Новини

Харківська міська рада і Visa підписали Меморандум про співпрацю у сфері розвитку безготівкової економіки міста

Харків – 9 грудня 2019 р. – Меморандум про співробітництво, який передбачає запуск рішень для розвитку безготівкової економіки, підписали Харківська міська рада і Visa. Сторони домовилися про розвиток cashless інструментів розрахунку у міській інфраструктурі, починаючи із впровадження безготівкових засобів оплати в міському громадському транспорті за допомогою безконтактних банківських карт.

Сторони мають намір у якості пілотного проєкту запровадити безготівкову оплату проїзду у громадському транспорті, починаючи з метрополітену. В рамках цього проєкту Харківська міська рада і Visa додадуть функціонал безконтактної оплати на вже встановлених валідаторах на станціях «підземки». Згодом планується таку можливість надати й пасажирам інших видів транспорту.

Два роки тому Харків розпочав реалізацію проєкту автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському громадському транспорті Eticket. Із появою безконтактних платежів оплатити поїздку стане ще простіше: достатньо піднести до валідатора банківську картку.

Крім того, сторони Меморандуму планують запровадити оплату за допомогою мобільних додатків та QR-кодів вартості послуг з паркування, велосипедного прокату, житлово-комунальних послуг у сервісних центрах та на комунальних підприємствах, а також оплату електронними платіжними засобами за адміністративні послуги у м. Харків.

«Нам приємно, що компанія Visa є партнером міста в сфері переходу на систему безготівкових платежів. Ми розуміємо, що за цим майбутнє. У нас вже є програми, які ми реалізуємо спільно, і сьогоднішній меморандум стане імпульсом для розвитку нашого подальшого і перспективного співробітництва. Таким чином ми закладемо основу, яка в майбутньому принесе Харкову платоспроможність та процвітання», – підкреслив Ігор Терехов, Перший заступник Харківського міського голови.

«Як засвідчує досвід міст, де вже впроваджені безконтактні платежі в транспорті, пасажири швидко звикають до зручного і сучасного засобу оплати. Для Visa підписання меморандуму з Харківською міською радою – важливий крок у реалізації концепції безготівкової економіки. Харків – місто, яке має репутацію науково-технічної столиці країни. Я переконаний, що городяни оцінять наші інноваційні рішення повсякденних проблем: від оплати проїзду в транспорті і паркування до оплати адміністративних і житлово-комунальних послуг», – коментує Євген Лісняк, старший директор, голова департаменту стратегічного партнерства з фінтех-компаніями та підприємствами, Visa в Україні, країнах СНД та Південно-Східної Європи.

Компанія Visa вже успішно реалізувала аналогічні проєкти в інших містах України – у Вінниці, Житомирі, Тернополі, Чернігові, Чернівцях, Івано-Франківську та Краматорську.

  •  

Напишіть коментар