Новини

Мережу автозаправок “ОККО” оштрафували за змову

28-го жовтня 2016-го року на сайті АМКУ була розміщена інформація щодо рішення у справі мережі автозаправок «ОККО». Антимонопольний комітет оштрафував нафтотрейдерів на суму в 204 мільйонів гривень за фактом порушення національного законодавства у сфері захисту економічної конкуренції шляхом змови з ТОВ «Золотий екватор», ТОВ «ВОГ Рітейл», ПП «ОККО Нафтопродукт», ТОВ «Сокар Петроліум» та іншими.

У ході розслідування було встановлено, що в період з 2013-го по 2016-й рік компанії одночасно здійснили підвищення цін на бензин марки А-95. Такі дії призвели до викривлення тенденцій і зниження конкурентоспроможності на ринку пального в Україні. Окрім штрафу, АМКУ зобов’язав відповідачів до встановлення прозорого механізму розрахунку ціни пального для роздрібної торгівлі. Таким чином, АЗС повинні будуть надавати покупцям повну інформацію щодо того, яким саме чином формується вартість тієї чи іншої марки бензину.

Варто зазначити, що представники компаній, які опинилися в центрі антимонопольного скандалу, оголосили про свій намір оскаржувати такі рішення антимонопольного комітету, апелюючи до того, що регулюючий орган не має в розпорядженні прямих доказів того, що корпорації діяли за попередньою змовою.

Нагадаємо, що на початку місяця під прицілом АМКУ опинилися представники українського ринку фармацевтики: Servier, «Оптима-Фарм», «Альба Україна» та інші. Як це вже згадувалося в одній із попередніх публікацій Lawyers Daily, тоді сума штрафу склала 1,7 мільйона гривень.

Читайте також: Медицина і бізнес: АМКУ оштрафував Servier за змову

  •  

Напишіть коментар