Валерій  Красовський

Бліц-інтерв’ю з Валерієм Красовським, СЕО та співзасновником компанії Sigma Software.

Бліц-інтерв’ю з Валерієм Красовським, СЕО та співзасновником компанії Sigma Software.

krasovskyj

Валерій Красовський, СЕО та співзасновник компанії Sigma Software: Влада має усвідомлювати, що для сталого розвитку бізнес потребує прозорих, зрозумілих та незмінних умов на тривалий час, і їх забезпечення — завдання уряду

09.08.2019

Бліц-інтерв’ю з Валерієм Красовським, СЕО та співзасновником компанії Sigma Software.

: Які основні показники за І півріччя 2019 року?

В. Красовський: Бізнес стабільно зростає на 25% у наших ключових географічних регіонах — у Європі й США. З’явився новий великий замовник у Швейцарії, також активно розвиваємо бізнес в країнах Близького Сходу. Компанія в Україні перетнула межу 1000 осіб. Також за І півріччя близько 300 осіб отримали нові знання від експертів компанії на курсах Sigma Software University і пройшли підвищення кваліфікації понад 700 спеціалістів компанії.

: Як співробітники впливають на успіх компанії? Які інструменти використовуєте для моніторингу їх ефективності? Що Ви робите з тими, хто недостатньо залучений до процесу? Чи допомагаєте їм знайти внутрішню мотивацію?

В. Красовський: Без ефективної роботи команди, без самовіддачі всіх її членів компанія не може досягти успіху. Добре розуміючи це, Sigma Software виділяє для себе дві основні цінності — це наші клієнти і, звісно ж, наші спеціалісти.

Щодо інструментів, то їх дуже багато. У нас динамічний бізнес, і з його розвитком удосконалюються й наші підходи, які, врешті, і покликані забезпечити подальший сталий розвиток компанії та команди. Це відпрацьовані процедури планування кар’єри, створення мапи розвитку для кожного спеціаліста з урахуванням його потреб та інтересів, розвинена менторська програма та програма обміну знаннями, постійне навчання спеціалістів та допомога в отриманні професійних сертифікацій. Компанія також надає широкі можливості своїм спеціалістам брати участь в розвитку професійної спільноти через участь та підтримку численних локальних, всеукраїнських та міжнародних заходів. Крім того, в компанії працюють R&D центри в Харкові, Києві, Львові та Одесі. Бажаючі працювати з новітніми технологіями та втілювати в життя свіжі ідеї завжди можуть долучитися до дослідницької роботи, що теж є потужним мотиватором для професіоналів у сфері ІТ.

У компанії чимало прикладів надзвичайного кар’єрного зростання: від інтернів до архітектора та голови департаменту, від Junior-розробників до Delivery Director та керівника американського офісу і багато інших. У Sigma Software ми максимально націлені на тривалу роботу з командою, віримо в своїх спеціалістів і надаємо можливості для розвитку.

: Поділіться планами на найближчі три роки. Чи плануєте Ви нові інвестиції в Україну?

В. Красовський: Sigma Software щорічно інвестує в Україну й робитиме це надалі. Ці інвестиції втілюються в сучасні й затишні офіси зі стильним ремонтом, де наші фахівці мають змогу ефективно працювати та відпочивати. Компанія бере участь у численних проектах, що є частиною стратегії з корпоративної соціальної відповідальності. Один із найбільших і найважливіших КСО проектів — реформування та розвиток ІТ-освіти в Україні, що передбачає співпрацю з провідними вишами, коледжами та школами, спільні освітні програми за трендовими напрямами, створення інноваційних сучасних лабораторій, де майбутні ІТ-професіонали можуть набувати практичних навичок, украй необхідних на реальних проектах. Інвестуючи в освіту, ми інвестуємо в майбутнє галузі загалом, адже ІТ постійно відчуває брак талановитих людей, а з часом потреба в спеціалістах ставатиме дедалі гострішою. ІТ-фахівців треба готувати відповідно до потреб ринку; наша компанія чудово розуміє, що без участі бізнесу зробити це буде значно важче.

: З якими проблемами стикається Ваш бізнес, працюючи в Україні?

