Новини

Карлос Гон міг незаконно скористатися турецькими літаками для втечі

Турецька фірма MNG Jet надала в лізинг літаки для польотів з Осаки в Стамбул і зі Стамбула в Бейрут. Екс-глава Renault-Nissan-Mitsubishi міг скористатися ними для втечі з Японії в Ліван.

Колишній глава французько-японського автомобілебудівного альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi Карлос Гон, якого звинувачують у фінансових махінаціях, незаконно скористався приватними бізнес-джетами для втечі з Японії в Ліван через Туреччину. Про це повідомила турецька компанія MNG Jet, що надає послуги оренди бізнес-авіації. У грудні вона надала двом клієнтам два літака в лізинг. Перший використовувався для польоту з Дубая в Осаку, а потім з Осаки в Стамбул, а другий – зі Стамбула в Бейрут. При цьому прізвище Гона не фігурували в супровідних документах.

Компанія почала внутрішнє розслідування, дізнавшись зі ЗМІ про втечу Гона, та 1 січня звернулася до суду. Один з її співробітників, фігурант розслідування, проведеного владою, вже зізнався в підробці документів. Він підтвердив, що діяв самостійно, не ставлячи до відома керівництво компанії. MNG Jet особливо виділила свою активну співпрацю з владою і надію на залучення до відповідальності осіб, що незаконно використовували повітряні судна або сприяли цьому.

Про втечу екс-глави автомобілебудівного альянсу стало відомо 30 грудня. Гон підтвердив, що знаходиться в Лівані, проте не повідомив подробиць. “Я не втік від правосуддя, а уникнув від неправосуддя і політичних гонінь”, – підкреслив він.

За відомостями неназваних співрозмовників агентства Reuters, Карлос Гон прилетів до Бейрута на приватному літаку з Стамбула. Турецька прикордонна поліція не була повідомлена про транзит Гона, а в системі аеропорту немає даних про його в’їзд і виїзд, про це повідомили в МВС Туреччини. За даними японського міністерства юстиції, у Токіо й Бейрута не укладено договір про екстрадицію.

Турецька поліція затримала сімох людей в рамках розслідування втечі Гона. За даними правоохоронних органів, серед затриманих – четверо пілотів, двоє співробітників наземних служб Стамбульського аеропорту імені Ататюрка і один вантажник.

Читайте також: Карлос Гон виключений з ради директорів Nissan

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар