Новини

Glencore продає 40% свого агробізнесу за $ 2,5 млрд.

Днями обізнані джерела повідомили про те, що велике трейдингове підприємство Glencore має намір продати 40% агробізнесу найбільшому пенсійному фонду в Канаді – Canada Pension Plan Investment Board. Ціна угоди налічує близько $ 2,5 млрд. Весь агробізнес підприємства оцінюється в $ 6,5 млрд. Сторони сподіваються закрити угоду до кінця 2016 р.

Аналітики говорять про те, що підприємство зважилось продати свій агробізнес для того, щоб розплатитися з боргами. За підрахунками, сума заборгованості Glencore перед кредиторами на сьогоднішній день налічує     $ 26 млрд. Експерти говорять про те, що компанія почала відчувати фінансові труднощі через зниження вартості сировини на світовому ринку.

В кінці минулого року, керівництво Glencore прийняло рішення затвердити новий бізнес-план, який повинен допомогти компанії повернути фінансову стабільність. В рамках плану компанія продасть  ряд своїх активів. Серед них – агробізнес.

Джерела говорять про те, що потенційними покупцями частини бізнесу Glencore також були японське і сінгапурське підприємства, проте перевагу було віддано Canada Pension Plan Investment Board, яке запропонувало  найбільш вигідні умови.

Після того, як в пресі з’явилася інформація про продаж компанією частини бізнесу, акції Glencore виросли на 2%.

Glencore International AG є одним з найбільших трейдингових компаній. Підприємство займається продажем сировинних товарів і рідкоземельних матеріалів. Активи компанії в минулому році оцінювалися в $ 152,2 млрд.  До кінця року керівництво має намір продати активів на суму $ 4-5 млрд.

Джерело: delo.ua

  •