Повернутися на сайт
Систематична робота зі студентами як драйвер української ІТ-індустрії

Систематична робота зі студентами як драйвер української ІТ-індустрії

Зміст

07.04.2020 (№ LDaily #8)

Систематична робота зі студентами як драйвер української ІТ-індустрії

Ігор Бєда, керуючий директор GlobalLogic у Центральній та Східній Європі.

За перше півріччя 2018 р. від української ІТ-індустрії до державного бюджету надійшло близько 5 млрд грн податків. Це на 30,1 % більше, ніж минулоріч, і передбачаємо, що до кінця 2018-го сума цих зборів зросте до 9-10 млрд грн.

Звісно, такий прогрес пояснюється збільшенням кількості ІТ-спеціалістів. Нещодавно GlobalLogic в Україні подолала позначку 4000 фахівців та за останній рік продемонструвала зростання на понад 30 %. Загалом, за неофіційними даними, кількість інженерів на ринку щороку зростає на 19 % і нині в Україні їх 127 тис. Таку тенденцію можна було б пов’язати з привабливістю ІТ-галузі для студентів. За різними оцінками, ЗВО щорічно випускають від 16 до 23 тис. бакалаврів у сфері ІТ. Однак не всі одразу йдуть
у професію, адже не готові реалізовувати проекти для міжнародних партнерів.

Для того, щоб змінити цю тенденцію, потрібно, аби бізнес активніше співпрацював із університетами. Таким чином, можна збільшити кількість кваліфікованих спеціалістів, готових до залучення у серйозні проекти відразу після навчання. Це також допоможе закласти фундамент для розвитку ІТ-індустрії в довгостроковій перспективі.

Ми у GlobalLogic у рамках програми GlobalLogic Education співпрацюємо з топовими вишами країни, відкриваємо технічні лабораторії, постійно передаємо університетам сучасну комп’ютерну техніку, підтримуємо академічні заходи та проводимо спільні курси для молодих і досвідчених технічних фахівців, наприклад, GL BaseCamp і GL ProCamp.

Prev Next
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com