Новини

Bacardi протестує проти використання підприємством Cubaexport бренду Havana Club

Bacardi протестує проти використання підприємством Cubaexport бренду Havana ClubДнями велика компанія-виробник алкоголю Bacardi звернулася зі скаргою до Міністерства фінансів США з вимогою роз’яснити на якій підставі було відновлено право кубинської компанії Cubaexport на користування брендом Havana Club. Юристи Bacardi стверджують, що таке рішення було незаконним і таким, що суперечить американським принципам.

Нещодавно, уповноважені органи США дозволили Кубі зареєструвати товарний знак Havana Club. Це означало, що вперше за багато десятиліть, державне кубинське підприємство Cubaexport отримало право продавати в штатах ром, виготовлений на Кубі під брендом Havana Club. Даний дозвіл було короткостроковим, однак зараз, компанія Cubaexport подала заявку на продовження дозволу на 10 років, і сподівається на позитивну відповідь з боку американської влади.

Рішення про надання Кубі прав на товарний знак на даний момент не має значення для американського ринку, оскільки кубинська алкогольна і тютюнова продукція знаходяться під санкціями США, однак якщо США все ж встановить партнерські відносини з Кубою і скасує ці санкції, кубинський ром Havana Club зможе вийти на американський ринок.

У заяві компанії Bacardi йдеться про те, що рішення американської влади з приводу товарного знака Havana Club суперечить закону про свободу інформації, компанія підкреслює, що купила торговий знак у первинних власників – родини Аречабала. Компанія Bacardi є однією з найбільших міжнародних компаній, яка випускає більше 10 брендів алкоголю преміум-класу. Bacardi продає ром під брендом Havana Club вже більше 20 років (з 1994 року), і через ембарго США щодо Куби, його виробництво здійснюється в Пуерто-Ріко.

Джерело: rns.online

  •