Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?

Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?

14.02.2017 Аналітика

«У цьому немає ніякого сенсу, тому що штатні фахівці «в темі довгі роки» або «оплачуючи консультантів, ви платите за дурість власних співробітників, за те, що вони не можуть самі щось сформулювати». Це – найпоширеніша думка серед власників великих компаній щодо питання корисності позаштатних радників, яких залучають для вирішення певних завдань. Хоча, добряче поміркувавши, кажуть: позаштатні радники здатні давати свіжі і креативні ідеї і бути дуже корисними у форс-мажорних ситуаціях.

Звичайно ж, в аутсорсинговому бізнесі є і переваги, і недоліки. Кажуть, що позаштатні радники мають свободу вибору і дій, і їх вартість на ринку – вища. Проте такий консультант:

 • один веде роботу,
 • більше ризикує, ніж штатний юрист,
 • ніколи не впевнений в тому, що після закінчення контракту він отримає інший або ж продовжить поточний.

Отже, з одного боку, – «незручності» компенсує висока оплата праці, а з іншого – чи варто грати у цю гру?

Визначитися з вибором допоможуть відповіді, отримані в результаті опитування на порталі lawyer.ua, від практикуючих юристів «Позаштатний радник: ризик і гроші vs стабільність”

Бундз Юрій: 1. зміни, що відбулись в законодавстві, через які не всі юристи початківці мають можливість отримати свідоцтво на право зайняття адвокатською діяльністю, зокрема, це стосується змін до:

-Конституції України ст.131-2, для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура; виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення;законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

– ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», відповідно до вимог якого, адвокатом може стати особа, яка має повну вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права, склала іспити, пройшла стажування тощо; при цьому, складання іспитів та проходження стажування є платним та складає, на даний час, близько шести прожиткових мінімумів;

 • 2 консультації через портал набагато вигідніші по затратах, як для юриста консультанта, так і для клієнта, оскільки оплата послуг включає витрати на оренду та утримання приміщення під офіс, добирання до місця роботи тощо; а також, що не менш важливо, не регламентує в часовому періоді виконання роботи. Отже, в ціновому діапазоні вигода зростає для обох сторін, тому що юрист фрілансер надає свої послуги дешевше; час і період виконання також простіше врегулювати, адже, консультант може виконувати замовлення у будь-який зручний для себе час, а к лієнт, в свою чергу, може не лише визначити бажаний період виконання, а й вибрати консультанта, який запропонує найвигідніші для нього умови;
 • 3. з власного досвіду можу сказати, що: юрист фрілансер має більшу свободу вибору, адже може вибирати ті питання, які його більше цікавлять, а не ті що йому надають для вирішення, може виконувати роботу в зручний для себе час, а не з «9.00 до 18.00», може мати й іншу роботу, навчання, дослідження, має більше можливостей для саморозвитку і подальшої роботи в юриспруденції тощо;
 • 4. є великий плюс для студентів юристів, котрі шукають роботу за спеціальністю, бо для цього потрібне знання законодавства і не потрібно досвіду роботи, як вимагають звичайні роботодавці;
 • 5. клієнти самостійно визначають рейтинг консультантів;
 • 6. клієнт не затрачає час на пошук юриста за спеціалізацією, оскільки юристи як правило обирають один чи кілька напрямків в юриспруденції, в яких працюють; натомість, клієнт викладає суть проблеми та задає питання, а консультанти самостійно зголошуються про можливість надання послуг.

Отже, юристи йдуть у консультанти, щоб забезпечити собі більшу стабільність та можливість самостійно керувати своїм часом.

Мартинюк Ярослав: Напевно, кожен на собі випробував себе роль консультанта. Що ж юрисконсульт отримав після консультації і застосування досвіду і своїх навичок? Він отримує менший заробіток, ніж юрист практик. А на тлі високої конкуренції більшість юристів стають консультантами тому, що на даний момент це економічно виправдано і доцільно. Отже, враховуючи вищевикладене можемо зробити висновок кожен юрисконсульт прагне стати юристом практиком, а не консультантом.

Кшуташвілі Вікторія: Тому, що юристу-початківцю потрібен досвід, знання, тому й починає кар’єру юрист з консультанта.

Прокопенко Максим: Для отримання додаткового прибутку.

Пономарьов Максим: Я б поставився до цієї теми з іншого боку. Розведемо поняття. Ризик, вироблений на гроші є підприємництво. Підприємництво – не завжди досвід практикуючого юриста, а скорее- навик продавати свою послугу. І цей навик не з юриспруденції, а з маркетингу). У свою чергу, консультант-фахівець, який володіє знаннями і практичними навичками з реалізації прав і свобод осіб як юрист. І в цьому випадку він – юрист-практик. Виходячи з цього, можна зрозуміти, що якісно надавати консультації може лише досвідчений фахівець, який має свою практику або досвід в ній.

