Google, Facebook, Microsoft та інші високотехнологічні гіганти можуть зіткнутися з великими обмеженнями на ринку після того, як в середу парламентський комітет Європейського парламенту проголосував за більш жорсткі правила щодо захисту авторських прав.
Нові норми авторського права, запропоновані Європейською комісією два роки тому, покликані врахувати зростаючу роль онлайн-платформ, змушуючи їх ділитися доходами з видавцями та нести відповідальність за порушення авторських прав в Інтернеті.
Голосування в комітеті з правових питань, швидше за все, стане офіційною позицією Європарламенту, оскільки дана європейська інституція швидше за все стане майданчиком для переговорів країн ЄС задля досягнення спільної позиції, якщо в наступному місяці незгодні законодавці не будуть голосувати на загальних зборах.
У той час як інтернет-активісти та деякі законодавці критикували реформи ЄС, власники авторських прав аплодували їм. Німецька парламентарка Юлія Реда, що входить до складу партії «Зелених» в парламенті, виступала проти пропозиції ЄС і заявила, що дані заходи призведуть до “розкладання” Інтернету.
Депутатка Європарламенту від ФРН Юлія Реда
«Люди зіткнуться з труднощами в повсякденних справах, наприклад, обговорюючи новини і висловлюючи свою позицію в мережі. Блокування нашої свободи задля участі в обслуговуванні особливих інтересів великих медіакомпаній неприйнятна», – сказала вона в своїй заяві.
«Я оскаржу цей результат і прошу проголосувати за мою ініціативу в Європейському парламенті в наступному місяці», – сказала вона.
Читайте також: Україна підписала Угоду про співпрацю з ОЕСР