За перший квартал 2018 року індекс капітальних інвестицій України виріс на 37,4% порівняно з аналогічним періодом минулого року. При цьому в промисловості цей індекс зріс на 46,3%, інвестиції в ІТ-послуги зросли вдвічі, а в сільське господарство – всього на 10%. Падіння капітальних інвестицій не зафіксовано в жодному з сегментів економіки України.
Фактично, такого зростання індексу капітальних інвестицій країна не бачила давно. Але з чиїх рук ці інвестиції і яка в них частка закордонних інвесторів? Вітчизняний бізнес інвестував близько 76%, частка населення в капітальних інвестиціях – це, як правило, гроші на покупку житла, близько 8%, частка держави – 1%, а от закордонних інвесторів – тільки 0,3%.
Такий малий приплив інвестицій із-за кордону пояснюється тим, що Україна на світовій арені вважається країною з високими ризиками. З іншого ж боку, прибутковість вкладень в Україні може сягати показників в кілька разів вище, ніж в країнах з розвиненою економікою, тож у середньостроковій перспективі можна очікувати припливу інвестицій як у традиційні сектори – інфраструктуру, енергетику, агросектор, – так і в порівняно нові.
На думку інвест-аналітиків, найспраглішими щодо інвестицій галузями є:
Інвест-картина щодо 10 найперспективніших напрямків української економіки вимальовується наступна:
Сільське господарство
Сільське господарство – найбільш ємна галузь для залучення іноземних інвестицій в економіку. Серед позитивних факторів – сприятливі природні умови і виграшне розташування країни на карті світового агробізнесу, дешевизна локальних ресурсів і історична схильність до сільського господарства, наявність розвиненої інфраструктури та сільськогосподарського машинобудування, сусідство з провідними світовими ринками-споживачами: країнами ЄС і Близького Сходу.
У 2016 році в АПК надійшло 44,2 млн грн капітальних інвестицій. Тільки за останні роки в українських портах зросли термінали Bunge ($180 млн), Cofco ($75 млн), Risoil S. A. ($70 млн), Allseeds ($200 млн). Найбільший експортер українського зерна серед іноземних компаній – Louis Dreyfus Україна спільно з компанією Бруклін-Київ реалізують проект зерноперевалочного терміналу вартістю $99 млн. Крім того, в Україні працює підрозділ агрохолдингу NCH ($36 млн інвестицій в 2015 році), успішно функціонує насіннєвий завод американської компанії Dupont Pioneer ($51 млн інвестицій з моменту запуску заводу в 2013 році).
У планах ЄБРР на 2017 рік – вкласти в український АПК 150-200 млн євро. Схожими цифрами оперують представники Міжнародної фінансової корпорації.
IТ
Надприбутки компаній, які працюють на ринку аутсорсингової розробки ПО, не повинні вводити в оману. Головний актив цих гравців – працівники з досить високим рівнем кваліфікації, а головна конкурентна перевага – низький в порівнянні із Західною Європою і Північною Америкою фонд заробітної плати. Розраховувати на значний приплив інвестицій в цей сегмент – особливо в основні фонди – не слід, зокрема тому, що навіть обчислювальні потужності компанії цієї галузі зазвичай орендують за кордоном. Тож великі інвестиції в проекти, над якими працюють українці, заходять в країни, де знаходяться замовники коду і власники авторських прав.
У 2012 році підрозділ Google купив український проект Viewdle за $45 млн. А в 2015 році стало відомо про угоду одеського стартапу Looksery і Snapchat з рекордною сумою в $150 млн.
За даними Української асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA), в 2016 році в країні було укладено 87 інвестиційних угод з нашими інноваційними компаніями, що на 32% більше, ніж в 2015-му. Загальна сума інвестицій в 2016 році склала $88 млн, і понад $400 млн – за останні 5 років.
Але цих грошей українська економіка часто не бачить. Угоди, як правило, відбуваються на рівні головних офісів в США, Великобританії й інших країн. Незважаючи на це, в українському IT все ще є сфери, куди найближчим часом можуть зайти дійсно великі інвестиції. Завдяки інвестиціям в науково-дослідні й дослідно-конструкторські роботи (R&D) чи у вигляді злиття й поглинання (M&A) загальний обсяг вкладень в Україну може досягти $3-5 млрд, що подвоїть поточні розміри IT-індустрії.
Інфраструктура
Один з найперспективніших секторів для мільярдних капіталовкладень – інфраструктура, бо поки що інвестицій у ньому не так багато. Головним чином, гроші приходять в проекти з уже відпрацьованими бізнес-моделями, майбутнє яких легко спрогнозувати. Загальний обсяг інвестицій в телеком найближчим часом може скласти близько $2 млрд. З них більша частина – 3G-проект. Трохи менше половини – 4G і модернізація Укртелекому. Зараз у країні саме активно обговорюється можливість запуску 4G, а це – фундамент для розвитку «інтернету речей» (IoT) і переходу до цифрової економіки.
Енергетика
Після того як парламент в 2015 році встановив на ринку альтернативної енергетики зрозумілі і прогнозовані правила гри, в галузь буквально рікою потекли нові гроші.
Зелений тариф в Україні щорічно знижуватиметься до 2025 року, а скасують його тільки в 2030-му як тимчасовий стимул розвитку відновлюваних джерел енергії. Це дозволяє прорахувати терміни окупності таких популярних в останні роки проектів, як сонячні станції. Головним стимулом для розвитку цього ринку в нашій країні стало стрімке здешевлення сонячних панелей.
Зараз інвестиції в 1 МВт потужності (станції) в Україні коливаються на рівні 0,75-1,05 млн євро. У 2016 році було введено 120,6 МВт потужностей об’єктів відновлюваної електроенергетики (в 4 рази більше, ніж в 2015-му). З них 99,1 МВт – це саме сонячні електростанції.
Сонячної активності в Україні достатньо, щоб забезпечувати окупність інвестицій за 6-7 років з використанням зеленого тарифу і за 13-15 років – без нього. Цей термін можна порівняти з окупністю класичної ТЕС.
Машинобудування
Після Революції гідності і початку російської агресії українське машинобудування сильно просіло через втрату російського і різкий обвал внутрішнього ринків.
Через жорсткі сертифікаційні й технічні норми українські машинобудівники поки не можуть пробитися на Захід (при цьому, хоч і повільно, але нарощують поставки в країни ЄС). Протриматися допомагають Азія і Близький Схід, які традиційно купують різну техніку на пострадянському просторі.
Незважаючи на всі складнощі, українські машзаводи намагаються вийти на нові ринки. А великі західні корпорації шукають можливості для інвестицій в українське машинобудування. Особливо це помітно на прикладі зростання сектора автокомпонентів. Останні кілька років в Україні, особливо Західній, розвивають виробництво великі світові корпорації з випуску автокомпонентів. Європейські та азіатські компанії в Україні приваблюють низькі виробничі витрати, дешева робоча сила і можливість поставок до країн ЄС.
У 2015 році Україна експортувала лише проводів для свічок запалювання майже на $1 млрд (22% всього експорту в машинобудуванні). Продукція поставлялася переважно в Угорщину, Польщу й Німеччину. Електропроводку для світового автопрому в Україні випускають ПО Карпати, мукачівський завод Точприлад, Taiko Electronics, SEWS, Sumitomo Electric, Kromberg & Schubert і ін. Ще кілька підприємств експортують інші види автокомпонентів – джгути, чохли, акустику. Українську продукцію використовують в BMW, Mercedes, Nissan, Ferrari, Porsche, Volkswagen, Opel, Audi, Fiat.
У 2016 році японська компанія Fujikura, що спеціалізується на виробництві електроустаткування, запустила у Львівській області два заводи з виробництва автокомпонентів на 1800 робочих місць і планує інвестувати в українську економіку $75 млн. У цьому році компанія відкриє ще два заводи – у Вінниці й Черкасах (на 3000 робочих місць). Також у Львівській області працює німецький завод автозапчастин концерну Leoni AG на 6000 робочих місць, який виробляє електричні кабельні мережі для автомобілів Opel. Компанія анонсувала будівництво нового заводу в Івано-Франківській області в 2017 році. На першому етапі інвестиції складуть €15 млн.
Великий інтерес до України є у німецьких постачальників деталей для автопрому. Зараз на виробничих майданчиках німецьких компаній в західному регіоні України працюють близько 25 000 чоловік. За найближчі рік-два німці планують створити ще 10 000 нових робочих місць. Компанія Kromberg & Schubert, яка в Луцьку вже має завод з виробництва електропроводки для автомобілів Volkswagen, Mercedes і BMW, збирається побудувати в Житомирі нові виробничі потужності.
