Аналітика

Небезпечна гра ембарго, Збитки чи користь від пролонгації санкцій РФ для українських виробників

5 липня 2017 року Російська Федерація офіційно заявила про продовження санкцій, спрямованих проти українських постачальників продуктового сегменту до 2018 року. Нагадаємо, що ще в 2009 році Росія ввела проти нашої країни так звану «сирну війну», тобто відмовилася від українських продуктів молочного і сироваренного сегментів. Процес дуже схожий на коливання флюгера – то дозволять наші продукти, то заборонять … І так, практично, до 2014 року, коли вже категорично відмовилися від наших продуктів, тобто ввели пакетну заборону на ряд продовольчих товарів.
Та й нам, не гоже, так би мовити, годувати окупантів. Хоча були зафіксовані моментні поставки на територію тимчасово окупованого Криму м’ясомолочної продукції, але виробники наполегливо відкидають таку інформацію, списуючи все на контрабанду.

Всі ці фактори вплинули на рішення українських виробників, яким необхідно було адаптуватися до нових реалій. При цьому вони зуміли перетворити всі «заборони» РФ в нові можливості і перспективи для пошуку і виходу на інші ринки, налагодили контакти і встановили нові експортні взаємозв’язки, провели роботу в аспекті поліпшення якості товару, інвестуючи в модернізацію виробництва, використовуючи інноваційні технології, впроваджуючи досягнення науки і техніки у виробництво.

Отже, до введення з боку РФ пакета санкцій, експорт становив: 78% – м’ясні продукти, 67% – вироби з какао, 54% – напої, 53% – овочева продукція.

У 2016 році повністю заборонені для експорту: шоколад, м’ясо та м’ясна продукція, молочна продукція (сири, вершки, кисломолочна продукція).

 

 

 

  •  

Напишіть коментар