Новини

Австралійський суд оштрафував Apple на $6,7 млн

Австралійський суд оштрафував американського електронного гіганта Apple Inc на A$9 млн ($6,7 млн) у вівторок після того, як регулятор звинуватив його у використанні оновлення програмного забезпечення для відключення iPhone, зламані екрани яких були ремонтовані третіми особами.

Австралійська комісія з конкуренції і споживчої комісії (ACCC) подала в суд на найбільшу в світі компанію за ринковою вартістю за те, що вона, регулярно оновлюючи його програмне забезпечення, відключала сотні смартфонів і планшетних пристроїв, а потім відмовлялася їх розблокувати, якщо пристрої обслуговувалися не в офіційних магазинах Apple.

У вівторок австралійський федеральний суд встав на сторону регулюючого органу, заявивши, що Apple порушила споживче законодавство країни, повідомивши приблизно 275 клієнтам, що вони не мають права на отримання засобів правового захисту, якщо їх пристрій було відремонтовано третьою стороною.

«Той факт, що iPhone або iPad був відремонтований кимось іншим, крім Apple, не міг привести до того, що споживчі гарантії перестануть застосовуватися», – йдеться в заяві комісара ACCC Сари Корт. «Глобальні компанії повинні забезпечити, щоб їх політика повернення відповідала австралійським законодавством про захист прав споживачів, або вони зіткнуться з протидією ACCC», – сказано в рішенні суду.

ACCC заявили, що після того, як Apple повідомили про проведення проти них розслідування, американська компанія спробувала компенсувати втрати клієнтам, чиї пристрої були непрацездатні при оновленні програмного забезпечення, відомому як «eror 53». До сих пір Apple зв’язалася з приблизно 5 000 клієнтів, повідомляє ACCC.

Читайте також: Колишній СЕО Visa переходить в стартап, який використовує криптовалюту для обробки щоденних платежів

  •  

Напишіть коментар