НАЕК «Енергоатом»: Підписано Меморандум про співпрацю з Holtec International

Стало відомо, що керівництво Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» і представники американської компанії Holtec International підписали Меморандум про взаєморозуміння з питання співпраці в сегменті використання малих модульних реакторів SMR-160 в Україні.

З української сторони документ підписав президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, а з американської – президент і головний виконавчий директор Holtec International доктор Кріс Сінгх.

Офіційне підписання Меморандуму відбулося в місті Камдені 28 лютого 2018 року.


У тексті документа прописано, що модульні реактори SMR-160 будуть частково вироблятися на українських виробничих потужностях, а технологія буде ліцензована в нашій країні, що в результаті вплине на розвиток економіки і становлення України як одного з провідних експортерів реакторних систем, компонентів для малих модульних реакторів .

Заплановано створення координаційного комітету «Енергоатому» і Holtec International, який зосередиться на організації робіт з оцінки нормативних документів, а також оцінить проект за методологією МАГАТЕ INPRO і т.д.

На наступному етапі представники координаційного комітету ознайомляться і проаналізують інфраструктуру ядерної промисловості України для підготовки спільних пропозицій щодо локалізації виробництва устаткування SMR-160 в Україні.

Для довідки. Обсяг світового ринку ММР оцінюється близько 1 трильйона доларів.

Раніше ми повідомляли, що НАЕК «Енергоатом» продовжив співпрацю з Westinghouse Electric Company.

Читайте також: Altostrata інвестує 225 мільйонів євро в будівництво СЕС

  •  

Напишіть коментар