Новини

Наміри злиття BASF Group і DEA Group

Як стало відомо, представники німецького концерну BASF Group вивчають можливість злиття свого нафтогазового підрозділу з DEA Group, яка є дочірньою компанією компанії LetterOne.

Нагадаємо, що компанія LetterOne є власністю російського мільярдера Михайла Фрідмана.

Експерти ринку прогнозують, що після завершення процесу злиття компаній, буде створена нова спільна компанія. Розподіл частини активів буде таким, що власником більшої долі стане компанія BASF.

Фінансова сторона угоди ще невідома.

Експерти ринку прогнозують, що компанії російського олігарха угода обійдеться в розмірі 5 мільярдів доларів, які він інвестує в об’єднане підприємство.

Для довідки. Група компаній LetterOne заснована «Альфа-груп».

У 2015 році керівники компанії LetterOne купили компанію RWE Dea (підрозділ концерну Rheinisch-Westfälisches Elektrizitätswerk), яке перейменували в DEA Deutsche Erdoel.

Російський мільярдер мав намір викупити підрозділ компанії RWE Dea в Англії. Регулятор ринку відразу висловився про негативні наслідки, тобто відповідно санкцій, які прийняті проти Росії, російських бізнесменів, під загрозу зриву потрапляла розробка газових родовищ в Північному морі, що забезпечує 8% споживаного газу в Великобританії.

Крім цього, Фрідман отримав ультиматум, відповідно якого уряд Англії вимагав від нього виставити на продаж газові активи. У разі порушення вимоги – уряд погрожував відібрати ліцензію на розробку.

Компанія Фрідмана придбала норвезький підрозділ замість англійського: 43 ліцензії на розробку в Північному, Норвезькому і Баренцовому морях.

Якщо пройде злиття компанії BASF і підрозділу компанії Фрідмана LetterOne, компанія зможе продовжити нарощувати обсяги розробки і стати серйозним гравцем на європейському нафтогазовому ринку.

Раніше ми повідомляли, що Михайло Фрідман зацікавився купівлею британської мережі-магазинів Holland & Barrett.

Читайте також: Перший раунд переговорів з питання злиття ThyssenKrupp і Tata Steel пройшов успішно

  •  

Напишіть коментар