Восени 2008 року, коли компаніям, здавалося б, було зовсім не до участі в асоціаціях, на ринку нерухомості Києва з’являється абсолютно нове об’єднання, ні на що до цього не схоже ні за форматом, ні по суті. Саме це об’єднання ось уже десять років успішно допомагає вирішувати найактуальніші питання галузі та створювати нові ділові контакти, а ще просувати імідж ринку за кордоном і переймати досвід кращих проектів в усьому світі. Ми говоримо про асоціацію гравців ринку нерухомості України Ukrainian Real Estate Club (URE Club).
У 2008 році URE Club стає першим «клубом за інтересами» для широкого кола професіоналів в одній окремій галузі: девелоперів житлової та комерційної нерухомості, керуючих і консалтингових компаній, банків і юридичних фірм, що працюють на ринку нерухомості. До цього моменту подібні клуби в Україні об’єднували лише з особистих інтересів — наприклад, сигари або гра в гольф. На жаль, знайомого в Європі клубного формату для бізнесу, до якого вже звикли іноземні компанії, в Україні до URE Club не було як такого.
НОВІ МОЖЛИВОСТІ
Ідея полягала в створенні платформи для гравців ринку нерухомості, так як засновники Клубу на той момент всі мали пряме відношення саме до нерухомості. На такій платформі вже можна було проводити різні заходи, тематичні зустрічі, формулювати важливі, загальні для фахівців в нерухомості вимоги, стратегії і тактики розвитку. Ринок нерухомості отримав голос. Точку опори, яка, як відомо, дозволяє при бажанні перевернути світ.
Дуже швидко з’ясувалося, що криза не тільки не перешкода, але навпаки, драйвер для об’єднання компаній в асоціацію. Крім того, стало зрозуміло, що ширше може бути і коло завдань, які дозволяє вирішувати таке об’єднання.
Не тільки ефективна комунікація лідерів ринку нерухомості в рамках заходів, але і залучення міжнародних експертів, та, більш того, створення для іноземних компаній універсальної бази для виходу на ринок, отримання загальної інформації про функціонування цього ринку, місцем швидкого (і надійного!) знайомства з ключовими локальними гравцями.
З іншого боку, клуб (і в подальшому цей напрям досягне справжнього розмаху) був і відправною точкою для просування позитивного іміджу ринку нерухомості України за кордоном, обміну досвідом професіоналів з України з експертами ринків Європи, Азії, США…
Об’єднання компаній в єдину структуру дозволило вирішувати питання, пов’язані з законодавчими ініціативами і регулюванням в галузі; створювати точки впливу і лобіювати інтереси бізнесу в рамках спеціальних зустрічей з представниками влади.
Окремим вектором стало акумулювання інформації з усього ринку і генерування спеціалізованого контенту для його учасників. Іншими словами, створення повноцінного інформаційного каналу у вузькоспеціалізованій ніші, практично без посередників в особі редакторів і журналістів. Хоча окремо і планомірно проводилася робота і в плані вибудовування відносин з мас-медіа.
В цілому, співзасновникам URE Club вдалося створити своєрідну опору, точку прикладання сил із загальною місією — розвивати ринок, покращувати його інвестиційну привабливість і сприйняття міжнародною бізнес-спільнотою. URE Club отримав дуже влучний слоган: «створюючи можливості».
НОВІ ФОРМАТИ
Перший захід, організований Ukrainian Real Estate Club, відбувся 13 листопада 2008 року. Символічно, що його тема звучала як «Світова фінансова криза і ринок нерухомості України». Серед перших компаній, що звернули увагу на об’єднання, були KDD Group 1849 PLC, Deol Partners, «Інтергал-буд», «Герц», Silver Centre, KPD Consulting, Colliers, Knight Frank, СВRE, DTZ (сьогодні Cushman & Wakefield), JLL, UTG і інші.
Спочатку заходи носили формальний характер круглих столів з неформальною частиною — нетворкінгу. Але дуже скоро для учасників клуб організував перший форум, на якому вже піднімалися питання генерального плану Києва. Далі коло учасників і тематик тільки розширювалося: фінансування галузі, проблеми окремих сегментів. І, звичайно, закриті, клубні заходи в камерній обстановці.
Далі темп тільки наростав. Нагадаємо, що весь цей час на ринку ще немає об’єднань, схожих на URE Club, а платформа вже організовує міжнародні конференції, поїздку української делегації на виставку REAL VIENNA, успішно реалізується формат бізнес-турів по ринках нерухомості (ОАЕ, Австрія, трохи пізніше — Португалія , Сінгапур, Казахстан, Азербайджан, США, Швеція, Данія).
