Новини

Китай обігнав США за кількістю публічних компаній

Потік відкладених і зірваних IPO серйозно вдарив по і так активно скороченому американському ринку акцій.

Як зазначає Financial Times, ряд відкладених і невдалих первинних розміщень на американському ринку (в тому числі останнє, коли від IPO відмовився WeWork) зробили серйозний негативний вплив на ринок.

При цьому видання відзначає, що число зареєстрованих на біржі американських компаній скорочується протягом більш ніж двох десятиліть: приватні акціонерні компанії вже поглинули багато публічних груп. З іншого боку, великі венчурні ринки і жваві боргові ринки дозволили іншим швидкозростаючим компаніям залишатися приватними набагато довше.

Все це призвело до скорочення числа публічних американських компаній з піку в більш ніж 8 тис., досягнутого в 1996 р, до нинішніх 4,4 тис., відзначає FT, посилаючись на дані JPMorgan Asset Management.

Тим часом Китай активно розвиває власні ринки капіталу, відправляючи на них держкомпанії і спонукаючи все більшу кількість приватних компаній країни стати публічними. Причому мова йде і про ринки материкового Китаю, і про Гонконг, а також США і Європи.

В результаті, за даними JPMorgan, зараз на ринку зареєстровано понад 4,8 тис. публічних китайських компаній. Показник подвоївся за 10 років і виріс більш ніж в 10 разів за останні 20 років.

Спочатку більшість китайських компаній, зареєстрованих на біржі, були з Гонконгу. Материк був представлений в основному державними підприємствами, але зараз вітчизняні, офшорні і приватні компанії складають більше половини від загального числа громадських організацій КНР.

Читайте також: П’ять китайських компаній потрапили до чорного списку США

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар