Новини

Екс-глава Мінфіну РФ: Прямі інвестиції в російську економіку зменшилися в сім разів

Завдяки впливу санкцій Європейського Союзу і США, прямі іноземні інвестиції в економіку Росії продемонстрували різке падіння останнім часом, тобто зафіксували зменшення в сім разів. Про це розповів екс-глава Мінфіну Олексій Кудрін під час проведення форуму Moscow Exchange Forum 2017, що проходить в Нью-Йорку.

Статистика підтверджує, що в 2009 році обсяг прямих іноземних інвестицій становив 70 мільярдів.

Експерти прогнозують, що в поточному році інвестиції складуть до 10 мільярдів в економіку РФ.

Крім цього, Олексій Кудрін акцентував увагу на те, що санкції впливають на ВВП Росії. Так, наприклад, в період 2014-2015 років бюджет країни зменшився і недоотримав 1% ВВП.

На даному етапі,  зростання економіки сповільнилося на тлі зниження цін на нафту і нафтопродуктів, санкцій від ЄС і США, але це жодним чином не повинно торкнутися реформування. За словами Кудріна, на 90% реформи в Росії залежать від внутрішніх причин.

Нагадаємо, що раніше екс-глава Мінфіну Росії висловлювався, що санкції жодним чином не впливають на економіку Росії, а швидше просто носять репутаційний характер.

Правда Олексій Кудрін ще висловив думку, що санкції проти Росії можуть бути збереженими десятиліттями.

Для довідки. Кудрін заявляв про те, що вся економіка РФ прив’язана до вартості нафти, а для припинення зростання податкового навантаження необхідно пом’якшення бюджетного правила з ціною відсікання нафти в 40 доларів/барель. А в Росії один тільки вибір: підвищення податків або пом’якшення бюджетного правила.

Цікаво знати, що сьогодні Олексій Кудрін очолює Центр стратегічних розробок.

Читайте також: Індійська компанія сервіс-таксі HL Ola зібрала 1,1 мільярда інвестицій

  •  

Напишіть коментар