Виділяється в окремий напрямок Комітет з питань права, який в подальшому зіграв одну з головних ролей в підготовці проекту Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
З’являється формат для компаній ринку ритейлу — Retail Forum Ukraine — формат, з деякими змінами актуальний до нинішнього року, а також готельний форум (UREC Hospitality Forum). Клуб, ймовірно, перший ще в далекому 2011-у році піднімає питання зеленого будівництва, починає проводити форуми з інновацій в нерухомості, організовує унікальні зустрічі в форматі CEO Networking Dinner. Всі ці заходи отримують розвиток в наступні роки, розширюється географія зустрічей — крім Києва проходять зустрічі у Львові, Одесі, Дніпрі, Харкові.
А скільки нових ділових контактів та партнерських угод було ініційовано на базі URE Club між учасниками ринку нерухомості — підрахувати просто неможливо.
Всього за 10 років існування URE Club провів близько 200 професійних бізнес-заходів, з них — 10 бізнес-турів, 20 форумів і вже 3 масштабні премії серед проектів Східної Європи і країн Азії.
НОВА ПРЕМІЯ
Премія для компаній і проектів ринку нерухомості EE Real Estate Forum & Project Awards стала, мабуть, тим сверхпроектом, який відбувся завдяки всім рокам роботи і накопиченому досвіду профільної платформи.
Об’єднавшись з європейським видавництвом EuropaProperty.com, асоціація проводить в 2015 році безпрецедентний захід для України — міжнародний форум і премію серед проектів відразу 6 країн: Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови, Казахстану та України. У 2017 році інтерес до премії був настільки великий, що організаторами було прийнято понад 200 заявок, а членам журі було вже вкрай складно відібрати і визначити переможців більш ніж в 30 номінаціях!
В рамках широких дискусійних панелей форуму експерти з України, країн Європи, США обговорюють питання інвестиційних можливостей регіону, юридичні аспекти і зв’язки з державними органами , тенденції в кожному із сегментів ринку нерухомості, а також проблеми урбанізації і розвитку міст. Захід збирає більше 200 професіоналів ринку, і наступна зустріч і премія вже заплановані на 22 листопада 2018 року.
НОВІ ВИКЛИКИ
Варто враховувати, що весь цей час асоціація тільки збільшувала загальну кількість учасників: при зростаючій конкуренції на ринку формат виявився настільки успішним, що в Києві почали відкриватися клуби для готельних операторів і компаній HoReCa, рітейлерів, інші об’єднання для девелоперів, окремі об’єднання забудовників житлової нерухомості і т.п.
Багато в чому URE Club, як першопроходець,береться за нові і нові виклики і долає їх. Серед питань, які піднімають учасники клубу, є проблеми рейдерства, дослідження за рівнем корупції в галузі і оригінальне дослідження по трендам ринку. Організація зустрічей з представниками влади, іноземними експертами в галузі архітектури, девелопменту, управління.
Новим завданням стає організація поїздки офіційної делегації Києва на MIPIM — однієї з ключових міжнародних виставок для залучення інвестицій в проекти.
«Звичайно, бути першим завжди важко, це певний виклик. І цю непросту місію на себе всі ці 10 років роботи невпинно бере URE Club. Асоціація змінюється з кожним роком, відповідно до потреб ринку і компаній, незмінним залишається одне: спеціалізація на нерухомості і пошук нових рішень і можливостей для професіоналів, компаній ринку і України» — каже Ольга Соловей, керуючий партнер і співзасновник Клубу.
Збільшений обсяг ввезення сільськогосподарських товарів з України до Європейського Союзу вплинув на фермерів країн, що межують із нею, але ЄС не розглядає варіант запровадження скасованих раніше мит на українську сільгосппродукцію. Про це повідомив у понеділок, 30 січня, єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський за підсумками ради профільних міністрів держав ЄС у Брюсселі. Головною темою […]
Туреччина проведе 14–15 лютого газовий саміт за участю представників країн-виробників газу і споживачів із числа країн Європи. Про це сказав міністр енергетики та природних ресурсів Туреччини Фатіх Донмез. «Скоро Туреччина стане гігамаркетом для торгівлі газом. У зв’язку з цим ми 14–15 лютого проведемо Стамбульський газовий саміт. На ньому ми зберемо за одним столом виробників із […]
Акції більшості індійських компаній Adani Group продовжили падіння на тлі скандалу. Втрати на фондовому ринку за три дні досягли 72 мільярдів доларів, повідомило агентство Bloomberg. Зазначається, що ситуацію не зупинило те, що індійський конгломерат протягом вихідних намагався спростувати звинувачення у шахрайстві американської Hindenburg Research. Adani Group назвала заяви Hindenburg безпідставними, порівнявши їх із атакою на […]
Виробник електроавтомобілів Tesla отримав рекордний прибуток за підсумками четвертого кварталу 2022 року. Про це повідомила прес-служба компанії. Зазначається, що квартальний виторг корпорації зріс на 37%, до 24,3 мільярда доларів. Це найвищий показник в історії Tesla. Чистий прибуток у жовтні-грудні зріс до 3,69 мільярда доларів порівняно з 2,3 мільярдами доларів за аналогічний період попереднього року. За підсумками […]
Toyota Motor Corp продала 10,5 мільйона автомобілів у 2022 році, зберігши статус лідера з продажу у світі третій рік поспіль. Про це повідомило агентство Reuters. Зазначається, що світовий продаж групи, включаючи підрозділ вантажних автомобілів Hino Motors і виробника малолітражних автомобілів Daihatsu, знизився на 0,1%. Але рекордний закордонний продаж у 8,6 мільйона автомобілів допоміг компенсувати падіння […]
Фонд держмайна виставив на приватизацію комплекс Вашківського спиртзаводу у Чернівецькій області. Стартову ціну знижено на 50% і становить 1,9 млн грн. Аукціон заплановано на 6 лютого. Про це повідомляє прес-служба Фонду. Спиртзавод розташований у місті за 40 км від Чернівців та близько 70 км від державного кордону України. “Транспортна розв’язка дозволяє перевозити продукцію до обласних центрів заходу […]
У 83% компаній, які є членами Європейської Бізнес Асоціації, сталося падіння бізнесу у 2022 році. Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація. Прес-служба ЄБА зазначає, що до повномасштабного вторгнення 83% компаній очікували на позитивну динаміку розвитку свого бізнесу в 2022 році. Така сама частка компаній констатує сьогодні падіння. “За підсумками 2022 року більшість компаній повідомляють про падіння їх […]
Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 30 січня оштрафувала 4 обленерго за “недотримання графіків відключень в умовах дефіциту електроенергії”. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні на засіданні комісії. Зокрема, штраф накладено на Львівобленерго, Закарпаттяобленерго, ДТЕК Київські регіональні електромережі та Полтаваобленерго. Таким чином, за останні два тижні НКРЕКП оштрафувала вже 9 […]
Johnson & Johnson виявила партію вакцини від коронавірусу, яка не відповідає стандартам якості, повідомила компанія. Партія була виготовлена постачальником -компанією Emergent BioSolutions на заводі в Балтіморі. Дана партія не була розлита по ампулам і не була допущена до фінальних стадій виробництва, відзначається в повідомленні. На тлі цієї новини акції Emergent BioSolutions на Нью-Йоркській фондовій біржі […]
ДаліУряд схвалив залучення кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) для Укргазвидобування під гарантії держави на суму 51,85 млн євро для збільшення видобутку газу. Про це повідомила очільниця Мінфіну Оксана Маркарова у Facebook. “Маємо два в одному: кошти на видобуток за рахунок офіційного кредитування на вигідних умовах, що відповідає нашій стратегії управління боргом і тарґету […]
ДаліПро це повідомляє прес-служба Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. «Литовський бізнес не тільки фінансує інвестпроекти, але й сприяє залученню в Україну інвестицій з третіх країн — наприклад, Китаю. Втім, це тільки початок, бо в Україні створено всі умови для збільшення іноземних інвестицій в нашу економіку», — відмітив Степан Кубів, міністр економічного розвитку та торгівлі […]
ДаліЯк стало відомо, французька машинобудівна компанія Alstom отримала схвалення урядових органів на проведення процедури злиття з залізничним підрозділом німецького концерну Siemens. Офіційна заява представників компаній про угоду очікується найближчим часом. Після завершення злиття компаній, концерн стане власником половини акцій французької компанії. Очікувана виручка об’єднаної компанії складе 16 мільярдів євро. Експерти таке рішення компаній про злиття […]
