Новини

Google виграла суд з Oracle на $ 9 млрд.

Google виграла суд з Oracle на $ 9 млрд.Корпорація Alphabet, яка є власником Google, днями виграла судовий спір про патентні права на використання програмного забезпечення з виробником софта Oracle, – повідомляє джерело Reuters.

Суд в Сан-Франциско  відмовив Oracle в присудженні компенсації в розмірі $ 9 млрд., заявленої компанією, повідомляє агентство.

Oracle подавала позов, в якому вона вказувала, що Google заробив $ 8,8 млрд.  в результаті порушення авторських прав Oracle.

Компанія подала в суд на Google шість років тому, стверджуючи, що останній потрібно заплатити за ліцензію для використання компонентів Java в ОС Android. Google скопіювала частини Java, щоб полегшити розробникам, які вже були знайомі з мовою Java, роботу на Android.

У 2012 році суд визнав, що Google порушила права Oracle, але не зміг встановити, чи було дане порушення «добросовісним». Суд постановив, що Oracle не може в даному випадку вдаватися до американського патентного законодавства. Oracle не змириться з таким вердиктом.

Коментуючи нове рішення суду, в Oracle заявили, що мають намір оскаржити його.

Google Inc. – американська транснаціональна публічна корпорація, що входить до складу холдингу Alphabet, інвестує в інтернет-пошук, хмарні обчислення і рекламні технології. Активи компанії становлять близько $ 131,133 млрд.

Oracle – американська корпорація з активами на суму в $ 98,8 млрд., другий за величиною доходів виробник програмного забезпечення (після Microsoft), найбільший виробник програмного забезпечення для організацій, великий постачальник серверного обладнання.

Джерело: reuters.com

 

  •