Новини

Австралія готується заборонити Huawei участь в 5G-проект з міркувань безпеки

Австралія готується заборонити Huawei Technologies Co Ltd постачати обладнання для своєї запланованої широкосмугової мережі 5G після того, як її розвідувальні агентства висловили стурбованість тим, що Пекін може змусити китайську телекомунікаційну компанію передавати конфіденційні дані.

Західні розвідувальні агентства протягом багатьох років висловлювали стурбованість з приводу зв’язків Huawei з китайським урядом і можливості того, що обладнання компанії може використовуватися для шпигунських дій. Але ніколи не було ніяких публічних доказів, що підтверджують ці підозри.

Huawei, найбільший в світі виробник телекомунікаційних мережевих пристроїв та постачальник смартфонів №3 в світі, пообіцяв, що Канберра матиме повний контроль за встановленням мережевого обладнання 5G, яке може включати в себе базові станції, башти і обладнання з радіопередачі.

Така модель контролю була прийнята іншими країнами – особливо в США, де спеціальна лабораторія, в якій працюють представники урядової розвідки, досліджує всі продукти Huawei.

Інші західні країни, включаючи Нову Зеландію, Канаду і ФРН, також говорять, що у них є достатні гарантії того, що обладнання Huawei не містить бекдорів або інших механізмів для таємного моніторингу або збору інформації.

Читайте також: Китайський суверенний фонд CIC заявив, що торговельна війна зашкодить його інвестиціям

  •  

Напишіть коментар