Віталій  Бульда

Бліц-інтерв’ю з Віталієм Бульдою, генеральним директором ТОВ «Роберт Бош Лтд».

Бліц-інтерв’ю з Віталієм Бульдою, генеральним директором ТОВ «Роберт Бош Лтд».

bulda

Віталій Бульда, генеральний директор ТОВ «Роберт Бош Лтд»: Україна стала більш відкритою, поступово позбавляється радянських рудиментів і де факто стає частиною Європи

07.08.2019

Бліц-інтерв’ю з Віталієм Бульдою, генеральним директором ТОВ «Роберт Бош Лтд».

: Які основні показники за І півріччя 2019 року?

В. Бульда: Станом на кінець червня компанія перевищила продаж порівняно з аналогічним періодом минулого року.

: Як співробітники впливають на успіх компанії? Які інструменти використовуєте для моніторингу їх ефективності? Що Ви робите з тими, хто недостатньо залучений до процесу? Чи допомагаєте їм знайти внутрішню мотивацію?

В. Бульда: Ми є торговою компанією, яка займається збутом як готових виробів, так й інженерних рішень, саме тому настрій та компетентність наших співробітників, а також їхні ідеї є рушіями наших успіхів.

Оцінювання ефективності роботи співробітників відбувається за ступенем досягнення поставлених цілей, які є прозорими та зрозумілими як для виконавця, так і для керівника.

Якщо співробітник недостатньо залучений до процесу, то це питання насамперед до керівника, який долучив до роботи зайвих людей, або ж профіль співробітника не відповідає завданню. Універсального рішення немає, але в більшості випадків вихід знаходиться під час відвертої комунікації, звичайно, за умови бажання сторін його знайти.

Стосовно внутрішньої мотивації та її підвищення, то можна говорити доволі довго, але, на мій погляд, головним є те, що співробітники мають розуміти не тільки що вони роблять, а й чому вони це роблять. Цей простий постулат змінює ставлення до роботи та є потужним мотивуючим фактором.

: Поділіться планами на найближчі три роки. Чи плануєте Ви нові інвестиції в Україну?

В. Бульда: План у нас достатньо простий, а саме double digit growth кожного року. Стосовно інвестицій, то можу сказати, що ми постійно інвестуємо в Україну через навчання фахівців та впровадження нових технологій. Саме за допомогою нашого обладнання знижується енергозалежність, зростає рівень безпеки, будівництво проводиться швидше, промисловий комплекс отримує надійне гідравлічне обладнання, автомобільний парк країни перебуває в постійному русі, а хатня робота стає привабливішою.

: З якими проблемами стикається Ваш бізнес, працюючи в Україні?

В. Бульда: Україна не є унікальною порівняно з іншими країнами стосовно ведення бізнесу. Ті ж самі питання: вплив діджиталізації та нових технологій, міграція каналів збуту та центрів прийняття рішень, докорінна зміна принципів комунікації зі споживачем. Словом, усе, як у всіх.

: Чи відчуваєте Ви зміни в бізнес-кліматі за час існування компанії на українському ринку?

В. Бульда: Безумовно, Україна змінюється разом із рештою світу, а за останні 26 років існування компанії ми подолали разом чимало викликів. Зміни відбуваються постійно, але можу сказати про головне, що сталося за ці роки. Україна стала більш відкритою, поступово позбавляється радянських рудиментів і де факто стає частиною Європи.

Це дуже непростий шлях, але його пройшли або проходять усі без винятку наші країни-сусіди, тому тепер і наша черга.

: Чи стикалися Ви з корупцією у Вашій сфері?

В. Бульда: Усі 26 років діяльності в Україні ми постійно працюємо над тим, щоб усі можливі проблеми, у тому числі з державними установами, вирішувалися тільки в правовому полі.

: Як зміна влади може вплинути на діяльність компанії? Чого очікуєте від нової влади? На Ваш погляд, чи повинна держава втручатися в роботу бізнесу?

В. Бульда: З одного боку, влада через свої інститути встановлює для бізнесу правила гри, використовуючи законодавство та податкову політику, але це її пряма функція. З другого боку, податки бізнесу є джерелом прямих надходжень до бюджету, тому досягнення компромісу між владою та бізнесом має бути пріоритетом.

: Що, на Ваш погляд, заважає бізнесу повноцінно функціонувати на українському ринку?

В. Бульда: Можна поставити це запитання бізнесу в будь-якій країні, й ви, врешті-решт, отримаєте однакові відповіді, а саме: законодавство, податки, цільовий ринок, ринок робочої сили, непевність економічного та політичного розвитку.

Є речі, на які ми не можемо вплинути, тому давайте концентруватися на тому, як поточну ситуацію використати на користь бізнесу.

: Найімовірніше, за час існування компанії були допущені помилки. Чи проводите Ви роботу над помилками? І хто Вам у цьому допомагає?

В. Бульда: Помилки та невдачі — це частина життя, і без цього не обійдешся. Але, найімовірніше, саме вони є потужним рушієм наступних перемог та вдалих рішень. Робота над помилками болісна, але саме вона є найпродуктивнішою частиною діяльності. До речі, про твої помилки розказують значно охочіше, ніж про вдалі кроки.

Читайте також: Україна є недооціненим активом: ринок, де понад 40 мільйонів людей, не може бути непривабливим

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».