Новини

Куди експортуються українські алмази, парашути і послуги IT?

Україна відома як активний експортер зернових, чорних металів та іншої сировини. Але, менша частка людей знає, що ми також займаємося експортом алмазів, цукру і, наприклад, умивальників. Джерело Delo.ua опублікував список країн, в які найбільш активно поставлялася українська продукція за минулий 2016 рік.

Результати 10 – ти місяців минулого року показали, що експорт українських товарів перейшов мітку $ 29 млрд. Це на 7,9% менше, ніж показник за 2015 рік. Виручка від продажу експортної продукції агропромислового комплексу та харчової промисловості становила $ 11,8 млрд, металургії – $ 6,89 млрд, а електротехнічних та інших установок – ще $ 2,98 млрд. У п’ятірку лідерів по закупівлях українських послуг і товарів увійшли Росія, незважаючи на війну на Донбасі, Єгипет, Польща, а також Туреччина з Китаєм.

За минулий рік Україна експортувала оброблених та необроблених алмазів на $ 2,2 млн. З них до Швейцарії – на $ 1,3 млн, в США – $ 682 тис. За вантажні та вантажопасажирські суда найбільше заплатила Росія – більше $ 59 млн . Європейські країни імпортували найбільше українських чорних металів – понад $ 11 млрд. Лідером споживання українських горіхів стала Туреччина, яка заплатила Україні за цей товар $ 12, 59 млн. Лідером по споживанню інформаційних, телекомунікаційних та комп’ютерних послуг стали США – $ 1, 16 млрд. М’янма (Південно-Східна Азія) закупила українські парашути на $ 7 41 тис.

Читайте також: У країни ЄС і арабського світу буде експортуватися продукція «Монделіс Україна»

  •  

Напишіть коментар