Новини

Goldman Sachs оштрафований на $ 5 млрд.

Goldman Sachs оштрафований на $ 5 млрд.Найбільша американська фінансова установа Goldman Sachs оштрафована регуляторами за махінації в області цінних паперів за період з 2005 по 2007 рр.

Рішення було прийнято днями, контролюючі органи стверджують, що банк, також як і багато інших фінансових установ, під час фінансової кризи занижував оцінки ризиків фінансових паперів, і це стало причиною того, що покупці понесли величезні збитки.

Для того, щоб врегулювати питання, Goldman Sachs сплатить контролюючим органам близько $ 5 млрд. Ця сума складається з штрафу в $ 2,385 млрд., $ 875 млн. виплати готівкою і пільги для виплат  іпотечних кредитів у сумі $ 1,8 млрд.

Глава банку заявив в інтерв’ю про те, що радий нарешті врегулювати дану проблему з контролерами.

Реалізація цінних паперів значно відобразилась на ринку на фоні кризи 2008 року. Великі фінансові підприємства США взяли на себе провину в тому, що надавали іпотеки некваліфікованим позичальникам, представляючи займ як вигідну інвестицію і перекладаючи всі ризики на інші особи.

Банку вдалося врегулювати питання про шахрайство у фінансовій сфері в досудовому порядку. У той же час це не гаратірует того, що банку не пред’являть позови і претензії Міністерство Юстиції США і треті особи.

Штрафам за маніпуляції з цінними паперами під час кризи, з боку регуляторів піддалися не тільки банки. Рекордну суму в розмірі $ 1,5 млрд.  заплатило агентство Standart & Poor’s.

The Goldman Sachs Group, Inc. – є одним з найбільших світових інвестиційних банків, який був заснований в 1869 р. в Нью-Йорку. Капіталізація банку восени 2015 становила $ 77,70 млрд. Чистий прибуток в 2014 році склав $ 8,477 млрд.

Джерело: www.rbc.ru

  •