Новини

Компанія Total заявила про наміри продати своє німецьке дочірнє підприємство Atotech

Компанія Total планує продати німецьке дочірнє підприємство з виробництва спецхімікатів та обладнання для друкованих плат і напівпровідників – Atotech. Про це компанія оголосила в лютому 2016 року. У травні цього року компанія Atotech була віднесена до розряду непрофільних активів Total, розвивати які не варто. З метою оптимізації витрат і проводиться урізання непрофільних проектів. Запланована ціна угоди – 3 млрд. євро при річному обороті Atotech в 1 млрд. євро.

Пошук і відбір покупців почнеться влітку поточного року. Рішення про те, хто стане організатором продажу ще не прийняте, проте попередньо вибір зупинений на банку Barclays.

Причини продажу компанії експерти пояснюють падінням рентабельності нафтопереробки в Європі і скороченням обсягу попиту на внутрішньому ринку. На даний момент набагато вигідніше співпрацювати з компаніями з переробки нафти в США та Азії, де вартість робіт і послуг значно дешевше.

Протягом п’яти років з 2009 по 2014 рік в Європі були закриті 15 нафтопереробних заводів, загальна потужність яких становила 1,7 млн. барелів на добу.


Довідка: Total – французька нафтогазова компанія, яка займає четверте місце за обсягами видобутку в світі. Створена в 1924 році. Здійснює діяльність в більш ніж 130 країнах світу. Крім видобутку нафти та її переробки, компанія володіє також мережею АЗС. Станом на 2016 рік вартість акцій компанії оцінюється в більш ніж 102 млн. Євро.

Atotech – міжнародна компанія з виробництва хімікатів, дочірнє підприємство концерну Total, розташоване в Німеччині (Берлін). Підрозділи компанії працюють в більш ніж 40 країнах світу.

Barclays – банк, фінансовий конгломерат, представництва якого успішно працюють на території всієї Європи, США, Азії. Банк заснований в 1896 році шляхом об’єднання діяльності відразу декількох британських банків. На початку 20 століття установа розширилася за рахунок поглинання декількох менших банків, включаючи National Bank of South Africa, Central Exchange Bank of India, Colonial Bank та ін. У 1967 році банк першим в світі встановив банкомат і випустив перші кредитні карти. Річний оборот складає близько 25 млрд. фунтів стерлінгів, а вартість його активів оцінюється в більш ніж 1 трлн. фунтів стерлінгів.

  •