Аналітика

Хто менше трудиться, або У кого заробіток більший

Цікаво знати, що Гетьман Скоропадський у 1918 році вперше встановив в Україні 8-годинний робочий день.

У Сполучених Штатах така норма робочого тижня була введена ще в 40-х роках ХХ століття. Хоча сьогодні приватні компанії Америки ввели 35-годинний робочий день. Державні службовці продовжують працювати 40 годин на тиждень.

Європейський парламент встановив максимальний робочий час в 48 годин в тиждень. Фінансуються все понаднормові години.

Деякі країни ввели і свої обмеження. Наприклад, у Фінляндії вважають, що її жителям потрібно працювати не менше 32 годин, але не більше 40. Найчастіше європейці працюють по 35 годин на тиждень.

Якщо ж говорити про продуктивність роботи, то найбільші трудівники живуть в таких країнах: Люксембург, Норвегія, Швейцарії, Данія та Ісландія. Результатом праці є внесок в економіку своєї країни за годину роботи – від 68,47-до 36,52 доларів.

Україна займає 42 позицію рейтинга.

Для довідки. Найдовше в Європі працюють шведи – 49 років до виходу на пенсію. А загальний трудовий стаж як поняття в них, на відміну від нас,  не існує взагалі, тому що людина, яка працює, зразу починає платити, вони взагалі платять податки і працюють навіть старше 65-ти, тобто в них є можливість продовжувати працю до того моменту, доки людина хоче. Найменше працюють – 41 вік – італійці. Тож, тих 35 років стажу, які оголошені Урядом України, вписуються в загальноєвропейські.

 

 

 

  •  

Напишіть коментар