Новини

Аеропорти Швеції готуються приймати електролітаки

Шведський державний оператор аеропортів Swedavia планує побудувати інфраструктуру для підтримки електричної авіації в усіх десяти аеропортах, якими управляє. Про це повідомляє Rynek-Lotniczy.

Відзначається, що компанія планує обладнати аеропорти інфраструктурою для обслуговування електричних літаків і ввести перший комерційний електрифікований маршрут в 2025 році. Це буде сприяти переходу на повітряний транспорт з нульовим рівнем викидів у внутрішніх перевезеннях, який запланований на 2030 рік.

“Біопаливо в короткостроковій перспективі має вирішальне значення для стимулювання трансформації авіаційної промисловості в умовах зміни клімату. Swedavia хоче з самого початку брати участь в цьому процесі і створювати умови, необхідні для впровадження електричної авіації з точки зору інфраструктури”, – зазначив генеральний директор Swedavia Йонас Абрахамссон.
Оператор планує побудувати стоянки для літаків і вантажну техніку в аеропортах, а також надати необхідні джерела живлення і дозволу.

Випробування будуть проходити в повітряному просторі між аеропортом Оре Естерсунд і аеропортом Рьорус в Норвегії в рамках проєкту ЄС зі створення «зеленої дороги». Шведські і норвезькі партнери також візьмуть участь в тестах.

«З огляду на можливості, Swedavia вітає нову ініціативу уряду Швеції з вивчення можливостей прискорення впровадження електричної авіації і переходу до повітряного транспорту з нульовим рівнем викидів, що може сприяти доступності Швеції і регіонального розвитку по всій країні», – сказав Абрахамссон.

Читайте також: Airbus вирішила створити нешкідливий для екології літак

Слідкуйте за нашим телеграм каналом: https://t.me/ldaily

  •  

Напишіть коментар