Однак, не всякий досвід успішно продається якщо мова йде про послугу. Тому, мій висновок такий-не зовсім коректно порівнювати підприємництво як здатність продавати послугу з консультацією як послугою. Послуга може бути якісною але не часто продається. І це аж ніяк не ознака стабільності, а, скоріше, ознака невміння продати свою послугу, або відсутність потреби на ринку в ній. І останнє) Заняття консультаційними послугами аж ніяк не забезпечує стабільність юриста. Його стабільність забезпечує успішність в очах задоволеного клієнта і їх кількості).

Донін Сергій: У зв’язку з прийняттям так званих “Змін до Конституції щодо правосуддя” а також так званого “Нового закону про судоустрій і статус суддів” 02 червня 2016, нам юристам (НЕ адвокатам) доводиться “рятуватися” саме ось таким ось чином: консультуванням. Бо ми, фахівці в галузі юриспруденції починаємо втрачати свої процесуальні права і обов’язки як представників в судових процесах: з січня цього року, ми вже не потрапляємо в касаційну інстанцію; з січня 2018 року – вже в апеляційній інстанції нас не будуть чекати; а з січня 2019 року – нам перекриють наш головний хліб – суди першої інстанції!

Інші статті на цю тему

 • Radisson Hotel Group — перша у світі готельна мережа, яка пропонує заходи з негативним рівнем виділення вуглецю
  Новини

  Radisson Hotel Group — перша у світі готельна мережа, яка пропонує заходи з негативним рівнем виділення вуглецю

  Radisson Hotel Group стала першою у світі готельною мережею, яка проводить зустрічі і заходи в 400+ готелях в регіоні EMEA (Європа, Близький Схід і Африка) з негативним вуглецевим слідом. Під час проведення заходів в цих готелях Radisson Hotel Group буде компенсувати вдвічі більше вуглецевих викидів і тим самим забезпечувати позитивний вплив кожної зустрічі на навколишнє […]

 • NEQSOL Holding прокоментував інформацію щодо наміру стати акціонером найбільшого українського виробника цементу ПрАТ «Івано-Франківськцемент»
  Новини

  NEQSOL Holding прокоментував інформацію щодо наміру стати акціонером найбільшого українського виробника цементу ПрАТ «Івано-Франківськцемент»

  NEQSOL Holding як міжнародний стратегічний інвестор заявив про свою зацікавленість розширити інвестиційний портфель в Україні, зокрема вийти на ринок будівельних матеріалів. 18 жовтня холдинг подав заявку в АМКУ на придбання пакета акцій ПрАТ «Івано-Франківськцемент». У NEQSOL Holding повідомили, що в даний момент холдинг та акціонери ПрАТ «Івано-Франківськцемент» знаходяться на фінальній стадії переговорів. Планується, що фінансування […]

 • LinkedIn закривається в Китаї через цензуру
  Новини

  LinkedIn закривається в Китаї через цензуру

  Соцмережу для професійних контактів LinkedIn замінять у Китаї на сайт для пошуку роботи InJobs через посилення інтернет-цензури в країні. Про це з посиланням на заяву корпорації Microsoft, повідомляє The Wall Street Journal. Як пояснили в Microsoft, LinkedIn закриють у Китаї через “значно складніше операційне середовище і більш високі вимоги”. Своєю чергою, сайт InJobs, який з’явиться в […]

 • Bitcoin наблизився до позначки в $60 тисяч
  Новини

  Bitcoin наблизився до позначки в $60 тисяч

  Вартість Bitcoin вперше за півроку досягла позначки в 59 892 долари, наблизившись до рекордного рівня. Про це повідомляє Reuters. Криптовалюта зростає на тлі впевненості трейдерів, що регулятори США схвалять ф’ючерсний ETF (індексний фонд, акції якого торгуються на біржі, – ред.) на біткоїни. Як додає Bloomberg, комісія з цінних паперів і бірж США має намір дозволити першому […]

 • BioNTech/Pfizer запросили дозвіл ЄС на вакцинацію дітей
  Новини

  BioNTech/Pfizer запросили дозвіл ЄС на вакцинацію дітей

  Компанії Pfizer і BioNTech запросили ліцензію на COVID-вакцинацію дітей у віці від 5 до 11 років. Про це повідомляє прес-служба компанії BioNTech. Виробники звернулися в Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) з відповідним запитом. Таким чином в Європі можуть вперше дозволити вакцинацію проти коронавірусу дітей такого віку. У компаніях запевнили, що надали EMA необхідні дані. У […]

 • РНБО заборонила роботу російських супермаркетів Mere в Україні
  Новини

  РНБО заборонила роботу російських супермаркетів Mere в Україні

  В Україні заборонили роботу мережі російських супермаркетів Mere. Рішення прийняла РНБО, заявив секретар РНБО Олексій Данілов. Як нагадав Данілов, до цього єдиним містом, де здійснювала діяльність торговельна мережа, залишалася Біла Церква. “Відтепер вони вже не зможуть працювати на території нашої країни”, – сказав Данілов.