Фармацевтична галузь
Фармацевтика й біотехнології залишаються самими високотехнологічними галузями в світі за обсягом абсолютних і відносних витрат. На них припадає 70% всіх інвестицій в медсферу – понад $1трлн. У період 2017-2025 років світовий фармацевтичний ринок (включаючи біотехнології) зростатиме в середньому на 4,6%, а до 2025 року його обсяги складуть $1,7 трлн.
За останні п’ять років в українську фармацевтику вклали близько $200 млн. Близько чверті ліків на українському ринку – імпортні. Можливості відкриття виробництва всередині країни для іноземних компаній є.
Іноземні компанії відзначають наявність в Україні кваліфікованого кадрового потенціалу, відносну незайнятість ринку, а також державні програми підтримки бізнесу в області фармацевтики. При цьому деякі світові фармгіганти вже локалізували виробництво в країні.
Проте фармацевтика далеко не перенасичена інвестиціями. Крім того, більших інвестицій очікує й лікарняна інфраструктура.
Виробництво їжі й напоїв
Найконкурентніша, але й найнеобхідніша галузь для інвестицій. Nestle, Mondelez, Danone, Carlsberg, Coca-Cola – ось лише мала частка продовольчих гігантів зі світовими іменами, які повірили в Україну. Їхня присутність говорить про те, що іноземні компанії можуть успішно працювати в країні. З яскравих прикладів впливу на економіку України можна виділити діяльність компанії Coca-Cola: на початок 2016 року прямі іноземні інвестиції (ПІІ) компанії в Україні досягли $490 млн, що становить 1% від загального обсягу ПІІ в нашу країну. Нові виробництва з іноземним капіталом відкриваються навіть протягом останніх 2-3 років. Серед них – виробництво маргаринів Puratos в Одеській області і чайна фабрика Unilever під Києвом.
Україна прекрасно забезпечує себе продовольством, проте стан внутрішнього ринку все ще далекий від рівня розвитку ринків навіть сусідніх центральноєвропейських країн, тому потенціал для виходу іноземних інвесторів в харчову промисловість є.
У деяких підгалузях вже склалися сильні гравці, в тому числі іноземні, і новому гравцеві буде складно увійти, але є підгалузі сильно фрагментовані та з відсутністю брендованих продуктів. В першу чергу це стосується сегментів безпосередньої переробки сільськогосподарської продукції (наприклад, виробництво хліба, овочів, м’яса).
З огляду на потенціал сільського господарства в Україні, інвестори в переробку могли б як забезпечувати збут на внутрішньому ринку, так і працювати на експорт.
Оборонна промисловість
Основна проблема приходу іноземних інвестицій в українську оборонку – відсутність як такого приватного ринку озброєння і зрозумілих для всіх правил гри. Іноземцям, як правило, невигідно інвестувати в українські компанії ВПК – більшість із них належать державі, а всі супровідні процедури передбачають складне бюрократичне узгодження.
Майже 15 років обговорюється закон про військово-технічне співробітництво України з іноземними державами, який міг би відкрити двері для створення спільного виробництва в Україні. Потенціал експорту продукції українського ОПК з урахуванням можливостей приватних оборонних підприємств оцінюється сьогодні у понад $3 млрд на рік. Найбільші і стратегічно важливі підприємства вітчизняної оборонки об’єднані в держконцерн Укроборонпром. У 2014-2016 роках компанії концерну поставили на експорт зброї на $3,86 млрд.
Оборонні підприємства цікаві для інвестування завдяки багаторічним напрацюванням, конструкторським школам і виробничому потенціалу. Вони відомі в світі і при належних фінансових вливаннях і професійному менеджменті можуть скласти конкуренцію багатьом глобальним компаніям.
Банківський сектор
Найпривабливіша фінансова сфера для інвестицій в найближчі роки – банківський сектор. Після націоналізації ПриватБанку держава отримала контроль над 50% ринку і розглядає можливість продажу іноземним інвесторам пакетів акцій не тільки ПриватБанка, але і Ощада, Укргазбанка й Укрексімбанка. В державні банки в п’ятирічній перспективі може бути залучено мільярди гривень інвестицій.
Крім банків у фінансовому секторі є й нові напрямки, які за потенційними обсягами вкладень важко порівняти з банками-гігантами. Приблизно кілька мільйонів доларів інвестується щорічно в fintech.
Фінансових стартапів в Україні чимало. В основному вони стосуються зручнішого переказу коштів з-за кордону і за кордон, а також способів прийому й переведення в готівку електронних платежів в Україні. Популярність набирають проекти на базі Bitcoin. Експерименти з криптогривнею планує навіть Нацбанк.
Ритейл
Продовольчий роздріб «дрібніє» – ритейлери відкривають магазини малого формату (площею до 400 кв м). Це пов’язано з дефіцитом приміщень під супермаркети, а також відносно невисоким обсягом інвестицій. Наприклад, якщо в магазин площею до 400 кв м потрібно вкласти 3-5 млн грн, то в супермаркет – близько $10 млн.
У розвиток мереж малого формату вкладають переважно українські інвестори, серед яких Fozzy Group (Фора, Сільпо, Fozzy C&C), Наш край, Лоток. Лідер ринку продовольчого ритейлу – АТБ – працює в форматі дискаунтера. Але конкуренція посилюється. Відкривати магазини “біля дому” планує французький ритейлер Ашан.
Продовольчий ритейл є одним з найперспективніших напрямків для інвестицій. В Україні цей сегмент не насичений і можливостей для розвитку і подальшої консолідації ринку досить багато. На другому місці за популярністю в інвесторів знаходиться непродовольчий ритейл, а вже потім – магазини одягу і взуття.
Світові тенденції
Якщо розглядати світові тенденції міжнародного руху капіталу, то його обсяг в 2016-му скоротився на 13% – до $1,525 трлн – переважно коштом зниження активності на ринках, що розвиваються (Африка, Латинська Америка й Азія). У першій десятці країн-реципієнтів перед ведуть США, Великобританія і Китай. Значне зростання по країнах з економікою, що розвивається (+38% в річному вираженні), в які входить і Україна, обумовлене в основному інвестиціями в Росію і Казахстан. Україна на даному етапі виглядає не надто привабливо на світовій мапі інвестицій.
Згідно з опитуванням Mergermarket, за очікуваннями активності в світовому M&A найцікавішими серед базових індустрій будуть сектори фінансів (банки, страхові), фармацевтика і ритейл. З вищесказаним цілком корелює інтерес і в індустріях, які стрімко розвиваються: фінтех, цифрові технології в медицині й інтернет-торгівля. Це означає, що інвесторам цікаві як базові перспективи сектора, так і підвищення продуктивності в них коштом упровадження високих технологій.
Україна зі своїм підвищеним інтересом до аграрного сектору не зовсім вписується у світові тенденції. Але тренд популярності суміжних з основними індустріями сфер (банки-ФІНТЕК, фарма-цифрові технології в охороні здоров’я та ін.) в Україні також помітний. Особлива активність спостерігається в аграрній інфраструктурі (порти, елеватори), можлива активність в аграрному машинобудуванні, виробництві засобів захисту рослин і добрив, створенні нових технологій в агросекторі. Адже, незважаючи на найкращі в світі землі, ефективністю наше сільське господарство похвалитися не може. Цікаво може виглядати зв’язка High Tech-Агро. В Україні є обидва елементи, і ефект синергії може бути колосальним. Деякі аграрії це вже зрозуміли. Наприклад, агрохолдинг Астарта Віктора Іванчика і Borsch Ventures Євгена Уткіна створили СП Agro Сore. Партнери будуть впроваджувати IT-розробки на полях агрохолдингу.
Гонитва за високими технологіями і продуктивністю, про що говорять світові тренди в M&А, що не буде підігрівати інтерес інвесторів до базових секторів української економіки (ми не можемо похвалитися засиллям інновацій в металургії, хімічній промисловості, машинобудуванні, енергетиці тощо), але знову ж може підвищити інтерес до наших інженерів і IT-фахівців з боку глобальних гравців.
Ресторани McDonald’s відновили роботу у Чернігові та Кривому Розі. Про це повідомила пресслужба компанії. Зазначається, що обидва заклади розташовані в центральних районах міст – чернігівський за адресою вулиця Кирпоноса, 34, криворізький – на проспекті Гагаріна, 2. Заклад у Чернігові працюватиме з 07.00 до 22.00, у Кривому Розі – з 07.00 до 21.00. На старті роботи […]
Україна отримала від США $1,25 млрд фінансової підтримки в межах проєкту Світового банку PEACE. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Twitter. “Кошти підуть на підтримку державного бюджету, зокрема соціальні та гуманітарні видатки”, – написав він. Глава уряду подякував США та Світовому банку за допомогу в боротьбі з російськими агресорами.
У Франції починає діяти перше підприємство з виробництва акумуляторів для електромобілів. Про це повідомляє France24. Повідомляється, що підприємство в місті Бії-Беркло належить Automotive Cells Company, яку створили французький енергетичний гігант TotalEnergies, німецький концерн Mercedes-Benz і американсько-європейський автовиробник Stellantis, який виробляє автомобілі відомих брендів, зокрема Peugeot, Fiat та Chrysler.
Компанія Twitter наразі коштує приблизно втричі менше суми у 44 млрд доларів, за які її придбав американський бізнесмен Ілон Маск. Про це повідомило видання Bloomberg. Зазначається, що це випливає з даних зовнішнього інвестора Twitter – компанії Fidelity, яка нещодавно вкотре знизила вартість своєї частки. “Неясно, як Fidelity прийшла до своєї нової оцінки і чи отримує […]
Світові ціни на нафту суттєво знижуються другий день поспіль і знаходяться на мінімальному рівні з початку поточного місяця. Про це свідчать дані торгів. Так, нафта Brent із постачанням у серпні на лондонській біржі ICE Futures сьогодні подешевшала ще на $1,82 (-2,47%) – до $71,89 за барель. У свою чергу ф’ючерси на нафту WTI з постачанням […]
Європейські ціни на газ впали до найнижчого рівня з середини 2021 року, коли Росія вперше почала скорочувати постачання перед вторгненням в Україну. Про це повідомило агентство Bloomberg. Ситуації сприяли збільшення імпорту зрідженого природного газу, відносно м’яка зима, спад виробництва, а також використання відновлюваних джерел енергії. Зазначається, що на ринок, зокрема, впливає виробництво сонячної енергії в Німеччині, […]
Одне з найбільших міжнародних судноплавних класифікаційних товариств Lloyd’s Register повідомило індійську компанію Gatik Ship Management, яка після війни в Україні стала головним перевізником російської нафти, про відкликання сертифікації 21 її судна до 3 червня. Про це повідомило агентство Reuters. Зазначається, що Gatik також змушена була шукати нові сервісні компанії для 36 своїх кораблів після того, […]
Закордонні інвестори, що залишили російський ринок і продали свій бізнес у РФ, за рік вивели з країни близько 36 мільярдів доларів. Про це повідомляє Reuters. Десятки найбільших компаній світу залишили або скоротили свою діяльність у Росії у відповідь на вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року. Минулого тижня російський центробанк заявив, що в березні 2022-2023 років […]
В DX.Exchange повідомили про запуск токенізованих торгів акціями великих ІT-компаній. Платформа почне працювати вже з 7.01.2019 р. Цифрові аналоги акцій можливо буде придбати в парі з фіатами та криптовалютою. Етап відкриття передбачає можливість стати акціонерами крупних компаній. Мова йде про насправді круті імениті бренди – Аррle, FB, Теsla, Netflіх, Ваіdu, тощо. Представники естонської біржи повідомили, […]
ДаліЦифрова валюта викликала величезний ажіотаж не тільки серед політиків, які в основному несхвально відгукуються про криптовалюту, але нею також зацікавилися шахраї. Хакери намагаються використовувати переваги цифрової валюти Libra і криптокошелька Calibra. Шахраї реєструють домени, пов’язані з Calibra і Libra. Після офіційного випуску криптовалюти Libra, експерти Digital Shadow помітили значне збільшення числа доменів з посиланнями на […]
ДаліРосійський Газпром може втратити близько третини експорту газу до Європи цього року, пише Reuters. Видання нагадує, що на частку Росії припадає близько 40% постачання газу до Європи, але через вторгнення в Україну країни ЄС активно скорочують його закупівлю. Також на падіння імпорту впливає рішення стягувати плату з “недружніх” країн за продаж газу в рублях, вважають аналітики, оскільки Європа […]
Далі1000 політичних та бізнес-лідерів з усього світу та 30 спікерів зберуться на три дні. Беручи особисту участь в заході, що пройде 20-22 жовтня 2021 р. в Києві, вони обговорюватимуть і створюватимуть комерційні та партнерські можливості для забезпечення безпечного енергетичного майбутнього. Захід продемонструє можливості українського газового сектору та привабливий інвестиційний клімат, а також центральну роль газової […]
ДаліУкраїна посіла 71 місце серед 190 країн світу у рейтингу легкості ведення бізнесу, який підготував Світовий банк. Про це повідомив президент України Петро Порошенко у Facebook. Так, Україна піднялася ще на 5 позицій у рейтингу Doing Business та посіла 71 місце. “На 41 пункт зріс наш показник в номінації “міжнародна торгівля” і на 25 – […]
