Наталія Осадча, співзасновниця S&P Investment Risk Management Agency, PhD, MBA, розповіла LDaily про основні помилки іноземних інвесторів на території України.
Ларс Вестберг, президент Міжнародного Ротарі клубу, відкрив для LDaily шляхетний бік бізнесу. Розповів, як багаті та середніх статків ділові люди можуть бути причетними до порятунку життів конкретних людей чи до покращення стану шкіл, сиротинців і будинків для літніх осіб. Розказав, як унікальна Ротарі-мережа за короткий час збирає шалені суми задля благої мети.
Франсуа Маріотт, генеральний директор Renault в Україні, розповів LDaily про те, як це – бути провідною автокорпорацією світу, про місце України в глобальній системі Renault, а також про довіру як ключову ланку інвестування та відносин між виробником і споживачем.
Хольґер Тауш, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні, поділився з LDaily роздумами, як Швейцарія солідаризується з Україною в здійсненні реформ, а також допомагає запровадити децентралізацію, електронне урядування й інші інновації, покращити інфраструктуру й охорону здоров’я, розвинути сільське господарство та збільшити промислове виробництво.
Елі Дюваль, директор «АЖС Україна», поспілкувався з LDaily про специфіку ринку міжнародних перевезень, про місце України на ньому та про особливості роботи в нашій країні
Михайло Шелемба – генеральний директор «Датагруп», усеукраїнського оператора зв'язку для бізнесу й дому, лідера ринку телекомунікацій у сегментах передачі даних, міжнародного транзитного трафіка й супутникового зв'язку, – розповів LDaily про становлення компанії, секрети стрімкого зростання великого бізнесу, активну підтримку командного духу, а також про особливості вітчизняного й світового телеком-ринку на етапі насичення.
Генеральний директор компанії «АВТ Баварія Україна», офіційного імпортера автомобілів BMW в Україні, Олександр Тимофєєв розповів LDaily про місце вітчизняного авторинку в глобальній системі BMW, перспективи інвестицій у місцеве виробництво, екологічну складової бізнесу й соціальні проекти компанії.
Ростислав Шурма, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь», одного з найбільших вітчизняних підприємств, поділився з LDaily секретом створення успішної команди, а також розповів про зміни, які відбулися в компанії за останні роки, про відкритість її бізнесу і взаємини з городянами, про реалізовані проекти, екологічну відповідальність і соціальні програми.
Ярослава Джонсон, президент і головний виконавчий директор першого в Україні й Молдові регіонального фонду прямих інвестицій – Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), розповіла LDaily про його роль у розробці експортної стратегії України, про численні підтримані фондом проекти й бізнеси та про сприяння соціальним підприємствам на місцевому рівні.
Ігор Бєда, керуючий директор GlobalLogic у Центральній та Східній Європі.
Світлана Михайловська, заступник директора з представництва інтересів компаній-членів.
Олександра Альхімович, керуючий директор компанії Luxoft Ukraine.
Наталія Осадча, співзасновниця S&P Investment Risk Management Agency, PhD, MBA.
Микола Сюткін, засновник і головний виконавчий директор S&P Investment Risk Management Agency
Олександра Альхімович, керуючий директор компанії Luxoft Ukraine.
З моменту виходу інтерв’ю минуло трохи більше року, IT-галузь країни й далі активно зростає, а Luxoft розвивається якісно й кількісно. Ми відкрили кілька нових локацій компанії в Європі й Азії, що дасть змогу нам швидше та якісніше взаємодіяти з клієнтами в цих регіонах. Тож тепер Luxoft має офіси у 21 країні світу.
Лідер зростання – сегмент Automotive, де спеціалісти компанії розробляють IT-рішення для провідних автовиробників. Наприклад, разом із Daimler AG Luxoft відкрив R&D-центр у Берліні для прискорення впровадження інновацій і розробки програмного забезпечення для майбутніх автомобілів автовиробника. Найбільша кількість інженерів-програмістів у цьому сегменті в Україні працює саме в Luxoft.
Також ми розробили та протестували систему електронного голосування в місті Цуг (Швейцарія). Саме там розташовується головний офіс компанії й там же засновано так звану Crypto Valley (Крипто-долину). Систему голосування було створено в партнерстві із владою й відділенням комп’ютерних наук Університету прикладних наук Люцерна. Вона базується на блокчейні та має відкритий код, адже технологія, яка стоїть за таким фундаментальним механізмом, як загальне голосування, не
повинна бути власністю певного підприємства.
Українська IT-галузь за останній рік змогла усунути деякі перепони, які тривалий час спричиняли складнощі у веденні бізнесу. Так, завдяки Асоціації «ІТ Ukraine», Офісу ефективного регулювання (BRDO) та Міністерству юстиції України вдалося спростити працевлаштування іноземців і процедуру імпорту прототипів обладнання для R&D-центрів. Це значно поліпшить умови роботи ІТ-компаній України.