ДаліОдин із найбільших авіаперевізників Європи British Airways може понести великі збитки через збій у роботі комп’ютерної системи компанії, що стався у суботу, 27-го травня. За попередніми підрахунками, сума збитків перевищить 100 мільйонів євро – повідомляють експерти міжнародного фінансового конгломерату Citigroup Inc. Із них – 60 мільйонів євро авіакомпанії доведеться витратити на компенсацію пасажирам, рейси яких […]
ДаліЯк заявили представники російської групи фармацевтичних компаній, завершився продаж 10% акцій компанії «Р-фарма». Покупцем стала японська корпорація Mitsui, яка заплатила за частку 200 мільйонів доларів. В рамках угоди – опціон на збільшення частки в групі фармкомпаній. Як стало відомо, розширення частки можливо до 20% на тих же умовах, що і при укладанні угоди при продажу перших 10%. […]
ДаліНБУ ввів оплату на видачу монет номіналом 10 і 50 копійок. Видача інших розмінних монет залишиться безкоштовною. Національний банк України вводить плату за видачу розмінних монет. Зазначається, що тариф за видачу монет номіналом 10 копійок становитиме 20 гривень за тисячу штук, номіналом 50 копійок – 35 гривень за тисячу монет. Водночас видача монетами номіналами 1,2,5 […]
ДаліКомпанія Alibaba Group Holding китайця Джека Ма за рік втратила 344 мільярди доларів капіталізації, встановивши глобальний рекорд за цим показником, пише Bloomberg. Так, на початку жовтня акції Alibaba впали до рекордного мінімуму на торгах у Гонконгу на тлі посилення вимог до компанії і закликів влади до реструктуризації Фінтех-бізнесу. Відзначається, що в кінці місяця вартість акцій компанії […]
ДаліДоходи Snap за 4 святковий квартал виявилися далекі від очікувань Уолл-Стріт. Прогноз компанії на 1 квартал трохи нижче аналітичних оцінок. У вівторок після закриття торгів компанія Snap повідомила про підсумки фінансового 2019 року. Прибуток на акцію 4 кварталу зросла на 175% (в порівнянні з торішнім значенням) до $0,03, що на $0,02 краще, ніж аналітична оцінка […]
ДаліЗа підсумками 2017 року світі з’явилося не менше 199 нових мільярдерів, які збільшили сукупний статок усіх багатіїв на 19%, до 8,9 трильйонів доларів. Про це свідчать дані спільної доповіді фінансового холдингу UBS Group AG (UBS) і консалтингової компанії PricewaterhouseCoopers (PwC), передає Liga.net. Найбільше власників мільярдних статків зареєстровано у Китаї, де число мільярдерів за рік збільшилося […]
ДаліCoca-Cola дасть новий вигляд воді Dasani, а саме замінить пластикову тару на алюмінієву. Компанії явно не подобається статус «найголовнішого забруднювача» серед виробників напоїв, тому вона всіма силами намагається від нього позбутися. Перед нею стоять амбітні екологічні цілі, досягненню яких буде сприяти нова упаковка для води. Продаж в пластиковій тарі триватиме, але вона буде мінімізована за […]
ДаліНа виставці CES 2020 виробники ноутбуків покажуть новинки, оснащені поліпшеною системою охолодження. Вона підвищує відведення тепла на 25-30% в порівнянні з існуючими рішеннями. Про це повідомляє Digitimes. Новий дизайн тепловідведення є частиною ініціативи Intel Project Athena, який повинен стати стандартом для сучасних ноутбуків і покликаний збільшити час їх автономної роботи, моментальний вихід системи з режиму […]
ДаліRenault продає свої автомобілі марок Dacia, Samsung і Lada передусім у Європі. У США – на другому найбільшому авторинку світу – французький автовиробник не представлений. У Китаї – на найбільшому авторинку світу – Renault не популярний. Натомість FCA мало продає в Європі. Автівки марок Jeep, RAM і Dodge купують передусім у Північній Америці та Мексиці. […]
ДаліПроцесинговий центр PROCARD став першим у регіоні СНД та Південно-Східної Європи сертифікованим партнером у рамках програми Visa Ready for Fintech Enablers Статус сертифікованого партнера Visa Ready отримав процесинговий центр PROCARD (Україна). Це перша фінтех компанія у регіоні СНД, Південно-Східної Європи, Грузії та України, яка пройшла сертифікацію у рамках програми Visa Ready for Fintech Enablers, запущеної […]
ДаліБританський мільярдер Річард Бренсон розповів про свої плани інвестування в розвиток курортної зони на узбережжі Червоного моря в Саудівській Аравії. Дану інформацію підтвердила влада Саудівської Аравії, акцентуючи увагу на тому, що Річард Бренсон являється першим закордонним інвестором, з яким буде співпрацювати влада країни. Інформація про наміри інвестування в проекти Саудівської Аравії стала доступна завдяки особистому блогу […]
ДаліСередньорічний темп зростання чистого доходу Укрпошти протягом 2016-2018 рр. склав 20,8%. У І кварталі 2019 року він становить майже 1,9 млрд грн, що на 22,1% більше, ніж у І кварталі 2018 року. Загальні доходи за цей період склали 2,2 млрд грн, що на 40,8% більше аналогічного показника минулого року. Зокрема, за цей період зростання доходів […]
Далі