Новини

Китай готовий інвестувати $600 млн у Слов’янську ТЕС

Китай очікує надання Україною державних гарантій для інвестування $600 млн у будівництво нового блоку Слов’янської ТЕС (ПАТ “Донбасенерго”), повідомив радник з торгово-економічних питань при Посольстві КНР в Україні Лю Цзюнь.

«Китайська сторона готова інвестувати в цей проєкт понад $600 млн за умови надання держгарантії українською стороною», – сказав Лю Цзюнь.

Він зазначив, що договір між компаніями Dongfang Electric International Corporation і “Донбасенерго” підписали ще в 2018 році.

“Будівництво шостого енергоблоку – це новий серйозний потенційний спільний проєкт України та КНР. Я впевнений, його реалізація принесе велику вигоду і для українського народу, і для китайських підприємств”, – зазначив Цзюнь.

Контракт між DEIC і «Донбасенерго» передбачає будівництво на Слов’янській ТЕС блоків №6А і №6Б по 330 МВт кожен.

Ціна контракту складає $684,296 млн. Фінансування реконструкції має бути здійснено на 70% за рахунок кредитних коштів китайського банку.

Очікується, що реалізація проєкту продовжить ресурс ТЕС на 40 років, підвищить ефективність її роботи, скоротить питому витрату палива і витрати на технічне обслуговування. Реконструкція блоку №6 Слов’янської ТЕС дозволить значно знизити собівартість виробленої електроенергії, спалювати низькосортне вугілля без застосування природного газу в діапазоні навантажень 40-100%.

Читайте також: Запаси вугілля на складах ТЕС перевищили минулорічні в 2,3 рази

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар