Новини

Merck виграла патентний спір з Gilead Sciences

Merck виграла патентний спір з Gilead SciencesДнями, американська фармацевтична компанія Merck виграла суд у Gilead Sciences і відновила патентні права на препарати Harvoni і Sovaldi.

Merck звернулася до суду 3 роки тому, з вимогою до Gilead оформити ліцензію на 2 патенти препарату sofosbuvir, і платити підприємству роялті в розмірі 10% з отриманого прибутку від реалізації даної продукції. Представники відповідача заперечували провину, заявляючи, що не є порушниками патентних прав, якими володіє Merck. Також юристи Gilead в своїх доводах спиралися на те, що препарат sofosbuvir був створений на базі підприємства Pharmasset, яке вона купила в 2012 р.

Суд став на сторону позивача, і прийшов до висновку, що підприємство Gilead Sciences порушило патентні права Merck, здійснюючи продаж лікарських засобів Harvoni (ledipasvir / sofosbuvir) і Sovaldi (sofosbuvir).

Представники відповідача заявили в інтерв’ю журналістам, що вони розчаровані цим судовим вердиктом, однак вважають, що крапку в цьому спорі ставити ще рано.

Підприємство Merck було засновано в Нью-Йорку (США) в 1891 р. На сьогоднішній день – це одне з найбільших фармацевтичних підприємств в світі. За статистичними даними, в 2014 компанія була визнана власником найбільшої в світі кількості нових препаратів; тільки в 2014 році в США було затверджено 63 нових препарати.

Gilead Sciences – велика фармацевтична компанія, діяльність якої спрямована на розробку і реалізацію препаратів для лікування небезпечних для життя захворювань.

Джерело: pharma.net.ua

  •