 • ЗМІ дізналися про нові неполадки в літаках Dreamliner
  Новини

  ЗМІ дізналися про нові неполадки в літаках Dreamliner

  Фахівці американської компанії-виробника літаків Boeing виявили нові дефекти в літаках лінійки 787 Dreamliner. Про це повідомила газета Wall Street Journal. За даними джерел видання, ідеться про дефекти титанових частин авіалайнерів. “Boeing зіткнувся з новим дефектом літаків моделі 787 Dreamliner. Проблема полягає в тому, що деякі титанові частини літаків моделі 787, побудованих за останні три роки, виявилися […]

 • ПриватБанк запровадив обмеження на кількість переказів з картки на картку
  Новини

  ПриватБанк запровадив обмеження на кількість переказів з картки на картку

  ПриватБанк обмежив кількість переказів із картки на картку до сотні в місяць. Про це повідомляє прес-служба банку. Щомісяця перекази з картки на картку в Приват24 роблять понад 7 млн ​​клієнтів. При цьому 99,7% з них користуються цією послугою для особистих цілей і відправляють або отримують не більше 100 переказів на місяць. Вже з жовтня в рамках […]

Читайте також

Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Україна і МВФ домовилися про нову програму співпраці на $5,5 млрд

Україна і Міжнародний валютний фонд домовилися про нову програму співпраці на 4 млрд спеціальних прав запозичення (SDR) або близько $5,52 млрд. Дія програми розраховано на 3 роки, повідомляє прес-служба Офісу президента України. “Мета нової програми співпраці з Міжнародним валютним фондом – прискорити економічне зростання, активно викорінювати корупцію та підвищити добробут кожного українця”, – зазначив Зеленський. […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Microsoft оголосила про покупку розробника ігор Doom і Fallout за $7,5 млрд

Microsoft купить ZeniMax Media, материнську компанію розробника відеоігор Bethesda Softworks, за $7,5 млрд. Microsoft отримає права на популярні ігри Bethesda Softworks, серед яких – The Elder Scrolls, Fallout, Doom, Quake, Wolfenstein і Dishonored, йдеться на сайті компанії. Під її контроль також перейдуть ігрові студії id Software, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog і Roundhouse Studios. […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Збитки авіакомпаній від COVID-19 триватимуть до 2023 року

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) опублікувала новий звіт, в якому говориться, що збиток авіакомпаній продовжиться як мінімум до 2023 року. Причому найбільш постраждають дальні рейси. Про це повідомляє ресурс Lonely Planet. Як зазначається, коли почнеться відновлення, очікується, що воно буде у внутрішніх перевезеннях, і, за оцінками IATA, пасажиропотік не відновиться до докризового рівня, принаймні, до […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Квартальні доходи IBM знизилися на 3,4%

Вплив COVID-19 не оминуло компанію International Business Machines Corp., її клієнти, за словами нового генерального директора Арвінда Крішни, в останні тижні змістили свої пріоритети в бік економії капіталу, що особливо позначилося на продажах програмного забезпечення. Акції IBM, знизившись на 10,17% з початку року, впали на 3,3% перед відкриттям торгів у вівторок. Прибуток на акцію 1 […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Німеччина виділяє € 82 млн на реформи в Україні

Посол України в Німеччині Андрій Мельник написав на своїй сторінці в Twitter, що уряд Німеччини виділяє € 82 млн для проведення реформ в країні. «Берлін виділяє Україні технічну і фінансову допомогу на реформи в розмірі 82 млн євро», – зазначив Мельник. За словами Мельника, церемонія підписання відповідної угоди пройшла в Києві. Також дипломат зазначив, що […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Україна і Ізраїль зробили крок вперед щодо угоди про ЗВТ

Україна та Ізраїль завершили черговий етап підготовки угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. 26 квітня глави української та ізраїльської делегацій технічно парафували цю угоду між українським Кабміном і ізраїльським урядом. Це стало наступним кроком на шляху до його підписання. Нагадуємо, що трохи раніше перший віце-прем’єр […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Хакери націлилися на криптовалюту Libra

Цифрова валюта викликала величезний ажіотаж не тільки серед політиків, які в основному несхвально відгукуються про криптовалюту, але нею також зацікавилися шахраї. Хакери намагаються використовувати переваги цифрової валюти Libra і криптокошелька Calibra. Шахраї реєструють домени, пов’язані з Calibra і Libra. Після офіційного випуску криптовалюти Libra, експерти Digital Shadow помітили значне збільшення числа доменів з посиланнями на […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

До українських стартапів приглядається фонд  Hewlett-Packard 

Венчурний фонд HP Tech Ventures, який американська Hewlett-Packard запустила в роботу у травні 2016 року, почав працювати на українському інвестиційному ринку і став членом української  UVCA. Це не представництво фонду, а лише напрям, яким керуватиме Віталій Голомб, пише ain.ua. Офіси самого фонду, як і раніше, залишаються у Пало-Альто (США, штат Каліфорнія) і Тель-Авіві (Ізраїль). Так, […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Сьогодні вступають в силу санкції проти Куби, введені США

Як сказано на інформаційному порталі Міністерства фінансів США, проти Куби введені санкції, котрі вступають в дію сьогодні, 09 листопада 2017 року: американським громадянам і компаніям США заборонено проводити будь-які фінансові транзакції зі структурами, які пов’язані з кубинським оборонним і розвідувальним сегментом. У список потрапили державні підприємства, комерційні компанії, гравці туристичного бізнесу: 180 урядових установ, 83 […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Додаток FaceApp може представляти загрозу

Чак Шумер американський сенатор завив, що додаток FaceApp може загрожувати національній безпеці США. Він направив в ФБР лист з проханням перевірити додаток. FaceApp змінює фото, роблячи людей на них старше або молодше, або змінюючи їх стать, за допомогою штучного інтелекту. Тому він вважає, що для цього потрібне надання повного і беззастережного доступу до особистих фотографій […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

ЄБРР профінансує будівництво нового заводу в Україні

ЄБРР організовує синдикований кредит на суму 116 млн євро для виробника листових матеріалів на підставі деревини «Кроноспан УА», що входить до групи Kronospan, на будівництво нового заводу. Згідно з повідомленням, ЄБРР буде формальним кредитором на всю суму 116 млн євро, однак 50 млн євро з цієї суми буде синдицировано з банками Raiffeisen Bank International AG […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Air Astana отримала другий Airbus A320neo, який буде літати до Києва

Air Astana отримала другий літак Airbus A320neo, який буде здійснювати внутрішні рейси, а також літати до Києва, Санкт-Петербург, Москву, Стамбул і інші міста. Літак укомплектований 162 кріслами економ-класу, оснащеними індивідуальною розважальною системою. Третій новий авіалайнер A320neo з заводу Airbus в Європі надійде в розпорядження Air Astana 9 липня. В даний момент флот авіакомпанії також включає […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

JPMorgan отримали додатковий контроль над спільним підприємством

Керівництво JPMorgan підтвердило, що в недавньому часі виграло заявку на додаткових 2% акцій China International Fund Management, яке є спільним підприємством банку і його місцевого партнера. За цю частку в бізнесі компанія заплатила 34,3 мільйона доларів. Компанія вже має в своєму арсеналі 49% акцій і додаткова покупка допоможе сформувати контрольний пакет. На даному етапі угода […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Alibaba Group пропонує за покупку китайського Intime Retail $ 2,6 млрд

Міжнародне ділове видання The Financial Times оприлюднило новину про те, що публічна компанія Китаю Alibaba Group, досвідчений гігант е-комерції, планує стати власником інвестиційного холдингу Intime Retail, викупивши його контрольний пакет акцій за ціною понад два з половиною мільярди доларів. Intime Retail володіє 29 магазинами та 17 торговими центрами в найбільших китайських містах. В даний час […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Boeing стурбований розмовами про нові тарифи

Boeing Co стурбований впливом можливих торгових тарифів на вартість функціонування свого ланцюга поставок, але поки не бачить ніякого впливу китайсько-американського торгового конфлікту на свій бізнес, заявив у неділю виконавчий директор Денніс Муіленберг. «В даний час розгляду підлягають вже введені тарифи. На даний момент, з точки зору фактичної реалізації і того, що впливає на нас, ми […]

Далі
Підсумки опитування на lawyer.ua: можливе «так» позаштатним радникам?
Новини

Колесников хоче побудувати шоколадну фабрику для «Конті» в центрі країни

Співголова партії Опозиційний блок, власник однієї з найбільших українських кондитерських компаній ПАТ “Виробниче об’єднання” Конті “, Борис Колесников, заявив, що планує побудувати шоколадну фабрику в центрі України. Він зазначив, що розглядаються можливості для розширення лінійки «АПК-Інвест» і «Конті». Зокрема, мова йде як про будівництво великої шоколадної фабрики для «Конті», так і про відкриття декількох виробництв […]

Далі
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com