Новини

Глава правління ПриватБанку розповів, чого в судах домагається Коломойський

У судах екс-власники Приватбанку оскаржують технічні аспекти націоналізації, повідомив Петро Крумханзл.

Колишні акціонери ПриватБанку не заперечують факт, що банк був неплатоспроможним або з банку виводилися кошти, в судах вони оскаржують технічні аспекти націоналізації. Про це в інтерв’ю НВ Бізнесрозповів голова правління націоналізованого ПриватБанку Петро Крумханзл.

“Для колишніх власників звертатися до зарубіжного суду дуже ризиковано. Іноземний суд зазвичай незалежний і приймає рішення відповідно до закону. Це з великою ймовірністю буде рішенням не на їхню користь. Тому вони воліють звертатися до українських судів, де сьогодні розглядається понад 400 справ. Ми ж навпаки звертаємося в іноземні юрисдикції. Колишні акціонери оскаржують технічні аспекти націоналізації. Вони не заперечують факт, що банк був неплатоспроможним або з банку виводилися кошти”, – сказав Крумханзл.

Він зазначив, що колишні власники банку в судових справах звертають увагу на деякі дрібні адміністративні деталі.

“Дуже простий приклад: в одному з судових процесів було поставлено питання про законність перевірки, проведеної Національним банком в ПриватБанку до націоналізації. І суд виніс дуже цікаве рішення, що Нацбанк не повинен був проводити перевірку. Можливо, я іноземець, можливо, я чогось не розумію. Але в чому тоді роль регулятора, якщо не в тому, щоб перевіряти банки, чи працюють вони відповідно до закону? Мають належний облік? Я не можу уявити жодну країну в світі, де б суд сказав, що центробанк не може проводити перевірку”, – говорить Крумханзл.

Також він нагадав, що було ініційовано низку великих судових справ, метою яких є відшкодування збитків і повернення коштів, які були незаконно виведені з банку.

“Я маю на увазі справи, які ми передали в Лондонський суд, друга – це судова справа в штаті Делавер, США, а третя – на Кіпрі. Ми шукаємо найефективніший спосіб повернути гроші. Як відомо, в 2016 році уряду довелося вкласти в банк 155 мільярдів гривень, щоб врятувати банк від банкрутства. А підтверджена аудитором сума проблемних кредитів, які дісталися нам “у спадок” від того періоду, коли банк перебував під контролем колишніх власників, становить близько 213 млрд грн”, – додав голова правління ПриватБанку.

Читайте також: ПриватБанк збільшив прибуток у п’ять разів

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар