Новини

Apple, Amazon і Google спростять створення розумного будинку

Apple, Amazon і Google вирішили на якийсь час забути про конкуренцію. Компанії об’єдналися, щоб створити єдиний стандарт підключення до розумного будинку. Така необхідність виникла через те, що пристрої і софт різних компаній не завжди сумісні один з одним. Це створює незручності для споживачів, а, в кінцевому підсумку, труднощі виникають і у самих виробників.

Створена група отримала назву Project Connected Home over IP. В його роботі також візьме участь організація Zigbee Alliance, в яку входять IKEA, Legrand, NXP Semiconductors, Samsung SmartThings, Signify (раніше Philips Lighting) та інші компанії.

Для надійного і безпечного обміну даними між пристроями, додатками і хмарними сервісами, учасники групи розроблять новий відкритий стандарт мережевих комунікацій на базі протоколу IP (Internet Protocol).

«Завдання проекту Connected Home over IP – полегшити розробку для виробників і підвищити сумісність пристроїв для покупців, – йдеться в прес-релізі, розміщеному на сайті Apple. – Рішення, створені в рамках цього проекту, полегшать виробництво пристроїв, сумісних з технологіями розумного будинку і голосовими помічниками, такими як Alexa від Amazon, Siri від Apple і Google Assistant».

Альянс трьох технологічних гігантів виник в найпотрібніший момент. За прогнозом міжнародної дослідницької та консалтингової компанії International Data Corporation, за підсумками 2019 року світовий ринок пристроїв для розумного будинку виросте на 23,5% в порівнянні з попереднім роком, майже до 815 млн. А до 2023 року число пристроїв досягне 1,39 млрд одиниць .

Перші напрацювання можуть бути представлені вже в кінці 2020 року.

Читайте також: Google застосував технологію розпізнавання облич для “розумного” будинку

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар