Новини

Чи є в США свобода друку?

«Репортери без кордонів» розкритикували свободу друку в США.

Свобода американської преси, проголошена в Першій поправці до Конституції США, була під безперервними атаками останні кілька років і особливо в перший рік президентства Дональда Трампа.

У серії усних атак він оголосив пресу «ворогом американського народу», намагався блокувати доступ в Білий дім для безлічі медіа та постійно використовував термін «фальшиві новини» як відплата за критичні репортажі про його діяльность. Він навіть закликав відкликати ліцензії у певних ЗМІ.

Подібна риторика стала однією з причин посилення кількості порушень свободи преси на місцевому рівні, де журналісти піддаються ризику арешту за висвітлення протестів або просто за спробу поставити питання офіційним особам.

Так характеризується свобода друку в США в нещодавно опублікованому щорічній доповіді міжнародної організації «Репортери без кордонів». Ці ж обставини, в основному, послужили підставою того, що в «Індексі свободи преси» США пересунулися на два місця вниз, з 46-го у 2017 році на 48-е в 2018-м. Росія в «Індексі» займає 148-е місце з 180.

Читайте також: Трамп був проти, але AT&T все одно придбав Time Warner

  •  

Напишіть коментар