Далі7 квітня 2021 року світовий лідер в області цифрових платіжних технологій Visa і лідер небанківського споживчого кредитування в Україні компанія Moneyveo оголосили про підписання угоди про стратегічне партнерство. Його мета – спільний розвиток безготівкових платіжних інструментів. В рамках цієї співпраці компанії планують спільно впроваджувати інноваційні рішення на базі передових технологій і продуктів Visa і Moneyveo, […]
ДаліВідповідно до даних Державної служби статистики на 1 січня 2017 в Україні зареєстровано 15 тисяч 206 акціонерних товариств, з них публічних акціонерних товариств – 3 тисячі 122 товариства. Незважаючи на 25-річний ювілей української державності, лише нещодавно національний бізнес почав переосмислювати систему управління та ефективного впровадження світового досвіду корпоративного управління. Щоправда, це явище в Україні настільки […]
ДаліТрубопровід Північний потік-2, яким буде доставлятися російський газ в Європу, побудований на 60,4%, повідомив глава російського Газпрому Олексій Міллер. За його словами, капітальні витрати профінансовані на 80%. Міллер також висловив упевненість у тому, що проект буде реалізований, бо правових можливостей його зупинити не існує. Дві гілки Північного потоку-2 повинні бути побудовані до кінця 2019 року. […]
ДаліАнтивірусна компанія Symantec і виробник рішень для інформаційної безпеки FireEye відмовилися від злиття через фінансові розбіжності. Переговори між Symantec і FireEye тривали близько року, проте, були закінчені на етапі обговорення ціни. Symantec пропонував купити FireEye за $ 2,7 млрд. Однак, в підсумковій ціні компанії не зійшлися, тому скасували угоду. У компанії хотіли використовувати державний рівень […]
ДаліVisa Secure використовує специфікацію EMV 3-D Secure, яка дозволяє зробити онлайн-покупки зручнішими для покупців та допомагає торгово-сервісним підприємствам знизити долю необґрунтованих відмов в операціях Visa, світовий лідер індустрії платежів, представила оновлену програму Visa Secure (раніше відому як Verified by Visa), яка допомагає підвищити безпеку онлайн-транзакцій. Новий протокол доступний на ринку Центральної та Східної Європи, Близького […]
ДаліПрем’єр-міністр Володимир Гройсман зустрівся з міністром енергетики США Ріком Перрі. Головною темою переговорів, що природно, став російський газ. В економічному плані Київ і Вашингтон є союзники, яким невигідні «обвідні» гілки газопроводів. Перрі зазначив, що США незмінно залишаються противниками споруди «Північного потоку-2» і «Турецького потоку», які дозволять збільшити залежність європейських споживачів від російського газу, а американці […]
ДаліАдміністрація Президента анонсувала проведення аудиту Національного антикорупційного бюро України, Агентства по розшуку та менеджменту активів і Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це заявив заступник глави АП Руслан Рябошапка на брифінгу 11 червня. Зазначено, що перевірка буде проводитися після виборів в Раду. «Аудит НАБУ може бути проведений тільки тоді, коли будуть призначені троє аудиторів. […]
ДаліГосподарський суд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду між Національним банком і Нікопольським заводом феросплавів (НЗФ), який належить бізнесмену Ігорю Коломойському і є майновим поручителем за кредитними зобов’язаннями ПриватБанку. Про це повідомляє прес-служба НБУ. Відповідно до угоди, ініціатором якої виступив НЗФ, завод зобов’язується погасити заборгованість ПриватБанку за кредитом рефінансування в сумі, яка дорівнює ринковій вартості заставного […]
ДаліУкраїнський стартапний проект bNesis, що працює в сегменті FinTech, реалізує швидкий комплексний аналіз кредитоспроможності клієнта банку, привернув інвестиції в розмірі 400 тисяч євро. Власниками міноритарної частки стартапу стали фонди bValue і SpeedUp Group (Польща). Команда стартапа складаэться з десяти співробітників, 8 з яких – розробники. Правда керівники проекту мають намір розширити штат і прийняти на роботу ще […]
ДаліМіністри сільського господарства країн «Великої двадцятки» заявили, що вони стурбовані зростаючим використанням протекціоністських нетарифних торговельних заходів, несумісних з нормами Світової організації торгівлі (СОТ). Міністри з країн, включаючи США і Китай, в Буенос-Айресі під час планової зустрічі вказали в спільній заяві, що вони підтвердили своє зобов’язання не затверджувати «непотрібні перешкоди» для вільної торгівлі та підтвердили свої […]
Далі