Новини

Maersk не хоче вести бізнес в Ірані через геополітичну обстановку

Вантажоперевізна бізнес-група A.P. Moller-Maersk в четвер приєдналася до зростаючого списку компаній, готових припинити бізнес з Іраном, ставлячи під сумнів той факт, що європейські лідери зможуть зберегти ядерну угоду з Тегераном.

Таке рішення Maersk прийняв якраз через день після того, як французька енергетична група Total та інші європейські компанії заявили, що можуть вивести свій бізнес з Ірану, випередивши відновлення санкцій, підтримуючи тим самим рішення Сполучених Штатів про вихід з іранської угоди.

Президент Франції Еммануель Макрон

Президент Франції Еммануель Макрон заявив в четвер, що Європейський Союз повинен захистити європейські компанії, у яких є бізнес в Ірані, від санкцій США.

У той же час, Макрон, приєднавшись до лідерів ЄС на саміті в Болгарії, також зазначив, що він визнає наміри великих компанії по захисту своїх інтересів.

«Міжнародні компанії з бізнес-інтересами в багатьох країнах роблять свій вибір відповідно до своїх інтересів. Вони повинні продовжувати користуватися цією свободою», – сказав Президент Франції.

Рішення президента США Дональда Трампа про вихід з ядерного угоди 2015 року з Іраном означає, що європейські країни, які з тих пір інвестували в цю близькосхідну країну, будуть піддаватися ризику після вступу в силу нових американських санкцій.

Сорен Скоу, СЕО Maersk

Головний виконавчий директор Maersk Сорен Скоу сказав: «З санкціями, які нам нав’язують американці, ви не можете займатися бізнесом в Ірані, якщо у вас також є бізнес і в США. А якщо говорити про нашу компанію, то мається на увазі бізнес досить великих масштабів в обох країнах».

«Я не знаю точних даних про час, але я впевнений, що ми також будемо припиняти нашу діяльність (в Ірані)», – сказав Скоу в інтерв’ю Reuters.

MSC, друга за величиною в світі бізнес-група, що займається контейнерними перевезеннями після Maersk, заявила в середу, що також припинить приймати нові замовлення для Ірану.

Читайте також: Україна обговорить ціну на газ з МВФ

  •  

Напишіть коментар