Новини

Гройсман: Зовнішній борг України – вісімдесят відсотків ВВП

Розмір зовнішнього державного боргу України – вісімдесят відсотків ВВП України, що є непомірно великим навантаженням на країну. Дефіцит бюджету пенсійного фонду – п’ять відсотків. Процес приватизації в Україні буде проходити у відповідності з нормами англійського права. Про це заявив прем’єр-міністр України на конференції, присвяченій питанням реформування в Україні, що проходить в Лондоні. Про це повідомляє УНІАН.
«Вісімдесят відсотків внутрішнього валового продукту складає зовнішній державний борг. Це величезне навантаження на нашу країну », – сказав Гройсман. Причинами, за словами прем’єра, є велика витрата коштів на забезпечення обороноздатності країни, в зв’язку з агресією з боку Росії.
Також прем’єр повідомив, що процес приватизації в Україні буде проходити у відповідності з нормами англійського права, до моменту завершення процесу реформування судової системи. Уряд підготував проект нової законодавчої бази з приватизації в Україні, яка після прийняття в парламенті, запрацює з прозорою конкурентністью. Але, до процесу завершення реформування судової системи весь приватизаційний процес буде проходити за нормами англійського права.
Нагадаємо що, саме норми англійського права давно і міцно прижилися й є тими, що регламентують в договори M&A.
Прем’єр зазначив, що такі заходи повинні забезпечити гарантії інвестицій.
Нагадуємо, що в липні Кабінет міністрів України схвалив і направив на розгляд Національної ради реформ при президенту новий законопроект про приватизацію, який передбачає значне спрощення процедури продажу державних активів: регулювання приватизації одним законом (в чинному  – 7 законів), два типи об’єктів приватизації (у чинному – п’ять)  – великі і малі, дві процедури (в чинному – п’ять) – аукціон і викуп. Великі об’єкти приватизації – за участю авторитетних радників, малі – через електронну площадку «Прозоро» (ProZorro).

Читайте також: Інвестиційна привабливість України демонструє позитивну динаміку

  •  

Напишіть коментар