Новини

Франція і Німеччина досягли домовленостей про майбутнє єврозони

Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мейр заявив, що він упевнений в досягненні угоди з Німеччиною в цьому місяці про створення спільного «фіскального потенціалу» в єврозоні.

Ле Мейр і його німецький колега Олаф Шольц виробляють дорожню карту для реформи єврозони з метою досягнення угоди до зустрічі президента Еммануеля Макрона 19 червня і канцлера Німеччини Ангели Меркель. Виступаючи після зустрічі міністрів фінансів країн “Великої сімки” в Канаді, Ле Мейр сказав, що так званий “фіскальний потенціал» лежить в основі пропозицій Франції.

Міністри фінансів ФРН та Франції Олаф Шольц (зправа) та Бруно Ле Мейр (зліва)

Проте, дане питання є дуже чутливим для Німеччини, де побутують побоювання, що німецькі платники податків можуть залишитися осторонь формування політики всередині єврозони.

Хоча деталі угоди як і раніше розпливчасті і потребують уточнення, на даний момент відомо, що французи хочуть створити спільний фонд, який може бути використаний для пом’якшення економічних потрясінь і згладжування відмінностей між економіками країн зони євро.

«Якщо ви хочете знизити економічні розбіжності між членами єврозони, вам потрібен заздалегідь передбачений бюджетний (фіскальний) потенціал», – сказав Ле Мейр на зустрічі міністрів фінансів «Великої сімки» в канадському гірському курортному місті Вістлер, Британська Колумбія.

Читайте також: Міністри фінансів G7 критикують американську торгову політику

  •  

Напишіть коментар