В. Красовський: Основна проблема — це часта зміна уряду і, у зв’язку з цим, непрогнозовані зміни законодавства. Із кожним новим урядом ІТ-бізнесу доводиться заново налагоджувати діалог із державою та лобіювати зміни, що можуть забезпечити стабільні умови для розвитку. Компанія Sigma Software бере активну участь у співпраці з урядом через профільні асоціації. Наприклад, співзасновник Sigma Software, Володимир Бек майже 10 років очолює ІТ-комітет Європейської бізнес-асоціації. У співпраці з провідними ІТ-компаніями України нам вдалося чимало досягти і щодо створення прозорих податкових умов, і щодо підтримки ІТ-освіти, і щодо популяризації ІТ як наукоємної галузі, і щодо піару за кордоном України як держави з розвиненою ІТ-галуззю.

: Чи відчуваєте Ви зміни в бізнес-кліматі за час існування компанії на українському ринку?

В. Красовський: Так, в останні роки, після Революції гідності, сталося чимало позитивних змін, які відчув на собі бізнес. Серед іншого, це значне зниження адміністративного тиску, дерегуляція з боку НБУ, що сприяли лібералізації валютного ринку та спростили інвестування за кордон, це й відмова від деяких застарілих підходів та політик (наприклад, скасування мокрих печаток), що досі значно ускладнювали ведення бізнесу. Нині чимало речей робити стало набагато простіше, що, сподіваюся, наближає нас до Європи та позитивно вплине на легкість ведення бізнесу в Україні.

Зміни в бізнес-кліматі відчувають й інші компанії, про що йшла мова у спільному проекті ІТ-комітету ЄБА та Ліга:Закон: https://biz.ligazakon.net/interview/185504_shvedskiy-biznes-po-ukrainski

: Чи стикалися Ви з корупцією у Вашій сфері?

В. Красовський: Ми майже не працюємо з Україною, переважна кількість наших замовників — європейські та американські компанії. А в цих країнах корупцію вдалося побороти. Отже, ні, ми в нашій роботі з корупцією не стикаємося.

: Як зміна влади може вплинути на діяльність компанії? Чого очікуєте від нової влади? На Ваш погляд, чи повинна держава втручатися в роботу бізнесу?

В. Красовський: Держава не має втручатися в роботу бізнесу. Саме цього розуміння ми й очікуємо від нової команди, яка, сподіваємося, продовжить позитивні реформи і започаткує нові. Влада має усвідомлювати, що для сталого розвитку бізнес потребує прозорих, зрозумілих та незмінних умов на тривалий час, і їх забезпечення — завдання уряду.

: Що, на Ваш погляд, заважає бізнесу повноцінно функціонувати на українському ринку?

В. Красовський: Більшість українських компаній, на жаль, досі не готові інвестувати достатньо грошей в ІТ-інфраструктуру й радше оберуть дешеві послуги, аніж послуги з високою якістю. Тому поки що українські консалтингові ІТ-компанії здебільшого працюють з іноземними клієнтами та розроблять рішення, що продаються за кордон.

: Найімовірніше, за час існування компанії були допущені помилки. Чи проводите Ви роботу над помилками? І хто Вам в цьому допомагає?

В. Красовський: Звичайно, не помиляється той, хто нічого не робить. Помилок не можна уникнути зовсім, але можна і треба вчитися їх визнавати, аналізувати, знаходити коріння проблем і шляхи їх вирішення та уникнення в майбутньому. В цьому компанії допомагають міжнародні стандарти та сертифікації, такі як ISO 9001 та ISO 27001, що регулюють системи менеджменту якості та інформаційної безпеки. У компанії постійно відбувається оцінювання процесів та політик, обмін знаннями та аналіз допущених помилок на всіх рівнях — від керівників компанії та підрозділів до проектних команд і команд, які забезпечують адміністративну підтримку.

Читайте також: Ведення бізнесу в Україні в період політичної нестабільності: що потрібно взяти до уваги

Читайте новини в нашому додатку!
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.com.grodas.ldaily&hl=ru
App Store: https://itunes.apple.com/us/app/ldaily/id1354384907?l=uk&ls=1&mt=8

Зверніть увагу!
«СНН ГРУП» володіє винятковими авторськими правами на інформацію, розміщену в даній статті.
Автор має виключне право контролювати використання даного матеріалу, що означає заборону на використання даної інформації без його згоди. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, фото, малюнки, інші матеріали.
Будь-яке використання матеріалу/інформації  або будь-яку його частину з даної статті без письмової згоди автора заборонено.
Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо. У разі виявлених порушень автор має право на захист авторських прав в порядку, передбаченому ст. 50-53 Закону України «Про авторське право і суміжні права».