Новини

Банк Швеції почав тестування власної криптовалюти

Банк Швеції спільно з консалтинговою фірмою Accenture оголосив про початок тестування цифрової крони. Проєкт триватиме до кінця лютого 2021 року на базі ізольованої тестової мережі, сказано на сайті Банку Швеції. E-крона може стати альтернативою існуючим і орієнтована на здійснення платежів через мобільний додаток.

В рамках пілотного проєкту користувачі протестують можливості зберігання цифрової валюти в електронному гаманці, поповнення рахунку і зняття коштів через мобільний додаток або смарт-годинник. При створенні цифрової валюти використовувалася платформа Corda, розроблена блокчейн-консорціумом R3. Банк Швеції зазначає, що Corda істотно відрізняється від інших криптовалют, що дозволяє створити мережу, доступну тільки для учасників тестування.

Швеція почала розробку власної цифрової валюти на блокчейні ще в 2017 році. Остаточне рішення з питання запуску е-крони ще не прийнято і навіть після закінчення тестів Центральний банк продовжить вести діалог з учасниками фінансового ринку, державними агентствами і громадянами, поки всі сторони не прийдуть до єдиного рішення.

Швеція вже кілька років лідирує серед країн, які практично відмовилися від використання готівкових коштів. Їх частка становить лише 20% від усіх торгових операцій. За даними Банку міжнародних розрахунків, в 2018 році обсяг готівки в обігу в Швеції становив 1,4%. Це найнижчий показник серед 50 країн, які увійшли до дослідження банку.

Майже всі в Швеції користуються мобільними платіжними додатками, за оцінками, роздрібні продавці можуть припинити прийом готівки до 2023 року.

Читайте також: Народний банк Китаю готується випустити власну криптовалюту

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар