Новини

Британія змусить виробників солодких напоїв платити податок на цукор

Британія змусить виробників солодких напоїв платити податок на цукорУ Великобританії введуть «податок на цукор», який будуть змушені платити компанії – виробники солодких безалкогольних напоїв. Таке рішення влада ухвалила для того, щоб боротися з дитячим ожирінням.

За підрахунками уряду, після впровадження змін, держава додатково отримуватиме від збору £ 530 млн. (приблизно $ 755 млн). Як вважає влада, збільшення ціни на газовану воду і інші солодкі безалкогольні напої, стане причиною падіння попиту на дані товари, допоможе боротися з проблемами зайвої ваги і іншими хворобами, які викликані вживанням «швидких» вуглеводів.

За інформацією англійських лікарів, в минулому році більше половини дорослого населення країни і майже 30% дітей страждали від ожиріння.

Після повідомлення про такі законодавчі зміни в податковій галузі, акції компаній, які виробляють цукровмісні  напої різко впали. Акції підприємства AG Barr, яке реалізує напої під торговою маркою Irn Bru, стали дешевше на 5,4%, також акції компанії Britviс впали на 2,9%.

Глава британського Міністерства фінансів Джордж Осборн, прокоментував рішення влади, і підкреслив, що дитяче здоров’я має бути на першому місці. Також він закликав Австралію ввести аналогічні зміни в податковому законодавстві.

Експерти говорять про те, що Великобританія скористалася досвідом Мексики, де такі ж зміни були введені в 2013 році, після чого попит на цукровмісні напої впав за рік на 6%.

Джерело: segodnya.ua

  •