Аналітика Новини

Кредитори «Океану» продають завод через борги

zavod_okeanПіслязавтра, 19 серпня, кредитори ПАТ НСЗ «Океан» проведуть перше засідання з питання продажу заводу, щоб погасити борги. Таке оголошення зробила Ірина Сербін, арбітражний керуючий підприємства.

Вона також розповіла, що заводом вже цікавляться суднобудівні компанії зі світовим ім’ям. Хоча, за словами І. Сербін, ряд осіб намагаються у суді вплинути на процедуру ліквідації ПАТ НСЗ «Океан».

Вона також розповіла, що семеро людей раптом висунули претензії до «Океану» на 4,5 мільйона гривень (спільно), вимагаючи цю суму заплатити. За її словами, ті, хто вимагає таких виплат, виходять з того, оклад у розмірі від 30 до 108 тисяч гривень за місяць, тоді як, уточнила арбітражний керуючий, середня зарплата по заводу складає 2,5 тисячі гривень.

Нагадуємо, що 23 червня 2016 року Господарський суд Миколаївський області затвердив реєстр кредиторів «Океану» і зобов’язав зібрати всіх кредиторів і вибрати з них комітет в складі 5 компаній. Це – ТОВ “Консалтинг-Гамма”, “Тетія Фінанс”, “Торговий дім” Аннона “,” Денкорд АГ “і” Фінансова компанія “Авуар-Сервіс”.

Вимоги кредиторів затверджені на загальну суму 758, 94 мільйони гривень. Найбільший кредитор «ПАТ« Океан »-« Консалтинг-Гамма »з Кривого Рогу, чиї вимоги складають 1,433 мільярда гривень.

ПАТ “Миколаївський суднобудівний завод” Океан “(до квітня 2011 року -” Вадан Ярдс Океан “, до грудня 2008-го – Damen Shipyard’s Okean, до лютого 2001 го -” Суднобудівний завод “Океан”) спеціалізувалося на виробництві та ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн.

У лютому 2012 року про готовність придбати 50% акцій заводу “Океан” повідомив “Смарт-холдинг”. Президентом ПАТ “Миколаївський суднобудівний завод” Океан “був призначений Василь Федін – виконавчий директор Smart Maritime Group (SMG) – судостроітельного субхолдинг “Смарт-холдингу”, проте згодом він пішов з підприємства, а “Смарт” повідомив про те, що угода не відбулася.

У квітня 2013 року Господарський суд Миколаївської області затвердив реєстр кредиторів підприємства із загальною сумою визнаних вимог у розмірі 2,3 мільярди гривень. Основними кредиторам визнані компанії Belmont Industries Inc. (Беліз) і ТОВ “Консалтинг-гамма”, однак проти цього заперечували компанії, пов’язані з групою “Фінанси і кредит” Костянтина Жеваго. У листопаді 2013 року було прийнято рішення про визнання “Океану” банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, проте в травні 2014 року Вищий господарський суд України скасував його.

Читайте також: Російський Centro залишає український ринок, не впоравшись із боргами

  •