вироблених американською компанією Apple пристроїв на користь додатку для швидкого обміну повідомленнями WeChat. Як показало соціологічне опитування понад 1 млн жителів Китаю, в Піднебесній майже всі готові відмовитися від використання в повсякденному житті вироблених компанією Apple товарів. Для проживаючих в країні людей дуже важливим виявилося використовувати програму WeChat, […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Банк Ахметова декларує прибуток 2 млрд грн за 2018 рік

Відповідно до звітності банку ПУМБ, за підсумками 2018 року він декларує прибуток 2,04 млрд грн (за 2017 рік – 785,8 млн грн). При цьому Таскомбанк наводить дані про прибуток за 2018-ий на суму 429,3 млн грн, Південний – 282,3 млн грн, Універсал Банк – 90,7 млн грн, МІБ – 64 млн грн. Кредит Дніпро зафіксував […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Кількість жінок в IT зросла в 3 рази за 9 років

Частка жінок в українському ІТ збільшилася в 3 рази за 9 років. Якщо на початку 2012 року в цій сфері жінок було близько 7%, то у 2021 — понад 22%. Кількість спеціалісток в ІТ-індустрії в середньому зростає на 15% щороку. Про це говорять дані дослідження GlobalLogic. Спеціалістки в Україні обіймають 40% усіх нетехнічних позицій. Це […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

ФОПи за рік принесли в бюджет мільйон доларів

Наразі в Україні налічується майже 2 млн підприємців, і кожен з них платить в середньому 13 тисяч гривень на рік. Таким чином в 2019 році обіг фопономіки склав 1 млн доларів. “За вісім років надходження від ФОПів до бюджету зросли в 24 рази. Тільки за останні два роки сума надходжень зросла на 10 млрд гривень”, […]

Далі
67% компаній стали більш креативними в післякризовий період: нове глобальне дослідження Lenovo
Новини

Суд ЄС постановив: Uber – транспортна компанія

У зв’язку з посиленням правил регламенту роботи, з підвищенням якості транспортних послуг, для користання послугами ліцензованих водіїв, внаслідок боротьби з недобросовісною конкуренцією рішенням Верховного суду ЄС зафіксовано визнання Uber транспортною компанією. Раніше представники компанії Uber іменували себе сервісом, який є посередником між пасажиром і водієм. Судді не взялидо уваги аргументи представників компанії, так як компанія […]

Далі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com