Microsoft і AT&T відзвітували про перші результати роботи над 5G

Партнерство між компаніями Microsoft і AT&T в області 5G і хмар починає давати плоди, повідомило онлайн-видання CNN. Протягом декількох місяців Microsoft і бізнес-підрозділ AT&T працювали над тим, щоб зв’язати разом три технології – 5G, хмари і граничні обчислення. А у вівторок дві компанії оголосили про пілотний запуск так званої технології Network Edge Compute (NEC).

Про що домовилися компанії

Microsoft і AT&T підписали угоду про співпрацю в липні поточного року. За умовами угоди AT&T отримав доступ до хмарного сервісу Microsoft Azure і Microsoft 365. Крім того, компанії зобов’язалися разом працювати над граничними обчисленнями, плануючи поєднати хмарну технологію Microsoft з мережею нового покоління 5G.

Ці розробки дуже своєчасні: AT&T перша представила мобільний 5G в США і хоче розгорнути цю мережу на загальнонаціональному рівні вже до середини 2020 року.

За задумом компаній, нова технологія буде корисна для додатків, яким потрібна швидка передача великого обсягу даних. До них відносяться системи управління повітряним рухом дронів, самоврядні автомобілі, хмарні гри, автоматизовані виробничі потужності і багато іншого.

У чому суть нової технології

Кожна з трьох складових – 5G, хмара та граничні обчислення – внесе рівнозначний внесок в технологію Network Edge Compute.

Мережа 5G забезпечує надшвидку швидкість завантаження, можливість підключення мільйонів пристроїв і можливість обробляти величезні обсяги даних практично в реальному часі.

Підключення до хмари сильно уповільнює ці процеси. Як правило, якщо користувач працює в хмарі, це означає, що всі обчислення виробляються на значній відстані від пристрою-джерела запиту. Тому для передачі інформації туди і назад потрібно багато часу.

Наприклад, потрібно зберегти текст в документі на Google Drive. Текст повинен дістатися до хмарного сховища. Після цього хмарний сервіс повинен передати інформацію назад, щоб повідомити користувача, що його запит виконаний. Якщо обсяг інформації дуже великий, це може зайняти занадто багато часу і привести до затримок в роботі.

Тут і починають працювати граничні обчислення, пише CNN. AT&T буде вбудовувати хмарні сервіси Microsoft Azure в мережні архітектури 5G. Це потрібно для того, щоб пристрій взаємодіяв з найближчим сервером, а не очікував, поки дані досягнуть віддаленого хмарного сервера. Для цього AT&T запровадить технологію Microsoft в деяких великих районах, розташованих біля метро, ​​де вже встановлені вишки мережі 5G.

Як і коли компанії виграють від нової технології

Згідно із заявою Microsoft і AT&T, доступ до NEC допоможе їх бізнес-клієнтам розробити нові технології, здатні до трансформації. Як приклади можна привести самоврядні автомобілі і служби доставки на дронах і роботах на колесах.

Однак спостерігачі не спокушаються: щоб застосування технології стало масовим, потрібен час. Компанії не відразу зможуть перейти на 5G і розробити свої власні технології, використовуючи обчислення на кордоні мережі.

Так що Microsoft і AT&T далеко не відразу почнуть отримувати прибутки від своєї розробки. Проте, в умовах великої конкуренції в області 5G тільки це партнерство допоможе AT&T взагалі отримувати прибуток, вважають в CNN. Очікується, що Microsoft допоможе телекомунікаційної компанії залучити корпоративних клієнтів.

Ця угода також принесе вигоду Microsoft Azure в тому, що стосується обслуговування корпоративних клієнтів AT&T. Це забезпечить технологічної компанії перевага на жорстко конкурентному ринку хмарних обчислень. Microsoft змагається з набагато більшим конкурентом – Amazon Web Services. Компанії борються за великих клієнтів і клієнтів хмарних сервісів державних установ.

Читайте також: Microsoft отримала ліцензію на експорт ПЗ для Huawei

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар